Konferencja Biznes i Nauka. Kompetencje przyszłości w dobie AI.  
21.05.2024 r. Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

 

To przede wszystkim spotkania wiedzy naukowej, eksperckiej HR-owej i biznesowej. Przez pryzmat konkretnych rozwiązań znanych firm oraz wiedzy naukowej odkryjemy, jak wiele obszarów biznesu ma wspólnego z nauką, i jak obie te dziedziny mogą ze sobą współpracować w tym dynamicznym świecie, automatyzacji, cyfryzacji i optymalizacji! Konferencja odbędzie się 21 maja we wtorek,  w Uniwersytecie WSB Merito w Bydgoszczy. 

 

Dowiedz się więcej


PLAN KONFERENCJI 

 

10:00 - 10:15   Otwarcie konferencji

10:15 - 10:45  "Kompetencje przyszłości w dobie AI z perspektywy badań nad mózgiem - studium przypadku", Profesor Maciej Błaszak

10:45 - 11:25  "Kluczowe kompetencje przyszłości - panel ekspercki, poprowadzi dr Łukasz Kosiński. Udział w nim wezmą: dr Joanna Rajang, Małgorzata Kamińska i Agnieszka Zadrożna

Panel ekspercki dotyczący kluczowych kompetencji przyszłości skupiać się będzie na identyfikowaniu i omawianiu umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w dynamicznym i zmieniającym się środowisku pracy.

 

11:25 - 11:45 Przerwa

 

11:45 - 12:25 Pionierskie rozwiązania w dziedzinie HR i AI - studium przypadku, Piotr Pszczółkowski 

12:25 - 13:05 Co wspólnego z kompetencjami przyszłości ma psychologia?, dr Joanna Rajang 

 

13:05 - 13:20 Przerwa

 

13:20 - 14:00 Kluczowe kompetencje biznesowe w czasach hiper - zmienności - wykład inspirujący, Tomasz Gordon

14:00 Zakończenie konferencji 

 

Wydarzenie jest bezpłatne, by wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz:

 

Weź udział

 

 

Prelegenci Konferencji

 

prof. Maciej Błaszak

 

Kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych. Jego zainteresowania i doświadczenia dotyczą epigenezy umysłu, czyli możliwości kontrolowanego kształtowania mózgu człowieka. Zajmuje się psychologią uniwersalnego projektowania (universal design), narzędziami umysłu (braintools), neurodydaktyką i problematyką brainfitness. Prowadzi działalność szkoleniowo-doradczą, wykorzystując  wyniki  badań  nad  mózgiem  do  ulepszania procesu transferu wiedzy, budowania ścieżki rozwoju osobistego i zawodowego.

 

 

dr Joanna Rajang

 

Od ponad 25 lat jest związana z biznesem. Współpracuje z polskimi i międzynarodowym firmami, wykorzystując psychologię na rzecz wzrostu efektywności i satysfakcji z pracy pracowników. Doktor psychologii i trener biznesu. Master Certificate Coach. Towarzyszy organizacjom w procesach przechodzenia przez zmiany, w tym w procesach związanych z rozwijaniem relacji opartych jednocześnie na asertywności i współpracy. Na co dzień kieruje zespołem specjalistów w Personel System, który realizuje strategiczne projekty rozwojowe dla firm i organizacji. Prowadzi sesje doradcze dla wyższej i średniej kadry menedżerskiej, specjalistów i konsultantów we wszelkich obszarach związanych z wykorzystaniem psychologii w biznesie oraz z zarządzaniem firmą, tworzeniem jej strategii, misji, kultury organizacyjnej.

Praktykuje również jako coach, posiada akredytację na poziomie Master Coach w International Coaching Federation. W wolnym czasie pisze książki z obszaru praktycznego wykorzystania psychologii w biznesie. Jak dotąd ma na swoim koncie 6 książek i kilkadziesiąt publikacji naukowych

 

Tomasz Gordon

 

