Federacja Naukowa WSB-DSW Merito to nowoczesna instytucja akademicka łącząca uczelnie wyższe w celu wspierania projektów i badań naukowych oraz rozwoju działalności naukowej. Posiada uprawnienia do nadawania stopni doktora i habilitacji w 10 dyscyplinach. Dzięki zorganizowanej, międzynarodowej i interdyscyplinarnej współpracy naukowcy rozwijają swoje kompetencje, przyczyniając się do postępu nauki w Polsce.

 

Uczelnie tworzące Federację posiadają uprawnienia do nadawania stopnia doktora w następujących dyscyplinach naukowych: ekonomia i finanse, językoznawstwo, nauki o bezpieczeństwie, nauki o komunikacji społecznej i mediach, nauki o kulturze fizycznej, nauki o polityce i administracji, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki socjologiczne, pedagogika i psychologia.

Grupa studentów uczących się na Uniwersytecie

Celem utworzenia Federacji jest synergia potencjału naukowego uczelni, a współpraca pracowników naukowych i działania Federacji prowadzą do wytworzenia nowej, wyższej jakości w zakresie badań naukowych. Jednocześnie uczelnie uczestniczące w Federacji pozostają odrębnymi od siebie placówkami i zachowują odrębność formalno-prawną. Biorąc pod uwagę fakt, że uczelnie znajdują się w różnych miastach, współpraca umożliwi tworzenie prac naukowych przez zespoły składające się z przedstawicieli różnych ośrodków badawczych.

Studenci SP

Obecnie Federację tworzą uczelnie:

  • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku,
  • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu,
  • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu,
  • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu,
  • Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław.

 

Siedzibą Federacji Naukowej WSB-DSW jest Gdańsk.

studia podyplomowe - Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

Obecnie federacja zajmuje się prowadzeniem działalności naukowej, komercjalizacją wyników badań naukowych i ich know-how, prowadzeniem działalności wydawniczej oraz współpracą z podmiotami z otoczenia społeczno-gospodarczego. Dodatkowo dzięki współpracy Uniwersytety WSB Merito wraz z Uczlenią WSB Merito w Warszawie, są w stanie nawiązać więcej relacji międzynarodowych, co może przełożyć się na wzrost liczby partnerów zagranicznych prowadzących prace badawcze.

 

 

Więcej informacji na stronie Federacji: federacjanaukowa.pl