Czy wiesz, że...
We współpracy z czołowymi firmami z Polski i z zagranicy wyposażamy specjalistyczne laboratoria oraz pracownie komputerowe, które wykorzystują technologię wirtualnych pulpitów (VDI), dzięki czemu jednocześnie możemy uruchomić 1000 wirtualnych stanowisk komputerowych.
W zależności od wybranego kierunku i specjalności możesz uczestniczyć w zajęciach w wymienionych poniżej laboratoriach.
Poznaj nasze możliwości:
Jako uczelnia o profilu praktycznym, w procesie dydaktycznym korzystamy ze specjalistycznych laboratoriów, które przygotowują Cię do pracy w poszczególnych branżach np. logistyce, kosmetologii, dietetyce czy informatyce.
Możemy jednocześnie uruchomić 1000 wirtualnych stanowisk komputerowych, podzielonych na pule o odpowiednich parametrach obliczeniowych, co umożliwia prowadzenie zajęć z różnych specjalizacji.
Na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu posiadamy 40 pracowni komputerowych znajdujących się w 3 budynkach. Większość z nich wykorzystuje technologię wirtualnych pulpitów.
Na naszej uczelni powstały trzy wyjątkowe sale inspirowane tematyką zrównoważonego rozwoju! Każda z nich ma swojego opiekuna biznesowego - to firmy BASF Catalysts Polska, Dr. Schumacher i Travelplanet.pl.
Pracownie Apple iMac
Laboratorium chemii, biochemii i mikrobiologii
Laboratorium chemii, biochemii i mikrobiologii
Giant Lazer XR Lab
GlobalLogic IoT LAB
Laboratorium Kreatywnych Konstrukcji
Laboratoria kosmetologiczne
Lab powered by Nokia
Lab powered by Nokia
Otwarte we współpracy z firmą Nokia w 2019 roku pierwsze na Dolnym Śląsku akademickie laboratorium technologii LTE i 5G "Lab powered by Nokia". W laboratorium tworzone i testowane są rozwiązania z obszaru teleinformatyki oparte na technologii LTE oraz 5G.
Laboratorium przywództwa Neurolider
Laboratorium przywództwa Neurolider
Laboratorium przywództwa Neurolider zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić weryfikacje oraz zdobywanie i utrwalanie kompetencji przywódczych w praktyczny i doświadczalny sposób. W jego zasobach znajdują się licencjonowane urządzenia i zestawy do ćwiczeń, które wspierają proces rozwijania predyspozycji przywódczych studentów oraz uczestników kursów realizowanych na naszej uczelni.
Centrum Lean Management
Centrum Lean Management
Laboratorium transportowe RFID
Laboratorium transportowe RFID
To laboratorium to specjalistyczna przestrzeń na naszej uczelni, która pozwala przenieść studentów w realia pracy w magazynach i halach produkcyjnych. Wyobraź sobie sytuację, gdy robisz zakupy, a zawartość Twojego koszyka jest skanowana przez specjalne bramki. Nie musisz wyciągać produktów przy kasie i natychmiast otrzymujesz rachunek. Tak właśnie działa technologia wykorzystywana w tym laboratorium.
Sala rozpraw sądowych
Sala rozpraw sądowych
Na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu powstała sala dydaktyczna umeblowana i wyposażona na wzór sali sądowej, w której nasi studenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo oraz studiów licencjackich prawo w biznesie mogą zdobyć praktyczne umiejętności podczas symulacji procesów sądowych.
Sale do tłumaczeń symultanicznych
Laboratoria Sieci Cisco
Laboratoria Sieci Cisco
Laboratorium komputerowe Stormshield
Laboratorium komputerowe Stormshield
W październiku 2019 roku otworzyliśmy Akademię Stormshield. Jest to pierwszy w Polsce tego typu projekt, w ramach którego marka Stormshield, należąca do koncernu Airbus Group, nawiązała współpracę z uczelnią wyższą.
Sale zrównoważonego rozwoju
Crime Lab
Crime Lab
Crime Lab czyli sala bezpieczeństwa wewnętrznego. W tej sali studenci ćwiczą m.in podstawowe zabiegi resuscytacyjne, instrukcje zawiadamiania służb, czy standardy pomocy poszkodowanym w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Uczą się także zabezpieczenia śladów kryminalistycznych czy obsługi broni wykorzystywanej w służbach mundurowych. Wyposażenie sali zawiera m. in. wirtualną strzelnicę, walizkę kryminalistyczną, defibrylatory i fantomy.
Laboratorium SAP Next-Gen
Laboratorium podstaw elektroniki i elektrotechniki
W skład wyposażenia pracowni wchodzą zestawy o tematyce elektrycznej, elektromagnetycznej, elektrostatycznej. Dzięki tym zestawom możliwe jest praktyczne wykonanie szeregu doświadczeń fizycznych związanych z elektroniką.
Podczas ćwiczeń w tym laboratorium będziesz mógł zbadać właściwości połączenia szeregowego i równoległego odbiorników biernych – rezystorów. Nauczysz się budować elektroniczne obwody wykorzystując specjalistyczne oprzyrządowanie.
Laboratorium anatomii i fizjologii
Wyposażone w szereg pomocy naukowych pozwalających przyszłym dietetykom zrozumieć i poznać nie tylko jak zbudowane jest ciało człowieka, ale też jakie nim rządzą procesy. Służy nam nie tylko nieustannie uśmiechnięty model szkieletu człowieka „Oskar”, ale wiele innych modeli narządów. Posiadamy urządzenia poprawiające jakość życia pacjenta (np. do ćwiczenia mięśni Kegla), a student w trakcie zajęć może nieustannie nasycać wzrok modelami układów człowieka, spoglądając na tablice naścienne.
Laboratorium antropometrii
Tutaj przykładamy miarkę, cyrkiel i fałdomierz do naszych ciał, badając jak uzyskane parametry definiują nasz stan odżywienia. Dzięki pomiarom możemy nie tylko szybko uzyskać odpowiedź jaka pomoc dietetyczna jest nam potrzebna, ale też skorelować swoje ciało z pasującym do niego somatotypem. Studenci mogą badać skład ciała urządzeniem, które za pomocą bioimpedacji pokazuje nam nie tylko zawartość wody, minerałów, tłuszczu, mięśni i wielu innych parametrów, ale wskazuje rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej w poszczególnych partiach ciała.
Wirtualne laboratoria
Na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu jest 40 laboratoriów komputerowych znajdujących się w 3 budynkach. Większość z nich, poza specjalistycznymi laboratoriami Nokia, IoT, Cisco i RFID, wykorzystuje technologię wirtualnych pulpitów. Ponieważ kształcimy na różnych kierunkach studiów, to każda pracownia ma jakieś swoje charakterystyczne oprogramowanie i system operacyjny, na którym uczą się studenci. To, co zrobiliśmy nazywa się wirtualizacją i polega na udostępnieniu studentom tych pracowni w naszej uczelnianej chmurze danych. Działa to tak, że student loguje się do specjalnie utworzonego serwisu i wybiera sobie pracownię, z której chce korzystać. Na jego urządzeniu – laptopie, tablecie czy smartfonie, uruchamia się okno, które nazywamy wirtualnym pulpitem. Student widzi na nim programy zainstalowane na komputerach w laboratorium i może z nich korzystać