Certyfikowany trener biznesu, mentor, twórca i koordynator kierunku studiów podyplomowych „Akademii Menedżera - innowacyjnych studiów podyplomowych na Uczelniach WSB MERITO w Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od ponad 20 lat wspiera menedżerów, HR i działy sprzedaży w rozwoju ich kompetencji. Prowadził zaawansowane projekty szkoleniowe m.in. dla DHL, Samsung Electronics Polska, Holding WP, Huawei Polska,  Xiaomi Polska, PZU, PRU oraz Banku Zachodniego WBK. Od 2007 roku jest ekspertem wielopoziomowego testu kompetencji zawodowych Master Person Analysis. Jego artykuły publikowano, a wypowiedzi cytowano w magazynach: „Forbes”, „Personel i Zarządzanie”, "Dziennik Gazeta Prawna", „Sukces”, „Gazeta Wyborcza”,  „Szef Sprzedaży”, „Strefa Biznesu”, „As Sprzedaży”, Nowa Sprzedaż” i „World Business Class Magazine”. Dla Brian Tracy International prowadził certyfikujące szkolenia dla coachów, mentorów, trenerów biznesu oraz profesjonalnych mówców. Autor bestselleru „Nowa psychologia zarządzania. Jak błyskawicznie zmotywować tych, którym chce się najmniej” (Onepress, 2020): https://onepress.pl/view/12959M/comoza.htm 

 

dr Łukasz Kosiński 

 

Ekspert w zakresie protokołu dyplomatycznego i dobrych manier, zarządzania strategicznego, planowania kariery, budowania społeczeństwa obywatelskiego;  wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Bydgoszczy i Toruniu. Swoje zawodowe życie dzieli między trzy obszary – oświatę, szkolnictwo wyższe i biznes. Od 20 lat aktywnie uczestniczy we wdrażaniu projektów rozwojowych w jednostkach samorządu terytorialnego, organach administracji rządowej, środowisku akademickim, instytucjach otoczenia biznesu i sektora prywatnego. W doświadczeniach zawodowych: nauczyciel, pracownik samorządowy, dyrektor ODN, w którym z powodzeniem wdrożył i realizował zasady zarządzania turkusowego, prelegent, wykładowca m.in. z zakresu etykiety, zarządzania projektami, innowatyki pedagogicznej, komunikacji w biznesie, doradztwa zawodowego, dydaktyki ogólnej. Za działalność na rzecz dzieci i młodzieży wyróżniony m.in. Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka UNICEF. W wolnym czasie słucha jazzu i gra na trąbce.

 

Piotr Pszczółkowski

CEO HRtec, Dyrektor ds. Cyfryzacji HR w Symfonii, Konsultant HR, ekspert Symfonia HR. Konsultant merytoryczny specjalizujący się w optymalizacji procesów HR w organizacjach. Od ponad 18 lat rozwija i wdraża systemy informatyczne w obszarze HR. Doradza i automatyzuje procesy HR w różnych sektorach i branżach. Prowadzi dedykowane szkolenia i warsztaty dla pracowników działów personalnych. Absolwent prawa i politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Wykładowca Szkoły Głównej Handlowej na kierunku HRBP. Członek Polskiego Stowarzyszenia HR Biznes Partnerów, Zarządu Human Resources Cluster, Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Autor wielu publikacji i artykułów z obszaru zarządzania i HR m.in. książki: „Analityka i wskaźniki efektywności procesów HR”.

Agnieszka Zadrożna 

 

Wiceprezeska Stowarzyszenia HR Next. Doświadczony Dyrektor Operacyjny Personnel Service PolskaEkspertka o bogatym doświadczeniu w branży HR, od 15 lat aktywnie zaangażowana w sektor usług personalnych. Ukończyła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz studia podyplomowe na Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, zdobywając solidne podstawy teoretyczne w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Jako aktywny uczestnik środowiska HR, regularnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem jako prelegent na licznych konferencjach gospodarczych i branżowych. Jest także wiceprezeską Stowarzyszenia HR Next, które skupia profesjonalistów z dziedziny HR i stawia sobie za cel budowanie platformy doświadczeń oraz wymiany wiedzy między ekspertami. Od 2023 roku jest Dyrektorem Zarządzającym w Personnel Service Polska oraz pełni rolę Dyrektora Zarządzającego w firmie Workpol. Jej pasja do HR oraz bogate doświadczenie sprawiają, że jest cenionym liderem i ekspertem w branży, tworzącym innowacyjne rozwiązania w zakresie zarządzania personelem.
 

 

 

Organizatorzy

Czytaj więcej