Co zyskujesz studiując logistykę na Uniwersytecie WSB Merito?

WSB

Zakończyliśmy rekrutację na studia II stopnia na semestr zimowy 2024/2025. W grudniu rozpoczynamy rekrutację na semestr letni tj. zajęcia rozpoczynające się od marca 2025 r.  Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą, jak rozpoczniemy rekrutację.

 

Studia na tym kierunku możesz realizować w formie niestacjonarnej:

 

W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się zdalnie lub w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy. Podczas trzech ostatnich semestrów realizujesz seminaria dyplomowe, których formę i termin realizacji promotor ustali po pierwszym spotkaniu z grupą.    

 

Studia na tym kierunku realizujesz w sposób hybrydowy:

  • zdalnie (uczestnicząc w zajęciach online na platformie MS Teams oraz przyswajając wiedzę samodzielnie, przy pomocy materiałów zamieszczonych na platformie Moodle),
  • lub w salach wykładowych. 

W czasie jednego dnia odbywają się tylko zajęcia online albo tylko zajęcia na uczelni.

 

Ten kierunek możesz studiować również na studiach II stopnia z podyplomowymi.

Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie wymaga od specjalistów ciągłego aktualizowania wiedzy, zapoznawania się z nowymi koncepcjami zarządzania oraz nowymi systemami i narzędziami informatycznymi. Ponadto logistyk powinien posiadać cały szereg umiejętności związanych z komunikacją, analitycznym i logicznym myśleniem oraz metodami rozwiązywania problemów.

 

Program studiów magisterskich na kierunku logistyka kładzie szczególny nacisk na praktyczne umiejętności. Obfituje w warsztaty, ćwiczenia, pracę na  stosowanym w praktyce, profesjonalnym oprogramowaniu oraz gry biznesowe czy wizyty studyjne. Jeszcze podczas studiów nawiążesz kontakt z najważniejszymi firmami regionu i w pełni przygotowany wkroczysz na rynek pracy.

  • Specjalistyczna wiedza z zakresu logistyki, transportu i spedycji.
  • Wykłady z ekspertami z otoczenia biznesu oraz praktyczny charakter zajęć i optymalne przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej.
  • Narzędzia tworzenia przewagi konkurencyjnej dla współczesnych przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych.
  • Będziesz mieć możliwość zorganizowania stażu oraz zatrudnienia podczas studiów. Wizyty studyjne w wiodących przedsiębiorstwach regionu, np. Amazon, Zalando, DHL, Sprint, Demant i innych.
  • Zyskasz możliwość znalezienia dobrej pracy, dzięki dużemu zapotrzebowaniu na profesjonalne usługi logistyczne i transportowe.
 
  • Nawiążesz kontakt z przedsiębiorstwami z sektora logistycznego, produkcyjnego i transportowego.
  • Skorzystasz z laboratoriów informatycznych oraz laboratorium magazynowego.
  • Studia na perspektywicznym kierunku.
 
Logistyka

Nowoczesne laboratoria  kierunkowe są wyposażone w najnowszej generacji sprzęt i oprogramowanie, dzięki czemu zdobywasz wiedzę na temat obsługi narzędzi wykorzystywanych w logistyce zaopatrzenia, produkcji jak i dystrybucji oraz uczestniczysz w zajęciach z wykorzystaniem oprogramowania: SAP (HANA/S lub BusinessOne) - oprogramowanie ERP do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem, MS Power BI, Tableau - oprogramowanie do analizowania i wizualizacji danych, szczególnie dużych zbiorów, MySQL - program do analizowania baz danych SQL.

 
Logistyka

Ponadto masz również dostęp do narzędzi takich jak: Arena, iScalia, ERP, SURF-FRB, AutoCad oraz Excel.

 

Na studiach magisterskich będziesz uczestniczyć w symulacjach Oculus oraz Revas – grze w postaci symulacji biznesowej firmy transportowej, w której wykorzystujesz wiedzę i umiejętności do zarządzania własnym przedsiębiorstwem. Będziesz podejmować realne decyzje, które doprowadzą do sukcesu lub porażki. Sprawdzisz się w świecie online, zanim zainwestujesz własne pieniądze.

