Studia w programie Erasmus+
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu działa aktywnie na rynku międzynarodowym. Uczelnia posiada Kartę Erasmus+, przyznaną przez Komisję Europejską, która uprawnia do udziału w programie Erasmus+. W ramach tego programu uczelnia podpisała ponad 40 umów partnerskich z uczelniami z całej Europy. Dzięki temu studenci Uniwersytetu WSB Merito mogą realizować studia za granicą prze okres 1 bądź 2 semestrów na studiach licencjackich i magisterskich.
Jak wyjechać w ramach Erasmusa?
Aby ubiegać się o wyjazd w ramach Erasmusa, należy:
- być studentem Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu lub Filii w Chorzowie lub Szczecinie
- być zarejestrowanym na studiach prowadzących do uzyskania stopnia/dyplomu (licencjata, magistra)
- mieć ukończony pierwszy rok studiów pierwszego stopnia (licencjackich)
- być obywatelem kraju uczestniczącego w Erasmusie (albo mieć status uchodźcy lub kartę stałego pobytu w kraju uczestniczącym).
W przypadku programu PO WER należy udokumentować prawo do „dodatku socjalnego” we wniosku o wyjazd w programie Erasmus+ lub w przypadku osób z niepełnosprawnością dokument zaświadczający stopień niepełnosprawności.
Studenci zakwalifikowani na wyjazd w programie Erasmus+, dla których uczelnia potwierdzi prawo do otrzymywania „dodatku socjalnego” otrzymują „dodatek socjalny” z budżetu PO WER.

Obecnie Uniwersytet WSB Merito dysponuje ponad 120 miejscami na studiach zagranicznych w ramach 43 umów z uczelniami partnerskimi szkoły. Studenci mogą starać się o miejsce na jednej uczelni w następujących krajach: Niemcy (9 uczelni), Turcja (6 uczelni), Hiszpania (4 uczelnie), Francja ( 3 uczelnie), Czechy (4 uczelnie), Słowacja (3 uczelnie), Dania, Portugalia (3 uczelnie), Łotwa (2 uczelnie), Irlandia, Holandia, Bułgaria, Wielka Brytania, Włochy, Belgia, Estonia, Grecja.
Uczelnie partnerskie oferują programy studiów w języku angielskim lub niemieckim, w przypadku uczelni francuskich w języku francuskim, w przypadku uczelni hiszpańskich w języku hiszpańskim, a po włosku w uczelni włoskiej. W przypadku uczelni francuskich, hiszpańskich i włoskich pojawia się coraz więcej modułów także po angielsku, co należy sprawdzić bezpośrednio na stronach internetowych tych uczelni.

Amerykański dyplom Bachelor’s degree w jeden rok
Program 3+1 we współpracy z Franklin University
- Zdobędziesz 2 dyplomy ukończenia studiów: polski z tytułem licencjata oraz amerykański z tytułem Bachelor
- 3 lata studiujesz w Polsce, następnie na rok wyjeżdżasz do USA (pomożemy Ci w formalnościach i uzyskaniu wizy)
- Po ukończeniu studiów możesz ubiegać się o pozwolenie na pracę w USA przez 3 lata
- To bezcenna okazja, aby zdobyć międzynarodowe doświadczenie!

Do jakich krajów możesz wyjechać?
Jako stypendysta Erasmusa możesz wyjechać tylko do kraju uczestniczącego w tym programie. W programie Erasmus+ biorą udział: kraje członkowskie UE, kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego, tj. Islandia, Lichtenstein i Norwegia oraz Turcja, Szwajcaria i Chorwacja.
Wymianę studentów w Erasmusie mogą prowadzić uczelnie mające Kartę Uczelni Erasmus+, które podpisały ze sobą porozumienie o wymianie w ramach tego programu.
Tutaj możesz sprawdzić listę uczelni partnerskich w programie Erasmus+
Warunki ubiegania się o stypendium
Studenci zainteresowani wyjazdem stypendialnym muszą pozytywnie przejść etap rekrutacji, który obejmuje:
- sprawdzenie znajomości języka obcego w mowie i w piśmie
- rozmowę motywacyjną
- sprawdzenie średniej ocen z całego okresu studiów (powyżej 3,5).
Zobacz przydatne informacje:
Rekrutacja
Rekrutacja zwykle odbywa się na początku semestru letniego i jest poprzedzona akcją informacyjną (plakaty, zebrania informacyjne, informacje w mediach społecznościowych, prasie studenckiej i Extranecie). Decyzję o przyznaniu stypendium podejmuje Uczelniana Komisja ds. Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu WSB Merito powołana Zarządzeniem Rektora WSB. Jeśli szkoła po ukończeniu letniej rekrutacji nadal dysponuje środkami na stypendia, na początku semestru zimowego (w październiku) odbywa się rekrutacja uzupełniająca.