Co zyskujesz studiując logistykę na Uniwersytecie WSB Merito?
Zakończyliśmy rekrutację na studia II stopnia na semestr zimowy 2024/2025. W grudniu rozpoczynamy rekrutację na semestr letni tj. zajęcia rozpoczynające się od marca 2025 r. Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą, jak rozpoczniemy rekrutację.
Studia na tym kierunku możesz realizować w formie niestacjonarnej:
W formie niestacjonarnej z wykładowcą oraz koleżankami i kolegami z grupy spotykasz się zdalnie lub w salach wykładowych, na zajęciach prowadzonych w weekendy. Podczas trzech ostatnich semestrów realizujesz seminaria dyplomowe, których formę i termin realizacji promotor ustali po pierwszym spotkaniu z grupą.
Studia na tym kierunku realizujesz w sposób hybrydowy:
- zdalnie (uczestnicząc w zajęciach online na platformie MS Teams oraz przyswajając wiedzę samodzielnie, przy pomocy materiałów zamieszczonych na platformie Moodle),
- lub w salach wykładowych.
W czasie jednego dnia odbywają się tylko zajęcia online albo tylko zajęcia na uczelni.
Ten kierunek możesz studiować również na studiach II stopnia z podyplomowymi.
Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie wymaga od specjalistów ciągłego aktualizowania wiedzy, zapoznawania się z nowymi koncepcjami zarządzania oraz nowymi systemami i narzędziami informatycznymi. Ponadto logistyk powinien posiadać cały szereg umiejętności związanych z komunikacją, analitycznym i logicznym myśleniem oraz metodami rozwiązywania problemów.
Program studiów magisterskich na kierunku logistyka kładzie szczególny nacisk na praktyczne umiejętności. Obfituje w warsztaty, ćwiczenia, pracę na stosowanym w praktyce, profesjonalnym oprogramowaniu oraz gry biznesowe czy wizyty studyjne. Jeszcze podczas studiów nawiążesz kontakt z najważniejszymi firmami regionu i w pełni przygotowany wkroczysz na rynek pracy.
- Specjalistyczna wiedza z zakresu logistyki, transportu i spedycji.
- Wykłady z ekspertami z otoczenia biznesu oraz praktyczny charakter zajęć i optymalne przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej.
- Narzędzia tworzenia przewagi konkurencyjnej dla współczesnych przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych.
- Będziesz mieć możliwość zorganizowania stażu oraz zatrudnienia podczas studiów. Wizyty studyjne w wiodących przedsiębiorstwach regionu, np. Amazon, Zalando, DHL, Sprint, Demant i innych.
- Zyskasz możliwość znalezienia dobrej pracy, dzięki dużemu zapotrzebowaniu na profesjonalne usługi logistyczne i transportowe.
- Nawiążesz kontakt z przedsiębiorstwami z sektora logistycznego, produkcyjnego i transportowego.
- Skorzystasz z laboratoriów informatycznych oraz laboratorium magazynowego.
- Studia na perspektywicznym kierunku.
Nowoczesne laboratoria kierunkowe są wyposażone w najnowszej generacji sprzęt i oprogramowanie, dzięki czemu zdobywasz wiedzę na temat obsługi narzędzi wykorzystywanych w logistyce zaopatrzenia, produkcji jak i dystrybucji oraz uczestniczysz w zajęciach z wykorzystaniem oprogramowania: SAP (HANA/S lub BusinessOne) - oprogramowanie ERP do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem, MS Power BI, Tableau - oprogramowanie do analizowania i wizualizacji danych, szczególnie dużych zbiorów, MySQL - program do analizowania baz danych SQL.
Ponadto masz również dostęp do narzędzi takich jak: Arena, iScalia, ERP, SURF-FRB, AutoCad oraz Excel.
Na studiach magisterskich będziesz uczestniczyć w symulacjach Oculus oraz Revas – grze w postaci symulacji biznesowej firmy transportowej, w której wykorzystujesz wiedzę i umiejętności do zarządzania własnym przedsiębiorstwem. Będziesz podejmować realne decyzje, które doprowadzą do sukcesu lub porażki. Sprawdzisz się w świecie online, zanim zainwestujesz własne pieniądze.
Czego nauczysz się w trakcie studiów?
Zobacz specjalności na tym kierunku
Program studiów
Przedmioty kształcenia ogólnego:
- Prawo w transporcie, spedycji i logistyce
- Współczesne koncepcje zarządzania w logistyce
- Współczesne przedsiębiorstwo logistyczne
- Metody analizy i prognozowania rynku
- Dobre praktyki i procedury w logistyce
- Nowe metody zarządzania projektami
- Zarządzanie relacjami
- BHP
- Infrastruktura transportowa w Unii Europejskiej
- Logistyczna obsługa klienta
- Logistyka kryzysowa
- Metodologia badań naukowych
- Język obcy kierunkowy
- Rachunkowość zarządcza
- Modele biznesowe
- Modelowanie procesów biznesowych BPMN
- Systemy wspomagające w optymalizacji decyzji
- International transport - j.ang.
- Zastosowanie oprogramowania SAP w logistyce
- Projektowanie i wdrażanie strategii logistycznych
- Przedmioty specjalnościowe
- Seminarium magisterskie
- Praktyka zawodowa.
Wykładowcy
Partnerzy kierunku
Jaka czeka Cię kariera?
Po studiach z dziedziny logistyki możesz, w zależności od ukończonej specjalności, zająć się organizacją zasad pracy z partnerami transportowymi lub organizacją dostaw czy rozwiązywaniem problemów z zakresu logistyki poprzez projektowanie zespołowe systemów logistycznych. Stanowiska, o które możesz się ubiegać to np.: specjalista w dziale zaopatrzenia i dystrybucji, specjalista ds. dostaw, menedżer magazynu wielkopowierzchniowego, pracownik działu logistyki w przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, transportowo-spedycyjnych, spedycyjnych.
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro rekrutacji - studia wyższe i podyplomowe
W dniach 19-21.11 Biuro Rekrutacji będzie nieczynne.
Parter
Śniadeckich 3
70-224 Szczecin
- pn-pt: 09:00 - 17:00
- so: 10:00 - 14:00