mgr inż. Adam Bartyzel

Rzeczoznawca majątkowy, ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, Wydział Budownictwa. Prowadzi własne biuro wycen nieruchomości i nadzorów budowlanych. Wykonał oraz współuczestniczył w wykonaniu wycen kilku tysięcy nieruchomości, majątku kilkudziesięciu przedsiębiorstw, na potrzeby: przekształceń, negocjacji, wywłaszczenia przy wykupie terenów pod A4 i DTŚ, sektora bankowego (ukończył szkolenie bankowe PFSRzM), oraz dla celów odszkodowawczych i potrzeb wynikających z obrotu rynkowego.

mgr inż. Jolanta Józefowicz

Absolwentka Politechniki Śląskiej, specjalista w zakresie organizacji i zarządzania, rzeczoznawca majątkowy z uprawnieniami państwowymi, licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów, wieloletni pracownik firm budowlanych oraz energetycznych i wodociągowo-kanalizacyjnych, z 10-letnim stażem pracy w jednostce samorządu terytorialnego w randze naczelnika wydziału.

Mec. Tomasz Cygan

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2005 roku z oceną bardzo dobrą. W tym samym roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz aplikację sądową, którą ukończył w roku 2008. Od 2007 roku przeprowadził kilkaset szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, tajemnic handlowych, własności intelektualnej, prawa autorskiego, zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawa cywilnego oraz zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Od 2010 roku prowadzi indywidualną praktykę adwokacką. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów oraz publikacji książkowych, w tym  między innymi „Podręcznika Administratora Bezpieczeństwa Informacji”, współautorem „Polityka bezpieczeństwa i instrukcja zarządzania systemem informatycznym” oraz „Tworzenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2014”. Audytor wewnętrzny normy ISO/IEC 27001:2014-12.

dr Robert Orpych
dr Robert Orpych

opiekun kierunku StartupManagement, doktor nauk ekonomicznych, specjalność statystyka i ekonometria, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W zakresie pracy naukowej jego zainteresowania koncentrują się na tematyce szeroko rozumianej ekonomii i ubezpieczeń gospodarczych. Ekonomista i praktyk z wieloletnim doświadczeniem w kreowaniu i wdrażaniu instrumentów polityki gospodarczej ukierunkowanej na rozwój przedsiębiorstw z sektora MŚP, również startupów. Twórca i menedżer projektów (w tym współfinansowanych ze środków UE) realizowanych zarówno na poziomie krajowym jak i europejskim koncentrujących się na konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw, umiędzynarodowieniu i internacjonalizacji działalności firm oraz współpracy na linii biznes-nauka-samorząd.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w sektorze prywatnym (właściciel Aerdo Group, partner Superpolisa Sp z o.o., przewodniczący i członek rad nadzorczych m.in. CTBS Sp. z o.o., CTBS Development Sp. z o.o.) jak i publicznym (kierownik referatu Gospodarki w Departamencie Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego). Wieloletni pracownik uczelni wyższych województwa śląskiego. Pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu WSB Merito. Członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Członek Rady Społecznej Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Członek kapituły i juror w konkursach dla innowacyjnych firm. Ekspert i komentator ekonomiczny Uniwersytetu WSB Merito, jego wypowiedzi cytowane są przez najważniejsze media w kraju - TVN24, Rzeczpospolita, Interia, Business Insider, RMF24, Gazeta Wyborcza, Bankier czy Dziennik Gazeta Prawna.

Włodzimierz Żak
mgr Włodzimierz Żak

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach, ze specjalizacją „Analiza rynkowa”. Od 1997 roku pracownik Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Katowicach, na stanowisku zarządzającego działem odpowiedzialnym za kontakty z inwestorami. W latach 2004 – 2009 odbył liczne kursy, szkolenia w zakresie negocjacji z inwestorami, analizy projektów inwestycyjnych, kontroli przedsiębiorstw w specjalnych strefach ekonomicznych, organizowanych przez Ministerstwo Gospodarki, Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Równocześnie, od 1996 roku jest wykładowcą na Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie. Praca dydaktyczna polega na prowadzeniu konwersatoriów i zajęć ze studentami z zakresu ekonomii na studiach licencjackich oraz studiach podyplomowych. Prowadzi wykłady z mikroekonomii, makroekonomii, zasad udzielania pomocy publicznej, opracowanie programu dla kierunku „Europrojekty”. Był także opiekunem kierunku "pozyskiwanie środków pomocowych". W 2003 roku ukończył studia podyplomowe  w Europäische Akademie für Führungskräfte, Stuttgart FRG w zakresie zarządzania projektami UE.

