Logowanie

Bazy książek elektronicznych oraz artykułów  - kliknij w podlinkowaną nazwę bazy,

a następnie zaloguj się, używając tego samego loginu i hasła, jak do katalogu.

 

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta bibliotecznego, wypełnij formularz i aktywuj zdalnie konto, kontaktując się z nami: biblioteka@gdansk.merito.pl, tel. (58) 522 77 75, (58) 522 77 79.

Bazy książek elektronicznych oraz artykułów

IBUK Libra  to czytelnia on-line dostępna przez całą dobę, z dowolnego miejsca.  Tysiące polskich książek elektronicznych m.in. wydawnictwa PWN. 

 

 

Ibuk Libra

BIBLIO Ebookpoint  to wypożyczalnia on-line polskich książek m.in. wydawnictwa Helion. Po kliknięciu na czerwony link, zaloguj się danymi do katalogu bibliotecznego a następnie zarejestruj się aby mieć indywidualne konto.

 

ABY WEJŚĆ DO BAZY - KLIKNIJ :    ludzika po prawej stronie ekranu - czytelnik a potem zarejestruj.

ebookpoint

System Informacji Prawnej LEX to baza prawnicza.

 

ABY WEJŚĆ DO BAZY - KLIKNIJ :    w nazwę LEX w prostokącie w centrum ekranu. 

System Informacji Prawnej Legalis to baza prawnicza.

 

ABY WEJŚĆ DO BAZY - KLIKNIJ :    Logowanie po IP : zaloguj.

 

EMIS to kompleksowa platforma informacyjno - analityczna nowej generacji, oparta na sztucznej inteligencji. Zawiera głównie informacje finansowo – gospodarcze.

 

EMIS

EBSCO to baza książek oraz artykułów anglojęzycznych z wszystkich dziedzin.

 

Aby pobrać całą książkę, należy utworzyć konto w samej bazie.

 

EBSCOhost

ScienceDirect to baza pełnotekstowa, oferująca dostęp do 1869 czasopism wydawnictwa Elsevier Science, z zakresu m.in. informatyki, ekonomii, biznesu i zarządzania, energetyki, ochrony środowiska, matematyki oraz nauk społecznych.

 

Wiley Online Library to bogata multidyscyplinarna baza, zawierająca publikacje z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych, politycznych, humanistycznych i ścisłych. Zawiera ponad 4 miliony recenzowanych artykułów z 1367 czasopism naukowych o wysokim Impact Factorze.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego z obsługi bazy.

SpringerLink umożliwia dostęp do 2243 czasopism bieżących oraz 453 czasopism archiwalnych z zakresu m.in. biznesu i ekonomii, informatyki, matematyki, statystyki, a także prawa, nauk humanistycznych i społecznych.

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego z obsługi bazy.

Nature to jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych, wydawane przez Nature Publishing Group. Zawiera publikacje z zakresu nauk przyrodniczych, inżynieryjnych, ścisłych oraz ekonomicznych. Licencja pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i czterech roczników archiwalnych.

nature

Science to czasopismo naukowe wydawane przez American Association for the Advancement of Science. Licencja pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i archiwów od 1997 r.

science

ACM Books to seria książek naukowych z czołowych dziedzin technologii informatycznej. W naszej subskrypcji masz dostęp do dwóch kolekcji ACM Books: Collection 1 i Collection 2, które zawierają łącznie 50 książek. Książki są dostępne w formie e-booków, w formacie PDF. Nie trzeba zakładać dodatkowego konta, aby korzystać z bazy.

ACMb

Web of Science to baza referencyjna Thomson Reuters zawierająca indeksy cytowań z Journal Citation Reports.

 

SCOPUS  to baza abstraktowo-bibliograficzna literatury naukowej, obejmująca ok. 18 tysięcy tytułów od ponad 5 tysięcy wydawców.

SciVal to narzędzie do analizy działalności naukowej uczelni i instytucji naukowych.

 

Lista A-Z czasopism elektronicznych pozwala na sprawdzanie dostępności konkretnych publikacji w danej bazie z poniższych.

Wśród zasobów Biblioteki Cyfrowej znajdziesz książki, artykuły, manuale, czyli podręczniki, case study i podcasty z wielu obszarów. Znajdują się także filmy przygotowane przez znanych ekspertów, m.in. Natalię Hatalską, czy Janiny Bąk. Do Biblioteki Cyfrowej należy zalogować się danymi do Extranetu.


Przejdź na biblioteka.cyfrowauczelnia.pl 

biblioteka cyfrowa

Academica

Academica to cyfrowa wypożyczalnia, za pośrednictwem której Biblioteka Narodowa udostępnia zdigitalizowane zasoby, w tym współczesne książki  i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy:

  • publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane, są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń,
  • publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanym terminalu w Czytelni.