Małgorzata Ohme

Małgorzata Ohme jest jedną z najbardziej znanych i cenionych psycholożek i dziennikarek w Polsce. Ukończyła psychologię społeczną SWPS w Warszawie z wyróżnieniem i w ubiegłym roku znalazła się w prestiżowym gronie absolwentów 25-lecia SWPS w kategorii sztuka i media.


Jest współzałożycielką pierwszej w Polsce najnowocześniejszej platformy oferującej wsparcie psychologiczne i rozwój osobisty dla pracowników – MINDGRAM, właścicielką portalu dla kobiet ohme.pl, który każdego miesiąca czyta ponad 2 mln kobiet.


Jej kanał na YT jest odkryciem ubiegłego roku, a poranny, codzienny program - Kafka 15 i podcast - Lajf noł makeup - najwyżej ocenianym kontentem w sieci.
Prowadzi wykłady, prelekcje i webinary związane ze zdrowiem psychicznym, poprawą jakości życia, life coachingiem i rozwojem osobistym

Małgorzata Ohme

Marcin Matych

Psychoterapeuta ericksonowski, arteterapeuta, lekarz medycyny oraz specjalista poradnictwa psychospołecznego i rodzinnego. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla specjalistów oraz spotkania psychoedukacyjne dla młodzieży i dorosłych. Ma holistyczne podejście do człowieka i jego cierpienia, w którym umysł, emocje i ciało stanowią naturalną całość, będącą w relacji z otoczeniem.  

 

Należy do Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Wykładcowa Uniwersytetu SWPS i autor bestsellerowych poradników: „Jak żyć z lękiem” i „Bliskość i lęk. Jak budować lepsze relacje”.  

 

W mediach społecznościowych jako Dr Nerwica popularyzuje wiedzę o zaburzeniach lękowych i sposobach na radzenie sobie z nimi.

Marcin Matych

Agata Basińska-Zych

Jest członkiem międzynarodowej organizacji zajmującej się problematyką czasu wolnego i wypoczynku Leisure Studies Association. Uczestniczyła w ponad 40 międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych oraz seminariach branżowych z zakresu turystyki i rekreacji. Autorka/ współautorka ponad 30 publikacji naukowych w czasopismach naukowych polskich i zagranicznych. W okresie 2010-2012 realizowała grant promotorski Narodowego Centrum Nauki, którego rezultatem jest rozprawa doktorska pt. „Rola samorządu terytorialnego w rozwoju rekreacji ruchowej i turystyki” oraz raport z badań „Rola samorządu gminnego w rozwoju rekreacji ruchowej i turystyki w woj. wielkopolskim”.

 

Pilot wycieczek i animator czasu wolnego z siedmioletenim stażem pracy specjalizującym się w zagranicznych wyjazdach biznesowych oraz motywacyjnych. Współpracowała m.in. z Tui Poland, Travel Profii Parter, Businessman Fun Club. Egzaminator Polskiej Izby Turystyki w certyfikacji kandydatów na pilotów wycieczek.

 

Posiada doświadczenie w pisaniu i koordynowaniu projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych głównie dot. aktywizacji lokalnej społeczności. Aktywna działaczka społeczna, współzałożycielka i członek Zarządu Stowarzyszenia „Kobieca Grupa Działalnia Fanaberia”.

 

Doktor nauk o kulturze fizycznej, absolwentka turystyki i rekreacji na Wydziale Turystyki i Rekreacji oraz Wydziału Wychowania Fizycznego, Sportu i Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Obecnie uczestniczka studiów podyplomowych „Menedżer projektu badawczo-rozwojowego na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu. Adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu pełniący funkcję Menedżera kierunku Turystka i Rekreacja.

dr A. Basińska-Zych

Jagoda Piluch

Technical Artist w branży VR i GameDev, wykładowczyni na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW i WSB Merito. W swoim dorobku zawodowo-naukowym realizowała m.in. jako lider ds. rozwoju wirtualnej rzeczywistości wirtualne laboratoria w obszarze zaburzeń sensorycznych osób ze spectrum autyzmu oraz badania naukowe związane z tematyką dostosowań technologii VR dla osób z dysfunkcjami wzroku, percepcji w VR i biomechaniki chodu. Jako kierownik zarządzała także badaniami realizowanymi na Akademii Górniczo-Hutniczej we współpracy z ExplodedView i VRLab nad wirtualnymi influencerami w Metaversum. Uzyskała Magistra Sztuk Pięknych na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Swoją pracę zawodową wzbogaca o warsztat psychologiczny jako Praktyk Amity ART w podejściu poznawczo-behawioralnym oraz jako Trenerka EFT do indywidualnego rozwoju człowieka oraz całych zespołów. Prywatnie kocha koty i ludzi, z którymi może tworzyć inspirujące rzeczy.

