Agata Nowińska

Konsultant merytoryczny kierunku Psychologia Pozytywna Stosowana

Dyplomowany Coach zdrowia i Trener dobrostanu oraz umiejętności psychospołecznych, Praktyk Well- being, Specjalista Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Prawniczka. Projektuje i prowadzi warsztaty z obszaru inteligencji emocjonalnej, rozwoju osobistego i dobrostanu. Autorka projektu unijnego GROW WITH US, w ramach którego prowadzi warsztaty rozwoju osobistego dla Licealistów, nauczycieli i rodziców. Redaktor naczelna portalu Misja Zdrowie (www.misja-zdrowie.pl), autorka tekstów z obszaru rozwoju osobistego i psychologii zdrowia.

Prof. Przemysław Gębal

Kierownik Pracowni Glottodydaktyki Porównawczej i Pedeutologii w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz zastępca dyrektora Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej. Germanista, studiował dodatkowo filologię włoską i francuską na Freie Universität w Berlinie oraz na Université Paris III (La Sorbonne Nouvelle). Długoletni pracownik Katedry Języka Polskiego jako Obcego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor i współautor licznych publikacji z zakresu nauczania języków obcych oraz podręczników i materiałów dydaktycznych do ich nauki. Obecnie w działalności naukowej i dydaktycznej koncentruje się na aspektach kształcenia nauczycieli języków obcych, glottodydaktyce porównawczej, integracyjno-inkluzyjnym nauczaniu języka polskiego jako drugiego oraz dydaktyce języków specjalistycznych.

Łukasz Kumięga

Dr Łukasz S. Kumięga: germanista, lingwista, dyskursolog, zainteresowany związkami języka z procesami społecznymi. Adiunkt w Instytucie Badań nad Edukacją i Komunikacją na Politechnice Śląskiej. Autor monografii o demonstracjach ulicznych ruchów ekstremistyczno-prawicowych w Niemczech, współredaktor dziesięciu monografii wieloautorskich z zakresu (krytycznej) analizy dyskursu i lingwistyki stosowanej. Obecnie prowadzi badania na pograniczu języka, edukacji i migracji. Doświadczenie badawcze i dydaktyczne zdobywał na uniwersytetach w Polsce i w Niemczech oraz w ramach kursów integracyjnych skierowanych do imigrantek i imigrantów w Düsseldorfie.

Alina Adamowicz

Doświadczona terapeutka pracująca w nurcie psychologii pozytywnej, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i neuronauki, certyfikowany coach koaktywny. Założycielka i prezeska Stowarzyszenia Akademia Pozytywnych Kobiet. Autorka książek, m.in. bestsellera „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie” wydanego przez Wydawnictwo Muza w 2020 r. Ekspertka telewizyjna i radiowa. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w polskich i międzynarodowych korporacjach finansowych, gdzie jako dyrektor zarządzająca odpowiadała za rozwój biznesu, zarządzanie sieciami dystrybucji i projektami. Absolwentka min. kierunku Psychologia Pozytywna na SWPS w Warszawie oraz dziesiątek kursów i szkoleń zawodowych.

Rafał Kowalewski

Psycholog. Absolwent wydziałów Psychologii i Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca na Wydziale Psychologii i UW. W 1996 roku ukończył 3-letni międzynarodowy Qualifying Course, jako zwieńczenie uprzedniego 4-letniego cyklu szkoleniowego w Polsce (znajdując się tym samym w gronie 13 jego absolwentów w centralno-wschodniej Europie). Ukończył specjalistyczne szkolenia z zakresu m.in. dynamiki grupy szkoleniowej w Laboratorium Psychoedukacji, zarządzania projektami w Kalkstein, zarządzania i sprzedaży w Limra, sprzedaży w Door. Uczestnik szeregu cykli warsztatowo –treningowych, dotyczących m.in.: zarządzania zespołem, negocjacji, asertywności, komunikacji niewerbalnej, NLP, twórczości, pracy grupowej, wielu form psychoterapii.

Urszula Leiss

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Uczestniczka wielu certyfikowanych warsztatów z Analizy Transakcyjnej, Action Learning, Racjonalnej Terapii Zachowań i Coachingu Prowokatywnego na poziomie zaawansowanym.Wspiera liderów w rozwoju osobistym, wzmacnianiu kompetencji społecznych oraz tworzeniu skutecznych narzędzi do pracy z grupą. Specjalizuje się w coachingu kadry zarządzającej i coachingu kariery właścicieli firm. Pomaga zapobiegać i rozwiązywać konflikty w zespołach. Pracuje w obszarze szeroko rozumianej komunikacji i przepływu informacji. Inicjuje i projektuje działania rozwojowe dla młodzieży.

Daniel Jerzy Żyżniewski

Psycholog, neuropsycholog kliniczny, terapeuta. Absolwent Interdyscyplinarnych Humanistycznych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Warszawskiego, jak również wykładowca Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie kliniczne zdobywał na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w Szpitalu Wolskim im. Anny Gostyńskiej w Warszawie oraz na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej II Kliniki Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Ponadto prowadził diagnostykę psychologiczną i neuropsychologiczną oraz terapię indywidualną wśród polskiej emigracji w UK. Członek The British Psychological Society. Zajmuje się diagnostyką psychologiczną i neuropsychologiczną oraz interwencją, a także terapią psychologiczną w chronicznym stresie, depresji i lęku. Autor książki popularyzatorskiej Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować (wyd. 2019 i 2021).