Grażyna Żarlicka

Absolwentka Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu, wdrażaniu i doskonaleniu systemów zarządzania ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, Wewnętrznego Systemu Kontroli (WSK) jako konsultant oraz audytor wewnętrzny i zewnętrzny jednostek certyfikujących. Była przez wiele lat ekspertem Polskiej Nagrody Jakości specjalizując się w ocenie wniosków zgłoszonych przez organizacje publiczne. W 2010 r. uzyskała wyróżnienie "Zasłużony dla Polskiej Nagrody Jakości". Swoją wiedzę i kompetencje wykorzystuje w codziennej pracy oraz prowadząc i moderując spotkania Sekcji Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Sekcji Organizacji Publicznych działających w Klubie POLSKIE FORUM ISO 9000.

dr Jacek Zatoński

Trener i konsultant z zakresu ochrony środowiska, śladu węglowego i BHP. Od 2006 roku aktywny zawodowo w branży ochrony środowiska. Obejmował stanowiska związane z pracami laboratoryjnymi, geologicznymi, opracowaniami dokumentacji przyrodniczej i dokumentów strategicznych dla gmin, analizami GIS, obsługą firm, wolontariatem pracowniczym itp.  Od 2008 roku zajmuje się profesjonalnie prowadzeniem szkoleń z zakresu ochrony środowiska. Przeprowadził ich już ponad 4000 godzin. W pracy szkoleniowej wykorzystuje metody szkoleniowe nastawione na interakcje uczestników, specjalizuje się w grach symulacyjnych, które sam tworzy. W karierze zawodowej odpowiadał za sprawy związane z ochroną środowiska, BHP i CSR w firmach, takich jak m.in. Eurocash S.A., grupa kapitałowa VOX, O-I Produkcja Polska S.A.(Huta Szkła Antoninek), CCL Label sp. z o.o. czy Netguru S.A. Obecnie obejmuje stanowisko eksperta ds. dekarbonizacji w Żabka Polska Sp. z o. o. 

Mariusz Gołąb

Inżynier ochrony środowiska, łączący zarządzanie w obszarze zrównoważonego rozwoju z doświadczeniem analitycznym i marketingowym. Absolwent programu stażowego z zakresu zaawansowanej analizy chemicznej wód w Landesbetrieb Hessisches Landeslabor, Wiesbaden W 2011 r. zaangażowany w badania emisji gazów i pyłów do powietrza w licznych zakładach produkcyjnych na terenie Polski. Od 2014 r. związany z TÜV NORD Polska, gdzie pełni obecnie funkcję Senior Managera ds. Ochrony Środowiska. Od 2023 r. również członek Rady Systemu KZR INiG w Instytucie Nafty i Gazu PIB oraz ekspert programu Climate Leadership prowadzonego przez UNEP/GRID-Warszawa.

dr Adrianna Ogonowska

Dr Adrianna Ogonowska doradza w kwestiach związanych z ochroną środowiska, w tym ochroną środowiska morskiego. Posiada bogate doświadczenie w postępowaniach w sprawie ocen oddziaływania na środowisko w ramach uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz postępowaniach w zakresie gospodarki odpadami.
Stopień doktora nauk prawnych uzyskała na podstawie rozprawy doktorskiej dotyczącej prawnych aspektów ochrony środowiska morskiego Morza Bałtyckiego przed zanieczyszczeniem. W kręgu jej zainteresowań znajdują się zagadnienia prawne związane z odnawialnymi źródłami energii, ze szczególnym uwzględnieniem morskiej energetyki wiatrowej, a także zagadnienia związane z odpowiedzialnością za szkody w środowisku. 

Jest autorką lub współautorką licznych publikacji z zakresu prawa ochrony środowiska i prawa administracyjnego oraz ekspertem z zakresu prawa ochrony środowiska w wydawnictwie Wolters Kluwer.

Błażej Chmielewski

Absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ze specjalnością Gospodarka Leśna. Wieloletni pracownik PGL Lasy Państwowe, w tym przez dekadę w biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz na stanowisku nadleśniczego Nadleśnictwa Szczecinek. Koordynował projekty środowiskowe dofinansowane ze środków Funduszu Spójności UE POIiŚ: „Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych” (16 nadleśnictw, 342 obiekty, 3 872 801 m3 wody, 10 154 903zł - wartość inwestycji); „Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP” (2 nadleśnictwa, 5 730ha - pow. zrekultywowanych lasów). W ramach jednego z flagowych projektów rozwojowych Lasów Państwowych LAS ENERGII zrealizował „Zintegrowany zakup energii elektrycznej dla PGL LP”, poprzez audyt elektroenergetyczny blisko 400 jednostek w całej Polsce (optymalizacja zużycia energii) i przetarg na zakup prądu, który przyniósł wielomilionowe oszczędności w procesie uwolnienia rynku, rozwoju konkurencyjności i zawarcia umów rozdzielonych (Third Party Access /TPA/). Kontroluje i wspomaga merytorycznie leśniczych przy planowaniu i wykonywaniu wszystkich prac z zakresu hodowli, ochrony i użytkowania lasu. Nadzoruje wdrożenie do praktyki leśnej zadań z zakresu ustawy o lasach, prawa ochrony środowiska, ochrony przyrody, rozporządzeń i norm jakościowych w tym m.in. certyfikatów zrównoważonej gospodarki leśnej Forest Stewardship Council (FSC) i Paneuropejskiego Systemu Certyfikacji Leśnej (PEFC). Instruktor kursów drwal – operator pilarki spalinowej oraz brakarz II klasy. Promotor kulturotwórczej roli lasów. Pasjonat gry na rogu myśliwskim. Kierownik jednego z czołowych polskich grup sygnalistów – Zespołu Trębaczy Leśnych „BÓR” ze Szczecinka.