 

Można ją znaleźć:  

Jagoda Piluch

dr Katarzyna Kulig-Moskwa

Doktor nauk ekonomicznych o specjalizacji zarządzanie. Kierownik zespołu dydaktycznego zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Praktyk i teoretyk w obszarze zagadnień z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, public relations, zrównoważonego rozwoju i ESG. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w zespołach projektowych oraz jako konsultant ds. zarządzania. Trener biznesu, wykładowca na studiach pierwszego, drugiego stopnia i podyplomowych. Naukowo interesuje się zagadnieniami zrównoważonego rozwoju i ESG, a także CSR w obszarze miejsca pracy oraz rozwojem pracowników. Na co dzień współpracuje z firmami w zakresie programów dydaktycznych i konsultingowych.

brak zdjęcia

Kinga Rucka

Magister psychologii, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, menedżer kierunku psychologia Uniwersytetu WSB Merito Łódź i wykładowca. Prowadzi praktykę terapeutyczną dorosłych i młodzieży. Jej główny obszar działań to zaburzenia depresyjne, lękowe, a także praca nad samoakceptacją. Dodatkowo prowadzi badania naukowe dotyczące terapii z udziałem koni w leczeniu zaburzeń depresyjnych. Pasjonatka natury i zwierząt, w pracy wykorzystuje techniki mindfulness.

Kinga Rucka

Ola Romel- Domarecka

Trener biznesu, HR i HSE manager, właściciel firmy doradczo szkoleniowej, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito. Od kilkunastu lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z zarządzaniem ludźmi i ich bezpieczeństwem w pracy. Zarówno w zakresie twardych wymagań prawnych oraz w miękkim obszarze HR. Szczególnie interesują ją zagadnienia związane z budowaniem kultury pracy i zachowaniami pracowników, a także wellbeingiem i zapobieganiu ryzykom związanymi z czynnikami psychofizycznymi (stres, wypalenie zawodowe, mobbing). Jest audytorem wiodącym i konsultantem w zakresie norm ISO 9001:2015, 45001:2018 i 14001:2015. Ma doświadczenie we wdrażaniu systemów i pełnieniu roli pełnomocnika ds. systemów zarzadzania. Szkoli przyszłych audytorów.  

 

Od 2013 r. jest opiekunem merytorycznym studiów podyplomowych Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Uniwersytecie WSB Merito. Prowadzi zajęcia z zakresu systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, ergonomii i fizjologii pracy, postępowania wypadkowego, kultury bezpieczeństwa oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

Aleksandra Romel-Domarecka

Agnieszka Szczęsna

Absolwentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Doradztwa Zawodowo-Personalnego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania Produkcją, Coachingu i Akademii Trenera Biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Swoje 24-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w Branży ICT. W tym czasie, pracując dla takich klientów jak Dell, HP, UPS, Amazon czy Microsoft od zawsze tworzyła i usprawniała dla nich procesy oraz poprawiała wyniki operacyjne. Posiada rzetelną wiedzę i umiejętności, które przekłada na działanie zespołów, z którymi współpracuje. W swojej pracy zawsze dąży do optymalizacji działań i osiągania założonych celów strategicznych, przyczyniając się do rozwoju i zwiększania wyników finansowych firmy.

Agnieszka Szczęsna

Magdalena Długońska

Pasjonatka Lean i zarządzania. Posiada ponad 10-letnie doświadczenia w produkcji i usługach. Certyfikowana ekspertka zarządzania zmianą. Wykładowczyni Uniwersytetu WSB Merito Szczecin i trenerka Lean. Ciągle poszukuje nowych wyzwań i możliwości rozwoju. W swojej pracy najbardziej ceni możliwość poznawania nowych, inspirujących osób. Prywatnie zakochana w górach, czytelniczka kryminałów. Współtwórczyni inicjatywy Lady Lean Network i twórczyni bloga "Baba na LEANie".

Magdalena Długońska

dr Renata Leśniak

Doktor nauk społecznych, menadżerka z wieloletnim doświadczeniem, wykładowczyni uniwersytecka. Pasjonuje się zmianą i motywacją oraz różnicami międzypokoleniowymi w tym obszarze.

Ekspertka w zakresie motywowania i motywacji, skutecznej komunikacji, negocjacji i kierowania ludźmi. Bada różnice pokoleniowe.

 

Jest pasjonatką wprowadzania zmian na lepsze, budowania nowych dobrych nawyków w organizacjach i u osób indywidualnych. Uczy zarządzania zmianą i skutecznej komunikacji w zmianie.

Jest mentorem zmiany dla firm, menadżerów i osób indywidualnych – pomaga dobierać najskuteczniejsze metody wprowadzania zmian na lepsze, motywuje w zmianie i towarzyszy w rozwoju.

