Rzeczoznawca majątkowy, ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, Wydział Budownictwa. Prowadzi własne biuro wycen nieruchomości i nadzorów budowlanych. Wykonał oraz współuczestniczył w wykonaniu wycen kilku tysięcy nieruchomości, majątku kilkudziesięciu przedsiębiorstw, na potrzeby: przekształceń, negocjacji, wywłaszczenia przy wykupie terenów pod A4 i DTŚ, sektora bankowego (ukończył szkolenie bankowe PFSRzM), oraz dla celów odszkodowawczych i potrzeb wynikających z obrotu rynkowego.
Absolwentka Politechniki Śląskiej, specjalista w zakresie organizacji i zarządzania, rzeczoznawca majątkowy z uprawnieniami państwowymi, licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów, wieloletni pracownik firm budowlanych oraz energetycznych i wodociągowo-kanalizacyjnych, z 10-letnim stażem pracy w jednostce samorządu terytorialnego w randze naczelnika wydziału.
Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2005 roku z oceną bardzo dobrą. W tym samym roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz aplikację sądową, którą ukończył w roku 2008. Od 2007 roku przeprowadził kilkaset szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, tajemnic handlowych, własności intelektualnej, prawa autorskiego, zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawa cywilnego oraz zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Od 2010 roku prowadzi indywidualną praktykę adwokacką. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów oraz publikacji książkowych, w tym między innymi „Podręcznika Administratora Bezpieczeństwa Informacji”, współautorem „Polityka bezpieczeństwa i instrukcja zarządzania systemem informatycznym” oraz „Tworzenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2014”. Audytor wewnętrzny normy ISO/IEC 27001:2014-12.
opiekun kierunku StartupManagement, doktor nauk ekonomicznych, specjalność statystyka i ekonometria, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W zakresie pracy naukowej jego zainteresowania koncentrują się na tematyce szeroko rozumianej ekonomii i ubezpieczeń gospodarczych. Ekonomista i praktyk z wieloletnim doświadczeniem w kreowaniu i wdrażaniu instrumentów polityki gospodarczej ukierunkowanej na rozwój przedsiębiorstw z sektora MŚP, również startupów. Twórca i menedżer projektów (w tym współfinansowanych ze środków UE) realizowanych zarówno na poziomie krajowym jak i europejskim koncentrujących się na konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw, umiędzynarodowieniu i internacjonalizacji działalności firm oraz współpracy na linii biznes-nauka-samorząd.
Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w sektorze prywatnym (właściciel Aerdo Group, partner Superpolisa Sp z o.o., przewodniczący i członek rad nadzorczych m.in. CTBS Sp. z o.o., CTBS Development Sp. z o.o.) jak i publicznym (kierownik referatu Gospodarki w Departamencie Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego). Wieloletni pracownik uczelni wyższych województwa śląskiego. Pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu WSB Merito. Członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Członek Rady Społecznej Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Członek kapituły i juror w konkursach dla innowacyjnych firm. Ekspert i komentator ekonomiczny Uniwersytetu WSB Merito, jego wypowiedzi cytowane są przez najważniejsze media w kraju - TVN24, Rzeczpospolita, Interia, Business Insider, RMF24, Gazeta Wyborcza, Bankier czy Dziennik Gazeta Prawna.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach, ze specjalizacją „Analiza rynkowa”. Od 1997 roku pracownik Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Katowicach, na stanowisku zarządzającego działem odpowiedzialnym za kontakty z inwestorami. W latach 2004 – 2009 odbył liczne kursy, szkolenia w zakresie negocjacji z inwestorami, analizy projektów inwestycyjnych, kontroli przedsiębiorstw w specjalnych strefach ekonomicznych, organizowanych przez Ministerstwo Gospodarki, Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Równocześnie, od 1996 roku jest wykładowcą na Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie. Praca dydaktyczna polega na prowadzeniu konwersatoriów i zajęć ze studentami z zakresu ekonomii na studiach licencjackich oraz studiach podyplomowych. Prowadzi wykłady z mikroekonomii, makroekonomii, zasad udzielania pomocy publicznej, opracowanie programu dla kierunku „Europrojekty”. Był także opiekunem kierunku "pozyskiwanie środków pomocowych". W 2003 roku ukończył studia podyplomowe w Europäische Akademie für Führungskräfte, Stuttgart FRG w zakresie zarządzania projektami UE.
Od 2010 roku Burmistrz Miasta Myszkowa. I chociaż sprawowanie tak ważnego urzędu zabiera dużo czasu, to praca dydaktyczna jest równie ważna.
Specjalista w obszarze efektywności zarządzania zasobami mieszkaniowymi, potencjału rozwoju lokalnych rynków nieruchomości oraz polityki mieszkaniowej. Autor ekspertyz związanych z instrumentami polityki mieszkaniowej, lider projektów strategicznych na rzecz rozwoju mieszkalnictwa, restrukturyzacji zarządzania nieruchomościami, tworzenia spółek mieszkaniowych. Członek Komisji Studiów nad Przyszłością Górnego Śląska Polskiej Akademii Nauk - Oddział w Katowicach.
Interesuje się zagadnieniami z zakresu gospodarki i polityki mieszkaniowej, inwestowania w nieruchomości czy zarządzaniem nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi. Swoje doświadczenie zdobywał dzięki realizacji projektów w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, współpracy z ekspertami Instytutu Rozwoju Miast i Regionów w Warszawie, sporządzając w zespołach dokumenty strategiczne z zakresu programowania rozwoju mieszkalnictwa w gminach oraz z obszaru analiz ekonomicznych dla podmiotu mającego zarządzać procesem rewitalizacyjnym.
Na Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie prowadzi zajęcia m.in. z zarządzania nieruchomościami, ekonomiki czy organizacji procesu inwestycyjnego. Wśród publikacji można wymienić między innymi: „Wpływ podmiotowych instrumentów polityki mieszkaniowej na koszty utrzymania mieszkania i model zaspokajania potrzeb”, „Procesy hybrydyzacji w nieruchomościach” czy „Potencjał rozwoju lokalnych rynków mieszkań na wynajem w Metropolii Górnośląskiej”.