Bożena Biolik -Stich

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących finansów publicznych w szczególności szeroko rozumianym prawie podatkowym. Swoją wiedzę zdobyła poprzez ukończenie studiów MBA - Master of Business Administration Zarządzanie w Biznesie Międzynarodowym, MBA Franklin University w Ohio, Columbus (USA), prowadzonych przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, Studiów podyplomowych na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Gliwicach, na Kierunku Rachunkowość i finanse w przedsiębiorstwie, Studiów podyplomowych na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach na Kierunku Strategia Podatkowa, Studiów na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach, na Kierunku Ekonomia, Specjalność Polityka Społeczna.


Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta Katowice pokonując poszczególne szczeble kariery od referenta do inspektora, następnie w Wydziale Podatków i Opłat Lokalnych Urzędu Miasta Katowice współtworząc komórkę kontroli podatkowej, jak również przygotowując interpretacje podatkowe. W 2010 roku objęła stanowisko Naczelnika Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych w Urzędzie Miasta Chorzów. Od 2015 roku do nadal Dyrektor Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych w Urzędzie Miasta Chorzów. Zastępca Przewodniczącego Komisji ds. wyrażenia zgody na udzielenie ulg w podatkach i opłatach lokalnych, podatku rolnym, podatku leśnym oraz ulg na podstawie art. 18 ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, jak również udzielania zwolnień od podatku od nieruchomości na podstawie obowiązujących uchwał Rady Miasta Chorzów.


Wolontariusz od 2008 roku w Rudzkim Koncie Pomocy - Biurze Porad Obywatelskich w Rudzie Śląskiej oraz wolontariusz do 2010 roku w Rudzkim Stowarzyszeniu Pomocy Ofiarom Przestępstw w Rudzie Śląskiej. Od 2013 roku związana z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu Wydziałem Zamiejscowym w Chorzowie prowadząc wykłady z zakresu podatków i opłat lokalnych, podatku od spadku i darowizn oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Ponadto interesuje się prawem upadłościowym i naprawczym oraz prawem cywilnym.

dr Jan Purzyński
dr Jan Purzyński

Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w WSB Merito Chorzów, wieloletni pracownik organów podatkowych. 
Posiada  bogate doświadczenie dydaktyczne, zdobyte prowadząc od 1995 roku wykłady dotyczące zagadnień prawno-podatkowych (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Śląska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości, Regionalny Ośrodek Kształcenia Kadr przy Izbie Skarbowej w Katowicach i inne). 
Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących postępowania podatkowego i egzekucyjnego, oraz w podatkach bezpośrednich. 


Autor publikacji  dot. zagadnień prawno-podatkowych zamieszczonych w takich czasopismach, jak „Przegląd Podatkowy”, ,Doradca Podatnika”, „Gazeta Prawna”.

Mec. Tomasz Cygan

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2005 roku z oceną bardzo dobrą. W tym samym roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz aplikację sądową, którą ukończył w roku 2008. Od 2007 roku przeprowadził kilkaset szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, tajemnic handlowych, własności intelektualnej, prawa autorskiego, zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawa cywilnego oraz zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Od 2010 roku prowadzi indywidualną praktykę adwokacką. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów oraz publikacji książkowych, w tym  między innymi „Podręcznika Administratora Bezpieczeństwa Informacji”, współautorem „Polityka bezpieczeństwa i instrukcja zarządzania systemem informatycznym” oraz „Tworzenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2014”. Audytor wewnętrzny normy ISO/IEC 27001:2014-12.