Inżynier w stopniu doktora nauk technicznych z zakresu budowy i eksploatacji maszyn, absolwent Politechniki Śląskiej. Adiunkt Uniwersytetu WSB Merito w Chorzowie, członek Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych. Jego zainteresowania badawcze dotyczą modelowania matematycznego, możliwości wykorzystania teorii podobieństwa, procesów spalania w silnikach, transportu, spedycji, logistyki, inżynierii produkcji, ochrony środowiska i ekologii, gospodarki odpadami, inżynierii materiałowej oraz budowy i eksploatacji maszyn. Praktyczne doświadczenie zdobywał od 1992r. Współpracował z OBR BOSMAL w Bielsku Białej realizując autorskie badania na hamowni silnikowej. Na spotkaniach biznesowych WSB pełni rolę eksperta, jest menedżerem kierunku Inżynieria zarządzania.
Doktor nauk ekonomicznych, specjalista w zakresie logistyki. Zawodowo związany od 30 lat z Pocztą Polską S.A. na różnych szczeblach zrządzania. Wykładowca akademicki przedmiotów z zakresu ekonomii i zarządzania, specjalista praktyk i teoretyk w zakresie rynku TSL. Przedmiot badań segment rynku TSL obsługiwany przez wyznaczonych operatorów pocztowych. Wykładowca w WSB przedmiotów związanych z zrządzaniem i logistyką, również w powiązaniu z aplikacjami informatycznymi wspomagającymi procesy w tym obszarze.
Autor monografii: Modelowanie przepływów materiałowych w sieciowych łańcuchach dostaw. Odporność łańcucha dostaw wyrobów hutniczych, Difin 2013. Współautor podręcznika akademickiego: Metody i techniki ilościowe w logistyce stosowanej (Bendkowski, Kramarz) Gliwice 2011 (Nagroda Rektora Politechniki Śląskiej). Jest autorem publikacji z obszaru łańcucha dostaw, systemów informatycznych wspomagających zarządzanie logistyczne, modelowania symulacyjnego. Posiada doświadczenie praktyczne w kierowaniu i realizacji projektów informatycznych. Realizowane projekty w przemyśle dotyczą technicznego przygotowania produkcji i logistyki. Głównym zainteresowaniem autora jest modelowanie symulacyjne i jego wykorzystanie do wspomagania decyzji oraz współczesne narzędzia informatyczne wspomagające zarządzanie przepływami materiałowymi w łańcuchach dostaw.
Wieloletni praktyk transportu i logistyki. Biegły sądowy transportu drogowego z zakresu analizy prawnej zdarzeń w transporcie drogowym i spedycji. Jako instruktor ATiP organizuje, nadzoruje i prowadzi kursy z zakresu transportu drogowego: czas pracy kierowców, załadunek i wyładunek w transporcie drogowym, optymalizacja załadunku, BHP w transporcie drogowym i spedycji, certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym, zarządzanie przedsiębiorstwem transportowym.
Zawodowy kierowca, doświadczenie zdobywał między innymi w prowadzeniu autokarów w ruchu krajowym i międzynarodowym (Arriva North West, Liverpool Speak).
W WSB prowadzi zajęcia z Transportu drogowego w praktyce oraz Studium przypadku na specjalnościach Logistyka i spedycja międzynarodowa, Logistyka handlu i dystrybucji oraz Logistyka w organizacji.
Autorka monografii pt. Procesy dostosowawcze podaży na rynku usług pocztowych w Polsce, współautorka monografii pt. Aktywność podmiotów sektora TSL w tworzeniu i realizacji strategii społecznej odpowiedzialności biznesu pod red. M. Michałowskiej, współautorka podręcznika akademickiego pt. Transport w turystyce, oraz licznych publikacji polsko- i angielskojęzycznych z zakresu logistyki pocztowej, transportu w turystyce oraz ekonomiczno-społecznych uwarunkowań bezpieczeństwa ruchu drogowego. Doświadczenie praktyczne zdobyła w firmie Chem Trans Logistic Holding Polska S.A. oraz na stażu w Poczcie Polskiej S.A. Ponadto uczestniczyła w licznych szkoleniach w tym m.in. w szkoleniu trenerów e-learningu (2005), szkoleniu z zakresu promocji nauki (2007), szkoleniu z zakresu własności intelektualnej (2009) i warsztatach dotyczących podniesienia jakości i efektywności nauczania (2010).
Wykładowca w Zakładzie Dydaktycznym Kierunku Logistyka Uniwersytetu WSB Merito Chorzów. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem, logistyki w przedsiębiorstwach oraz usług logistycznych w łańcuchu dostaw. Bierze udział w projektach o charakterze naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym. Jej zainteresowania badawcze głównie koncentrują się na rozwoju i problemach funkcjonowania rynku TSL (transport – spedycja - logistyka) w Polsce i na świecie.