Kadra dydaktyczna
Siłą naszej uczelni są ludzie. Doświadczeni i pozytywni wykładowcy oraz sympatyczni pracownicy administracji. Każdy student może liczyć na ich wiedzę, poradę, wsparcie i uśmiech. Wielu naszych wykładowców to osoby, które w życiu poza uczelnią są przedsiębiorcami, właścicielami firm, pracownikami banków, agencji reklamowych, firm ubezpieczeniowych i wielu innych branż. Swoją praktyczną wiedzę przekazują studentom na wykładach i warsztatach. Jesteśmy dumni z tego, że wielu z nich to także nasi absolwenci.
Każdy kierunek studiów ma swojego menedżera. To funkcja, którą stworzyliśmy, by zapewnić naszym studentom wysoką jakość kształcenia. Osoba pełniąca tę rolę weryfikuje i doskonali programy kształcenia we współpracy z zespołem dydaktycznym, studentami i absolwentami oraz organizuje atrakcyjne praktyki i staże. Jej zadaniem jest także inspirowanie do tworzenia kół naukowych.
Menedżer kierunku jest też Twoim mentorem, do którego możesz zgłaszać się z problemami i inicjatywami.
Menedżerowie kierunków
dr Piotr Prewysz-Kwinto
menedżer kierunków: finanse i rachunkowość | studia I stopnia, kierunek finansowo-prawny | studia II stopnia ze studiami podyplomowymi
Pracownik naukowy Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu od 2001 roku, prowadzi zajęcia na studiach licencjackich, magisterskich, podyplomowych oraz MBA. Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Praca doktorska pt. "Rachunek kosztów docelowych w przedsiębiorstwach działających w Polsce" zdobyła I nagrodę w konkursie na najlepszą pracę doktorską organizowanym przez Radę Naukową Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor lub współautor około 60 publikacji naukowych z zakresu finansów i rachunkowości, a także podręczników dla studentów ("Analiza finansowa", "Finanse przedsiębiorstw", "Matematyka finansowa"). Uczestnik około 50 krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, kilku stypendiów i staży zagranicznych na uniwersytetach we Francji (Paryż, Montpellier, Amiens, Rennes) oraz współrealizator dwóch naukowych grantów badawczych. Aktywnie współpracuje również ze środowiskiem gospodarczym – autor ponad 100 opracowań i analiz finansowych, ekonomicznych i ryzyka, w tym dla projektów finansowanych ze środków europejskich. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz European Accounting Association. Praktyk zajmujący się od ponad 10 lat przygotowywaniem analiz finansowych, ekonomicznych i ryzyka.
mgr inż. Cezary Graul
menedżer kierunku informatyka w biznesie na studiach I i II stopnia
Absolwent Teleinformatyki oraz Zarządzania, co w połączeniu z doświadczeniem zdobytym podczas studiów w Dronten University of Applied Sciences w Holandii oraz na Uniwersytecie Kopenhaskim w Danii determinuje jego multidyscyplinarność naukową. Posiada szereg publikacji w zakresie hybrydowych metod edukacji, technik blended learning, a także innowacyjnych rozwiązań w zakresie motywacji i ewaluacji różnych obszarów kształcenia. Pełnił funkcję Kierownika Laboratorium Systemów Business Intelligence funkcjonującego w ramach projektu Regionalnego Centrum Innowacyjności II na UTP w Bydgoszczy. Uczestnik programu „Transformation.doc” na Uniwersytecie Wageningen w Holandii, gdzie zdobył cenne doświadczenie w zakresie kompetencji miękkich niezbędnych w skutecznym zarządzaniu projektami. Posiada bogate doświadczenie w realizacji wielu projektów krajowych i międzynarodowych. Ekspert Komisji Europejskiej w ramach projektu EASME (Executive Agency for Small & Medium-sized Enterprises).
mgr inż. Maciej Rakowski
menedżer kierunku: logistyka na studiach I i II stopnia i inżynieria zarządzania I i II stopnia
Dyrektor ds. logistyki, specjalista ds. BHP, wieloletni nauczyciel dyplomowany informatyki, logistyki, kierownik ds. sprzedaży, marketingu i logistyki, informatyk-wdrożeniowiec systemów informatycznych zarządzania w firmach handlowych, wykładowca na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz studiach podyplomowych. Absolwent informatyki oraz wielu studiów podyplomowych m.in. studiów MBA, Akademii Lean Lidera w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, studiów z zakresu Logistyki w przedsiębiorstwie na Politechnice Warszawskiej. Trener regionalny i lokalny projektu edukacji cyfrowej skierowanego do nauczycieli „Lekcja Enter”. Uczestnik wszystkich obrad "Okrągłego stołu edukacyjnego". Ukończył wiele szkoleń i kursów, posiada certyfikaty z Zarządzania Projektami według standardu PMI na poziomie CAPM, Six Sigma Green Belt, MindSonar. W 2018 i 2021 roku został wyróżniony przez studentów w plebiscycie edukacyjnym. Otrzymał tytuł najlepszego wykładowcy w województwie kujawsko-pomorskim w kategorii nauczyciel akademicki.