 

Ekspertkę wyróżnia szerokie doświadczenie w zakresie usprawniania procesów w organizacjach i zarządzania pracownikami, które wzbogaca aktualną wiedzą naukową - jest wykładowczynią, doktorem nauk społecznych, a zainteresowania naukowe ekspertki to szeroko pojęta motywacja.

Renata Leśniak

Izabela Jakubek

Z wykształcenia politolog, dziennikarka i absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Dyplomowana kreatorka wizerunku po rocznej artystycznej szkole wizażu i stylizacji w Krakowie. Certyfikowana kolorystka. Absolwentka warszawskiej rocznej Akademii koloru i stylu Artist of Style na poziomie Master Class. Ma prawie 20 letnie doświadczenie w komunikacji, kontaktach z klientami, budowaniu relacji zgodnie z etykietą biznesową. Organizuje eventy i wydarzenia.

 

Trener etyki i plain language. Współpracuje z biznesem w zakresie prowadzenia szkoleń „Wizerunek Pro". Autorka artykułów na temat wizerunku i laureatka Kongresu Mam, podczas którego otrzymała Diament Mamy Przedsiębiorczej. Przedsiębiorca.

Izabela Jakubek

Ilona Stawczyk

Wykładowczyni i trenerka na studiach podyplomowych i studiach MBA na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Ekspert w zakresie Analizy Transakcyjnej (AT), nazwanej najbardziej praktyczną koncepcją psychologiczną.

 Współautorka i opiekunka merytoryczna pierwszych w Polsce studiów podyplomowych „ Menedżerska Akademia Analizy Transakcyjnej” MAAT opartych na wszystkich modelach AT.  

Autorka podręcznika i podręcznika do ćwiczeń z zakresu podstawowych modeli AT dla słuchaczy MBA na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa.

 

Organizatorka cyklicznych spotkań MasterClass AT prowadzonych przez licencjonowanych wykładowców i trenerów AT z całego świata. Posiada certyfikat Developmental Transactional Analysis, tj. trzyletnie szkolenie z obszaru Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej prowadzone przez wykładowców uczelni brytyjskich, amerykańskich i szwajcarskich.  

Ekspert w zakresie zarządzania relacjami, gier psychologicznych (certyfikat wystawiony przez S. Karmana), gier władzy i zarządzania emocjami w biznesie. Członkini Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej PTAT i Europejskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej EATA.

 

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie jako konsultantka i trenerka współpracująca z różnymi sektorami w tym sektorem finansowym. Brała udział jako uczestnik i prelegentka w World Conference for Transactional Analysis (Berlin 2017), Międzynarodowej Konferencji z AT (Poznań 2018, 2022. Uczestniczy w konferencjach związanych z trendami przyszłości, m.in. HR, IMPACT 2023.

Ilona Stawczyk

Ewa Granat

Pedagog terapeuta, oligofrenopedagog, neurologopeda. Od 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w charakterze pedagoga, wychowawcy, logopedy, terapeuty. Współpracuje z różnymi placówkami- Szkoła, Przedszkole, Dom Dziecka, Centrum Rozwoju i Wsparcia Rodziny, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, głównie w Opolu i jego okolicach. Prowadzi działania wspierające dzieci z niepełnosprawnością i ich rodziny, w ostatnich latach szczególnie towarzyszy osobom ze spektrum autyzmu.

 

Jako członek zespołu projektu „Wychowanie do Nauczania Włączającego” (Lerning to include) – organizowanego przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń WCIES opracowała scenariusze lekcji dla nauczycieli dotyczące edukacji włączającej, współtworzyła filmy prezentujące lekcje modelowe, prowadziła warsztaty dla nauczycieli na terenie Polski.

 

Współpracuje z Wyższymi Uczelniami gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniem ze słuchaczami studiów podyplomowych: Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu – Studia Podyplomowe - Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną” , Firma Szkoleniowo – Doradcza Anna Szywała w Świdnicy - Podyplomowe Studium – Logopedia i Terapia, Oligofrenopedagogika – Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, Dolnośląska Szkoła Wyższa – Edukacja przedszkolna i Wczesnoszkolna, Przygotowanie Pedagogiczne.

brak zdjęcia

dr Justyna Rybacka

Absolwentka kierunków zarządzanie inżynierskie na Politechnice Gdańskiej oraz politologia na Uniwersytecie Gdańskim. W 2019 roku uzyskała stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomii i finansów na Uniwersytecie Gdańskim. Od 10 lat pracuje w sektorze bankowym. Zawodowo zajmuje się analizą kondycji finansowej podmiotów gospodarczych, transakcjami trade finance oraz zarządzaniem ryzykiem finansowym. Interesuje się marketingiem w usługach finansowych.

dr Justyna Rybacka
Palec

CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ!