Zapraszamy uczniów szkół średnich z regionu pomorskiego do udziału w
II Olimpiadzie Biznesu organizowanej przez Wydział Biznesu Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk i Gdynia.
Cele i nagrody
Głównym celem II edycji Olimpiady Biznesu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi.
Podczas 3 etapów konkursu uczniowie szkół średnich będą walczyć o roczny indeks Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku oraz cenne nagrody rzeczowe również od partnerów biznesowych. Dla szkoły z największą liczbą uczestników przewidziana jest nagroda w postaci tablicy multimedialnej.
Chcemy rozwijać i pobudzać zainteresowania uczniów problematyką związaną z kulturą ekonomiczną, upowszechniać nowoczesną wiedzę biznesową i wyłaniać najbardziej utalentowaną młodzież w tych obszarach.
Kto może uczestniczyć w Olimpiadzie?
Uczestnikami Olimpiady Biznesu mogą być uczniowie klas maturalnych i przedostatnich liceów ogólnokształcących, techników, branżowej szkoły I stopnia i branżowej szkoły II stopnia mających siedzibę w woj. pomorskim. Uczniowie przystępują do zawodów dobrowolnie. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat za udział w Olimpiadzie.
Zakres tematyczny
- podstawy przedsiębiorczości i gospodarka rynkowa
- rynek finansowy i rynek pracy
- podstawy inwestycji i finanse osobiste
- osoba przedsiębiorcza na rynku pracy i zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa
- rynek usług turystycznych i atrakcyjność turystyczna
Osoby, które dokonały zapisu będą systematycznie otrzymywać przykłady pytań testowych z zakresu tematyki Olimpiady (drogą mailową). Dzięki czemu będą mogły sprawdzić swoją wiedzę.
Organizacja Olimpiady
Zgłoszenia do I etapu przyjmowane są do 10 stycznia.
Olimpiada Biznesu składa się z trzech etapów:
- Etap pierwszy: test jednokrotnego wyboru udostępniony uczestnikom w formie elektronicznej na dedykowanej platformie, który odbędzie się 20 stycznia 2025 r. o godzinie 18:00 w formie online. Ogłoszenie wyników – 31 stycznia.
- Etap drugi: polega na przygotowaniu pracy konkursowej, na dedykowane zagadnienie problemowe z obszaru biznesu. Przekazanie uczestnikom listy tematów do wyboru – 3 lutego i dostarczenie gotowych prac konkursowych – 28 lutego.
- Etap trzeci: realizowany jest na terenie Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku i ma formę rozmowy z finalistami, w zakresie dedykowanych tematów problemowych – 13 marca.
- Gala Finałowa Olimpiady: prezentacja wyników i odbiór nagród – 28 marca na terenie Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku.
Regulamin i zgłoszenia
Szczegółowe informacje na temat każdego z etapów znajdują się w regulaminie Olimpiady.
REGULAMIN OLIMPIADY BIZNESU UNIWERSYTETU WSB MERITO W GDAŃSKU
Zgłoszenia uczestnictwa w Olimpiadzie Biznesu przyjmowane są tylko i wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 10 stycznia 2025 r.
Harmonogram i najważniejsze terminy
- Etap I: test wiedzy przeprowadzany za pośrednictwem platformy online - przeprowadzenie testu odbędzie się 20 stycznia 2025 r. o godzinie 18:00
- Etap II: uczestnicy nadsyłają prace konkursowe na wybrany temat, podany w danej edycji Olimpiady - termin składania prac to 28 lutego.
- Etap III: zawody finałowe – 13 marca.
- Gala wręczenia nagród - wydarzenie otwarte dla publiczności odbędzie się 28 marca na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku.
Konkurs o nagrodę specjalną
Komitet Główny może zorganizować konkurs o nagrodę specjalną w porozumieniu ze sponsorem (partnerem) deklarującym przyznanie takiej nagrody. Skład kapituły nagrody specjalnej, sposób wyłonienia najlepszych prac na zadany temat konkursowy oraz rodzaj i wysokość nagrody ustalana jest pomiędzy Komitetem Głównym a sponsorem (partnerem).
Decyzja kapituły nagrody specjalnej o przyznaniu nagrody jest ostateczna. W szczególnych sytuacjach kapituła nagrody specjalnej może odstąpić od jej przyznania.
Kontakt
W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu:
olimpiada_biznesu@gdansk.merito.pl