dr Piotr Sieńko
menedżer kierunku marketing i sprzedaż na studiach I stopnia
Prodziekan Wydziału Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy, absolwent sześciu kierunków studiów, magister filologii polskiej oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej; ukończył również wychowanie fizyczne oraz studia podyplomowe w zakresie nauczycielstwa, gender studies i zarządzania w ochronie zdrowia. W 2023 roku obronił rozprawę doktorską - w dyscyplinie literaturoznawstwo - pt. Własna piosenka. Formuły emancypacji w tekstach wybranych współczesnych polskich artystek. To właśnie wokół twórczości - między innymi - Marii Sadowskiej, Natalii Przybysz, Reni Jusis czy polskich raperek koncentruje swe zainteresowania naukowo-badawcze. Dr Piotr Sieńko ukończył też liczne kursy i szkolenia z zakresu mediów społecznościowych i komunikacji społecznej. Pełnił wiele funkcji akademickich, np. rzecznika dyscyplinarnego ds. studentów czy sekretarza czasopisma naukowego. A jako współautor projektów społeczno-naukowych z powodzeniem popularyzował naukę.
dr Marta Małecka
menedżer kierunku pedagogika na studiach I i II stopnia | pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w ramach jednolitych studiów magisterskich
Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, absolwentka edukacji ustawicznej i pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka seksuologii klinicznej – opiniowanie, edukacja, terapia przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie w trakcie szkolenia z terapii psychodynamicznej w Centrum Psychodynamicznym w Krakowie. Autorka licznych publikacji w tematyce pracy z młodzieżą oraz funkcjonowania osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Organizatorka, współorganizatorka i uczestniczka programów szkoleniowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych, inicjatorka i koordynatorka wielu inicjatyw edukacyjnych, autorskich projektów aktywizacji społecznej grup defaworyzowanych. Terapeutka, trenerka kreatywności, trenerka kompetencji miękkich. Prowadzi szkolenia między innymi dla rodzin zastępczych, pracowników sektora pomocy społecznej, nauczycieli. Aktywnie współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Magdalena Kamińska
menedżer kierunku psychologia w biznesie na studiach I stopnia
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, magister ekonomii. Od 6 lat wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy i Toruniu. Pierwsza w Polsce i piętnasta na świecie trenerka metody Empowering People in the Workplace | The Positive Discipline Way (Pozytywna Dyscyplina w biznesie), prekursorka tej metody w Polsce oraz prekursorka zarządzania w nurcie "H2H / "Human to Human" - prowadzi certyfikacje organizacji w obu obszarach. Konsultant strategiczny - ekspert w obszarze przywództwa i sprzedaży. Superwizor w biznesie i edukacji, coach (akredytacja PCC - ICF) i coach kryzysowy, dyplomowany trener biznesu, certyfikowany trener Points of You®, master Reiss Motivation Profile. Jako jedyna w Polsce prowadzi certyfikacje Facyliatorów metody Empowering People in the Workplace | The Positive Discipline Way. Ma za sobą lata budowania efektywnych zespołów sprzedażowych na terenie całej Polski, tysiące godzin spędzonych na salach szkoleniowych, na prowadzeniu procesów coachingowych indywidualnych i grupowych, programów mentoringu i procesów superwizji. Prowadzi projekty w roli Interim Managera.
dr Jacek Żakowiecki
menedżer kierunku turystyka na studiach I stopnia
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku na kierunku rekreacja ruchowa, specjalność: żeglarstwo. Doktorant. Od 1999 roku pracownik Studium Wychowania Fizycznego w Wyższej Szkole Bankowej, trener sekcji piłki nożnej, od 2003 r. Kierownik Studium WF, wiceprezes Klubu Uczelnianego AZS WSB. Dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca, pedagog. Pasjonat turystyki aktywnej: instruktor narciarstwa zjazdowego, jachtowy sternik morski, ratownik WOPR, windsurfer, trener II klasy piłki nożnej. Organizator obozów turystyki aktywnej. Członek Prezydium Zarządu Organizacji Środowiskowej AZS woj. kujawsko-pomorskiego, były członek Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej w Toruniu. Autor publikacji naukowych z zakresu turystyki aktywnej, rekreacji ruchowej.
dr Beata Bazeli
menedżer kierunku zarządzanie na studiach I i II stopnia
Doktor nauk ekonomicznych, autorka licznych publikacji naukowych z zakresu szeroko pojętej ekonomii i ekonometrii. W kręgu swoich zainteresowań ma prace badawcze w obszarze monitorowania losów zawodowych absolwentów uczelni wyższych. Współorganizatorka wielu inicjatyw, m.in.: "Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości", "Spotkania ze statystyką".