Klaudia Skelnik
dr Klaudia Skelnik

Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji

opiekun merytoryczny kierunku Analityk Bezpieczeństwa Informacji (studia podyplomowe)

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, absolwentka studiów MBA zarządzanie bezpieczeństwem, mgr politologii w specjalizacji ustrojowo-samorządowej, posiadająca podyplomowe wykształcenie wyższe w zakresie prawa Unii Europejskiej, Edukacji dla bezpieczeństwa, Bezpieczeństwa i Higiena Pracy oraz szereg kursów i szkoleń z zakresu ratownictwa i bezpieczeństwa, bezpieczeństwa informacji, zarządzania oraz specjalistycznych administracyjnych i systemowych wydawanych w służbach policyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobyła głównie pełniąc wieloletnią służbę cywilną w Policji przede wszystkim w pionie ochrony informacji niejawnych głównie zajmując stanowiska związane z bezpieczeństwem informacji, pełniąc najpierw funkcje nieetatowego Kierownika Kancelarii Tajnej, Koordynatora Zespołu Prezydialnego, Zastępcy Pełnomocnika Ochrony Informacji Niejawnych, Administratora Bezpieczeństwa Informacji, Administratora Systemu KSI, ESOD i SIDAS, Administratora Bezpieczeństwa Teleinformatycznego systemów niejawnych. Aktywnie uczestniczyła w projektach wdrożenia systemu KSI w Policji oraz obiegu elektronicznego dokumentów jawnych ESOD/SIDAS w województwie pomorskim.


V-ce Prezes Pomorskiego Biura Inspektorów Ochrony Danych spółki, której misją jest tworzenie sprawnego systemu bezpieczeństwa informacji w biznesie, sektorze usług publicznych oraz administracji.

 

Zajmuje się problematyką inicjowaniem i wsparciem wdrożeń bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych, obiegu dokumentów w instytucjach publicznych i podmiotach prywatnych. Kierowała wieloma projektami wdrożeń systemów bezpieczeństwa zgodnych z normami ISO 9001 27001, 27032 i 45001.

 

Rafał Majewski
Dr Rafał Majewski

Prodziekan Wydziału Społeczno-Humanistycznego

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego - Wydziału Nauk Społecznych, magister politologii w zakresie przemian cywilizacyjnych. W 2005 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Od 2008 roku związany z Uniwersytetem WSB Merito w Gdańsku jako nauczyciel akademicki i menedżer kierunku stosunki międzynarodowe, a od 2017 roku jako prodziekan. W zakresie zainteresowań naukowych znajdują się głównie kwestie z obszaru stosunków międzynarodowych w tym zwłaszcza kwestie mniejszościowe i narodowościowe, ruchy migracyjne oraz współczesne przemiany kulturowe i cywilizacyjne. Jako nauczyciel akademicki prowadził przedmioty, takie jak: polityczne i kulturowe różnice w zakresie sądownictwa, państwa i prawa, wstęp do nauki o państwie i prawie, fundusze europejskie w biznesie, integracja europejska, systemy polityczne państw Europy, podstawy wiedzy o stosunkach międzynarodowych, międzynarodowe stosunki polityczne, historia stosunków międzynarodowych, polityka zagraniczna Polski, współczesne stosunki międzynarodowe.

Joanna Gręndzińska
Joanna Gręndzińska

Menedżer kierunku prawo i prawo w biznesie

Adwokat, mediator.  Absolwentka Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Zastępca Sekretarza Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku bieżącej kadencji. Członek Rady Konsultacyjnej przy Centrum Mediacji Naczelnej Rady Adwokackiej. Wykładowca na zajęciach dla aplikantów w Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku oraz na Uniwersytecie WSB Merito. Prowadzi kancelarię adwokacką w Gdańsku. Specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym i gospodarczym. Autorka książek dydaktycznych z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i mediacji. Opiekun naukowy koła prawa rodzinnego "Ars Lege" na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Chętnie uczestniczy w projektach z zakresu edukacji prawnej, szczególnie wśród młodzieży szkolnej.

Prof--Grzegorz-Gozdziewicz
Prof. dr hab. Grzegorz Goździewicz

Profesor doktor habilitowany nauk prawnych. Studia prawnicze ukończył na Uniwersytecie im. Adama  Mickiewicza w Poznaniu. Po studiach odbył aplikację sądową zakończoną egzaminem sędziowskim. Od 1971 r. do 2019 roku pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w latach 1996-1999 był dziekanem Wydziału Prawa i Administracji oraz kierownikiem Katedry Prawa Pracy. Odbył staże naukowe w Instytucie Prawa Pracy i  Zabezpieczenia Społecznego Uniwersytetu w Bonn w ramach stypendiów Fundacji Friedricha Eberta oraz Fundacji Aleksandra von Humboldta. Od 1990 r. uczestniczył w pracach Rządowej Komisji Reformy Prawa Pracy, a w latach 2002-2006 był członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Autor wielu publikacji naukowych, w tym monografii, studiów, artykułów i glos do orzeczeń Sądu Najwyższego. Przedmiotem zainteresowań naukowych są różne instytucje indywidualnego i zbiorowego prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych.

Prof. dr hab. Kazimierz Lubiński

Emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez wiele lat kierował Katedrą Postępowania Cywilnego. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku. Wybitny procesualista o ogromnym dorobku naukowym z zakresu postępowania cywilnego, organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz komparatystyki prawa. Prowadził wykłady oraz seminaria na uniwersytetach w Zurychu. Münster, Erlangen, Rzymie, Mediolanie, Bari, Genui i Padwie. W swoim bogatym dorobku naukowym posiada wiele monografii, studiów, artykułów i glos. Jest członkiem  wielu krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych.

Dr Małgorzata Wróblewska

Adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa finansowego. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół międzynarodowego prawa podatkowego, w szczególności regulacji podatkowych Światowej Organizacji Handlu, lokalnego prawa podatkowego zwłaszcza podatku od nieruchomości i budżetu ogólnego UE. Członek Międzynarodowego Centrum Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego, Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego i Komisji Prawa Morskiego Oddziału PAN w Gdańsku. 

dr Anna Dalkowska
dr Anna Dalkowska

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, doktor nauk prawnych, była Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Redaktor Naczelny kwartalnika „Probacja i „Nieruchomości”

dr Piotr Bielski
dr Piotr Bielski

Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku. Specjalista z zakresu prawa handlowego, prawa gospodarczego, prawa spółek handlowych, prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, prawa rynku kapitałowego i papierów wartościowych, prawa transportowego, prawa ochrony konsumentów oraz podstaw prawa. Wykładowca na studiach podyplomowych: MBA, Transport i logistyka oraz Zamówienia publiczne. Współtwórca Systemu Informacji Prawnej „LEX”. Autor ekspertyz, opinii i analiz prawnych, a także projektów umów spółek, umów handlowych, pism procesowych i innych dokumentów dla Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Rządowego Centrum Legislacyjnego, Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku, a także uczelni wyższych, kancelarii adwokackich i radcowskich, organizacji przedsiębiorców oraz przedsiębiorców.

dr Krzysztof Łokucijewski
dr Krzysztof Łokucijewski

Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku, wcześniej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, następnie Wydziału Prawa Szkoły Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni. W latach 1992-93 stypendysta Fundacji Sorosa i brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych na Uniwersytecie Oksfordzkim (Magdalen College), 1996-97 stypendysta Fundacji Fulbrighta na Uniwersytecie Yale. Stopień doktora nauk prawnych uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji UG na podstawie dysertacji Państwo w doktrynie i praktyce współczesnego konserwatyzmu brytyjskiego. Przygotowywana rozprawa habilitacyjna dotyczy problematyki dewolucji (reformy ustroju terytorialnego) w brytyjskim systemie polityczno-prawnym. Zainteresowania naukowe i dorobek publikacyjny obejmują teorię państwa i prawa, teorię polityki, teorię i ustrój samorządu terytorialnego.

dr Krzysztof Biernat
dr Krzysztof Biernat

Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie budowlanym  i prawie inwestycji rzeczowych. Posiada blisko 20 lat doświadczeń zawodowych w zakresie obsługi przedsiębiorstw polskich i zagranicznych zdobytych w trakcie pracy w korporacjach energetycznych i budowlanych. Zasiadał w radach nadzorczych spółek przemysłu energetycznego, budowlanego i usługowego. Jest autorem książek i artykułów z dziedziny prawa gospodarczego.

Patryk Łukasiak
Dr Patryk Łukasiak

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uzyskał tytuły zawodowe magistra prawa oraz magistra administracji. Stopień naukowy doktora w dyscyplinie nauk prawnych uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Czynny zawodowo adwokat, Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach, prowadząc obsługę prawną przedsiębiorców, jak również praktykując w organach władzy publicznej, m.in. w Trybunale Konstytucyjnym, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku oraz Politechniki Gdańskiej, prowadzi także zajęcia dla aplikantów Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku. Autor publikacji z zakresu prawa karnego, spółdzielczego, cywilnego oraz finansowego. Laureat konkursów Krajowej Rady Spółdzielczej oraz Spółdzielczego Instytutu Naukowego na najlepszą pracę badawczą z zakresu spółdzielczości. 

dr_marta_ludzia
dr Marta Kowalczyk-Ludzia

Doktor nauk prawnych, wykładowca akademicki Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku. Adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego i Prawa Karnego Wykonawczego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olszynie. Konsultant prawny w placówkach medycznych. Audytor Wiodący Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg normy ISO 27001. Ukończyła szkolenia uprawniające do prowadzenia audytów oraz z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Realizowała funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w placówkach medycznych. Członek Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych (SABI). W latach 2015-2016 - jako trener - realizowała ogólnopolski projekt współorganizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości pt. "Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu". Zainteresowania naukowo - badawcze skupione na procesie karnym i naukach pokrewnych.

Małgorzata Daniela Strzelecka

Adwokat od 2007 roku, członek Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku. Skarbnik Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku bieżącej kadencji. Wykładowca i egzaminator w ramach Komisji Egzaminacyjnych powoływanych do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego w latach 2014 – 2022. Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.