 

Korzyści

Uścisk dłoni
Zawód pożądany na rynku pracy
Krawat
Praktyki zawodowe
Dyplom
Tytuł magistra
Laptop
Zajęcia prowadzone w nowoczesnych pracowniach

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Zarządzać procesami logistycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem: gospodarki magazynowej oraz organizacją zaopatrzenia i dystrybucji.
Obsługiwać nowoczesne systemy informatyczne wspomagające obsługę logistyczną przedsiębiorstw.
Przeprowadzać rachunek kosztów na potrzeby optymalizacji procesów logistycznych.
Logistyka
Zarządzać procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie przy wykorzystaniu nowoczesnych koncepcji zarządzania takich jak: JiT, TQM, Lean, Kanban i wiele innych.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Logistyka międzynarodowa
Niestacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 455 zł
Logistyka usług portowych
Niestacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 455 zł
Menedżer łańcucha dostaw
Niestacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 455 zł
Menedżer TSL
Niestacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 455 zł
Transport i spedycja
Niestacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 455 zł

Program studiów

Przedmioty kształcenia ogólnego:

  • Prawo w transporcie, spedycji i logistyce
  • Współczesne koncepcje zarządzania w logistyce
  • Współczesne przedsiębiorstwo logistyczne
  • Metody analizy i prognozowania rynku
  • Dobre praktyki i procedury w logistyce
  • Nowe metody zarządzania projektami
  • Zarządzanie relacjami
  • BHP
  • Infrastruktura transportowa w Unii Europejskiej
  • Logistyczna obsługa klienta
  • Logistyka kryzysowa
  • Metodologia badań naukowych
  • Język obcy kierunkowy  
  • Rachunkowość zarządcza
  • Modele biznesowe
  • Modelowanie procesów biznesowych BPMN
  • Systemy wspomagające w optymalizacji decyzji
  • International transport - j.ang.
  • Zastosowanie oprogramowania SAP w logistyce
  • Projektowanie i wdrażanie strategii logistycznych
  • Przedmioty specjalnościowe
  • Seminarium magisterskie
  • Praktyka zawodowa.

 

Szczegółowy program studiów na stronie BIP.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Prof. Iouri Semenov
dr Beata Milewska
Mateusz Dziechciarz
Małgorzata Matlegiewicz
Eryk Grykień
MRylski
Prof. Iouri Semenov

Wykładowca, prof. dr hab. inż. na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin. Doświadczenie zawodowe zdobywał, prowadząc zajęcia na uczelniach publicznych, na takich kierunkach jak: Transport, Logistyka, Inżynieria bezpieczeństwa, oceanotechnika oraz realizując międzynarodowe i krajowe projekty...

dr Beata Milewska

Dr. nauk ekonomicznych w specjalności logistyka. Wieloletni wykładowca. Naukowo specjalizuje się w zakresie: logistyki, zarządzania produkcją, ekonomiki i organizacji transportu, zarządzania jakością. Staż doktorancki w Techniska Hogskola w Geoteborgu w Szwecji. Wiedzę praktyczną...

mgr inż. Mateusz Dziechciarz

Od 2012 r. wykładowca akademicki na Wydziale Ekonomicznym w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, a obecnie na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin. Od lat zawodowo związany z przedsiębiorstwami sektora TSL. Swobodnie porusza się w tematyce spedycji ładunków, organizacji:...

dr Małgorzata Matlegiewicz

Doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie polityki regionalnej. Studia magisterskie i doktoranckie ukończone na Uniwersytecie Szczecińskim. Studiach menedżerskie z modułem menedżera jednostek hotelowych, SPA i wellness zrealizowane w WSB w Poznaniu. Ukończone studia podyplomowe w zakresie...

mgr inż. Eryk Grykień

W branży TSL Transport – Spedycja – Logistyka  pracuje 16 lat. Zajmuje się wdrażaniem pracowników, stażystów i studentów oraz budowaniem efektywnych zespołów. Swoje 21-letnie doświadczenie i praktyczną wiedzę przekazuje w trakcie zajęć ze studentami. Angażuje ich tak, aby po...

dr Andrzej Kokiel

Jest doktorem nauk humanistycznych. W pracy naukowej specjalizuje się w problematyce wartości mieszczących się w strukturze osobowości człowieka. Prowadzi zajęcia z Psychologii i Pedagogiki na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin. Jest opiekunem merytorycznym Koła Naukowego Psychoterapii....

dr inż. Michał Rylski

Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność: Innowacje w transporcie. Inżynier, logistyk oraz coach Noble Manhattan Coaching. Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w kraju i za granicą, w zakresie logistyki i coachingu. Prowadzi sesje coachingowe oraz warsztaty z...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Jaka czeka Cię kariera?

Po studiach z dziedziny logistyki możesz, w zależności od ukończonej specjalności, zająć się organizacją zasad pracy z partnerami transportowymi lub organizacją dostaw czy rozwiązywaniem problemów z zakresu logistyki poprzez projektowanie zespołowe systemów logistycznych. Stanowiska, o które możesz się ubiegać to np.: specjalista w dziale zaopatrzenia i dystrybucji, specjalista ds. dostaw, menedżer magazynu wielkopowierzchniowego, pracownik działu logistyki w przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, transportowo-spedycyjnych, spedycyjnych.

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro rekrutacji - studia wyższe i podyplomowe

W dniach 19-21.11 Biuro Rekrutacji będzie nieczynne.

Parter
Śniadeckich 3
70-224 Szczecin

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00 - 17:00
  • so: 10:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF