Czego nauczysz się wybierając tą specjalność?
Poznasz wpływ czynników psychologicznych na sposób odżywiania się dzieci i osób dorosłych, a także nauczysz się doradzać w zakresie modyfikacji nieprawidłowych zachowań i nawyków żywieniowych. Wykładowcy pokażą Ci czynniki, które szczególnie wpływają na zaburzenia odżywiania oraz związane z nimi choroby (m.in.: anoreksję, bulimię, otyłość czy ortoreksję). Dowiesz się jakie czynniki psychologiczne wpływają na wybory konsumenckie i stosowany model żywieniowy, a także jak prowadzić projekty z zakresu edukacji żywieniowej oraz działania profilaktyczne w celu zapobiegania m.in.: nadwadze, otyłości oraz zaburzeniom odżywiania.
Specjalność dostępna również w formule hybrydowej!
Studia hybrydowe na tej specjalności możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na formułę stacjonarną hybrydową, to około 63% zajęć będziesz realizować online (w całym toku studiów). Pozostała część to zajęcia na terenie uczelni. Zarówno zajęcia online jak i w siedzibie uczelni będą realizowane zawsze w te same, z góry ustalone dni w tygodniu w danym semestrze.
Jeśli zdecydujesz się na formułę niestacjonarną hybrydową, to około 64% zajęć będziesz realizować online (w całym toku studiów). W semestrze będziesz mieć nie więcej niż 10 zjazdów, z czego maksymalnie 5 z nich na terenie uczelni. Zjazdy online będą organizowane w piątki (od 16.30), w soboty i niedziele, a zjazdy organizowane na terenie uczelni w soboty i niedziele. Wyjątkiem od reguły będzie pierwszy zjazd, który odbędzie się w całości na terenie uczelni oraz spotkanie z promotorem w ramach seminarium, które odbędzie się w piątek.
O szczegółach harmonogramu zajęć będziesz informowany przez Biuro Rekrutacji.
Praca dla Ciebie:
Po ukończeniu studiów, możesz pracować jako:
- praca jako specjalista do spraw żywienia,
- dietetyk,
- psychodietetyk w poradni dietetycznej,
- pracownik w ośrodkach zaburzeń odżywiania,
- edukator żywieniowy,
- właściciel działalności gospodarczej w zakresie doradztwa psychodietetycznego
Program studiów
Przedmioty specjalnościowe:
- Psychologiczne aspekty odżywiania się,
- Psychologia emocji i motywacji,
- Zaburzenia odżywiania,
- Dialog motywujący,
- Psychodietetyka w terapii nadwagi i otyłości
Wykładowcy
Partnerzy kierunku
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji
Budynek C - pokój 003
Aleja Grunwaldzka 238A
80-266 Gdańsk
- rekrut@gdansk.merito.pl STUDIA WYŻSZE
- rekrutacjasp@gdansk.merito.pl STUDIA PODYPLOMOWE
- pn-pt: 09:00 - 16:00