 

Od 2010 roku Burmistrz Miasta Myszkowa. I chociaż sprawowanie tak ważnego urzędu zabiera dużo czasu, to praca dydaktyczna jest równie ważna.

dr Radosław Cyran

Specjalista w obszarze efektywności zarządzania zasobami mieszkaniowymi, potencjału rozwoju lokalnych rynków nieruchomości oraz polityki mieszkaniowej. Autor ekspertyz związanych z instrumentami polityki mieszkaniowej, lider projektów strategicznych na rzecz rozwoju mieszkalnictwa, restrukturyzacji zarządzania nieruchomościami, tworzenia spółek mieszkaniowych. Członek Komisji Studiów nad Przyszłością Górnego Śląska Polskiej Akademii Nauk - Oddział w Katowicach.

 

Interesuje się zagadnieniami z zakresu gospodarki i polityki mieszkaniowej, inwestowania w nieruchomości czy zarządzaniem nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi. Swoje doświadczenie zdobywał dzięki realizacji projektów w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, współpracy z ekspertami Instytutu Rozwoju Miast i Regionów w Warszawie, sporządzając w zespołach dokumenty strategiczne z zakresu programowania rozwoju mieszkalnictwa w gminach oraz z obszaru  analiz ekonomicznych dla podmiotu mającego zarządzać procesem rewitalizacyjnym.

 

Na Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie prowadzi zajęcia m.in. z zarządzania nieruchomościami, ekonomiki czy organizacji procesu inwestycyjnego. Wśród publikacji można wymienić między innymi: „Wpływ podmiotowych instrumentów polityki mieszkaniowej na koszty utrzymania mieszkania i model zaspokajania potrzeb”, „Procesy hybrydyzacji w nieruchomościach” czy „Potencjał rozwoju lokalnych rynków mieszkań na wynajem w Metropolii Górnośląskiej”.

prof. Ryszard Cymerman

Tytuł profesora uzyskał w 1993 r. Był zatrudniony na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (obecnie na emeryturze i na stanowisku profesora seniora na Wydziale Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie).
W latach 2000-2003 piastował funkcję wiceprezydenta Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych.
Aktualnie jest przewodniczącym Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. szacowania nieruchomości.
Jest współautorem lub autorem około 250 artykułów, a także 15 podręczników lub skryptów.
Jego doświadczenie dydaktyczne jest poparte 47 latami pracy na uczelni.

dr hab. Rafał Szczepaniak

Specjalizuje się w tematyce prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego. Został także wpisany na listę wykładowców prawa samorządu terytorialnego prowadzoną przez Radę Ministrów. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji (w tym siedmiu książkowych) z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Pod jego redakcją ukazało się jedno z pierwszych opracowań poświęconych Kodeksowi Spółek Handlowych. Od 1997 r. współpracuje z urzędami wojewódzkimi (wielkopolski, lubuski, zachodniopomorski) prowadząc kursy przygotowawcze do Służby Cywilnej. Prowadził szkolenia między innymi dla Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, a także dla pracowników Ministerstwa Rolnictwa w Warszawie. Jest także szkoleniowcem kilku renomowanych instytucji konsultingowo-szkoleniowych głównie na terenie Poznania, w tym zwłaszcza WOKISS oraz na Uniwersytecie WSB Merito.
Od 2000 r. wykonuje zawód radcy prawnego. Jako radca prawny specjalizuję się w tematyce samorządu terytorialnego,   odszkodowań i umownych stosunków zobowiązaniowych między przedsiębiorcami. Na początku 2009 roku ukazała się jego monografie pt. „Nadużycie prawa do posługiwania się formą osoby prawnej”. Obecnie jego zainteresowania naukowe koncentrują się na problematyce stosowania prawa prywatnego w sektorze publicznym.

dr Michał Sopiński

Inwestor rynków nieruchomości, wykładowca, menadżer. Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w ekonomicznych aspektach obsługi rynków nieruchomości, inwestycjach kapitałowych, metodach oceny ich efektywności. Wykłada na studiach podyplomowych dla kandydatów na doradców inwestycyjnych, rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomościami, pośredników w obrocie. Autor publikacji z dziedziny inwestycji. Od lat współpracuje z WSB Merito.

Janusz Walczak

Jest rzeczoznawcą majątkowym z ponad 20-letnim doświadczeniem, jest jednocześnie inzynierem budowlanym z wieloletnim doświadczeniem bezpośrednio w wykonawstwie i nadzorze budowlanym oraz zarządzaniu procesami inwestycyjnymi. Współautor ksiązki - A. Stefański, J. Walczak - "Technologia robót budowlanych" - wyd. Arkady. Autor wielu publikacji z dziedziny warsztatu wyceny nieruchomości.

Magdalena Małecka

Magdalena Malecka jest uprawnionym polskim rzeczoznawcą majątkowym z przeszło 10 letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Jest również kilkuletnim biegłym wpisanym na listę Sądu Okręgowego w Poznaniu. Magda posiada tytuł europejskiego uznania zawodowego Recognised European Valuer (REV), jest również członkiem Królewskiego Instytutu Rzeczoznawców Majątkowych (RICS). Posiada doświadczenie bankowe w zakresie finansowania podmiotów gospodarczych i udzielania kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach zdobyte w kilkuletniej pracy w bankach. Specjalizuje się w wycenie nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności kredytowych oraz określania wartości innych praw do nieruchomości takich jak np. służebności. W kręgu jej zainteresowań jest również obszar odszkodowań związanych z nieruchomościami, w tym za grunty zajęte pod drogi oraz pod infrastrukturę przesyłową. Wykonuje również wyceny na zlecenie sądów oraz urzędów skarbowych. Jest członkiem Komisji Standardów działającej przy Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych i współautorem kilku standardów zawodowych.

Marcin Lewandowski

Prawnik, aktywny inwestor, zarówno na rynkach tradycyjnych jak i alternatywnych. Pośrednik w obrocie nieruchomościami- nr licencji 9811. Rzeczoznawca Majątkowy nr 5204. Członek Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Absolwent CCIM Institute Chicago. Wieloletni wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu. Opiekun merytoryczny kierunku Zarządzanie i Inwestowanie w nieruchomości. Praktyk, pośredniczył w kilkuset transakcjach na rynku nieruchomości, doradca inwestycyjny, współautor kilkudziesięciu analiz opłacalności inwestycji w nieruchomości. Biegle włada językiem angielskim, francuskim, chińskim.

Andrzej Łukaszewicz

Od 1989 r. zajmuje się  zamówieniami publicznymi w jednostkach samorządowych. Bogate doświadczenie zdobyte w trakcie obsługi podmiotów zarówno ze strony zamawiających jak i wykonawców. Autor i współautor licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych. Na stałe współpracuje z Wolters Kluwer Polska,  wydawnictwem Wiedza i Praktyka, Taxpress. Wykładowca studiów podyplomowych Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu. Od 2007 r. prowadzi autorskie szkolenia i warsztaty z zamówień publicznych skierowane do przedstawicieli zamawiających, jak i wykonawców. Doktorant Politechniki Poznańskiej, specjalizacja w dziedzinie zamówień publicznych.

Zygmunt Kamiński

Rzeczoznawca majątkowy posiadający interdyscyplinarne prawno (w tym ukończenie aplikacji notarialnej) – ekonomiczno – budowlane wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie i Koszalinie. Biegły rzeczoznawca majątkowy dla potrzeb prowadzonych przez organy administracji rządowej i samorządowej postępowań administracyjnych. Wykładowca-praktyk na studiach podyplomowych z zakresu wyceny nieruchomości i zarządzania nieruchomościami. W ramach aktywności społeczno-zawodowej członek zarządu ZSRM w Szczecinie, członek Komisji Szkoleń PFSRM oraz b. pełnomocnik PFSRM ds. praktyk zawodowych. Entuzjasta i praktyk stosowania narzędzi geoprzestrzennych w procedurze wyceny. Operator Bezzałogowych Statków Powietrznych (UAVO VLOS). Wykazuje wysoką aktywność szkoleniowo-warsztatową i samokształceniową w ramach spoczywającego na rzeczoznawcy obowiązku stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych.