Czego nauczysz się, wybierając tę specjalność?

Na tej specjalności dowiesz się na temat prowadzenia rozliczeń międzybankowych i transakcji na rynkach finansowych. Poznasz zasady analizy potrzeb klienta instytucji finansowych. Nauczysz się zarządzania portfelem inwestycyjnym. Oraz oceny ryzyka instrumentów finansowych. Dowiesz się o strukturze produktów depozytowych i kredytowych oraz zapoznasz się z tajnikami procesu kredytowego. 

Specjalność dostępna również w formule hybrydowej!
 

Studia hybrydowe na tej specjalności możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na formułę stacjonarną hybrydową, to około 57% zajęć będziesz realizować online (w ciągu całego toku studiów). Pozostała część to zajęcia na terenie uczelni. Zarówno zajęcia online jak i w siedzibie uczelni będą realizowane zawsze w te same, z góry ustalone dni w tygodniu w danym semestrze.


Jeśli zdecydujesz się na formułę niestacjonarną hybrydową, to około 56% zajęć będziesz realizować online (w ciągu całego toku studiów). W semestrze będziesz mieć nie więcej niż 8 zjazdów, z czego 4 z nich na terenie uczelni. Zjazdy online będą organizowane w piątki (od 16.30), w soboty i niedziele, a zjazdy organizowane na terenie uczelni w soboty i niedziele. Wyjątkiem od reguły będzie pierwszy zjazd, który odbędzie się w całości na terenie uczelni oraz spotkanie z promotorem w ramach seminarium, które odbędzie się w piątek.

 

O szczegółach harmonogramu zajęć będziesz informowany przez Biuro Rekrutacji.

studia online

Praca dla Ciebie:

Po ukończeniu studiów, możesz pracować jako:

  • specjalista w sektorze bankowości,
  • pracownik Domu Maklerskiego
  • pracownik Instytucji gwarantowania depozytów,
  • pracownik Instytucji sektora finansowego,
  • doradca w Instytucjach typu FinTech,
  • pracownik firmy leasingowej czy faktoringowej.

Opinie

Decydując się na studia niestacjonarne, zdajemy sobie sprawę, że ponosimy ich koszt. Na szczęście nie zawsze musi tak być. Cieszę się, że uczelnia daje nam tyle możliwości 
dodatkowego sfinansowania nauki. Do wyboru mamy szeroki system stypendialny, promocje, zniżki. Jeżeli osiągniemy dobre wyniki, możemy nawet studiować bezpłatnie. 

Anna Szmidt

studentka Uniwersytetu WSB Merito

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Program tej specjalności dostosowaliśmy do Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej, opracowanych przez Związek Banków Polskich. Nasi absolwenci po ukończeniu studiów Dwa dyplomy w dwa lata są w pełni przygotowani do zdania egzaminu na samodzielnego pracownika bankowego, dyplomowanego pracownika bankowego.
 

Partnerem tej specjalności jest ING Bank Śląski SA.
 

Praca w instytucjach finansowych daje perspektywę wysokich zarobków i awansu – to mocne argumenty za podjęciem studiów na specjalności Bankowość i Doradztwo Finansowe.
 

Program studiów

Przedmioty specjalnościowe:

  • Analiza kredytowa podmiotów gospodarczych,
  • Analiza rynków finansowych,
  • Produkty kredytowe i depozytowe,
  • Zarządzanie ryzykiem bankowym,
  • Źródła finansowania podmiotów gospodarczych,
  • Instrumenty rynku finansowego w ofercie banku,
  • Prawo bankowe i zabezpieczenia prawne wierzytelności bankowych
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Marek Szymański

Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku. Współautor książki „Obrona przed wrogim przejęciem. Jak ochronić swój biznes” i licznych artykułów tematycznie związanych z wrogimi przejęciami. Autor programów szkoleniowych, analiz i opracowań...

dr Jerzy Podlewski

Ekspert i entuzjasta zarządzania ryzykiem biznesowym Enterprise Risk Management (ERM). Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe jako menadżer i doradca w renomowanych firmach polskich i międzynarodowych. 
Długoletni V-ce Prezes Stowarzyszenia POLRISK, Certyfikowany menadżer ryzyka,...

Andrzej Chmielecki

Praktyk biznesowy, nauczyciel akademicki, menedżer, bankowiec i finansista z 32-letnim stażem pracy, w tym 29 lat na stanowiskach dyrektorskich m.in. wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy m.in. w PHZ NAVIMOR sp. z o.o., Stoczni Gdynia SA i Koncernie Energetycznym ENERGA SA. W dorobku...

Ewelina Kochaniak

Magister ekonomii, przedsiębiorca, doktorantka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu upadłości przedsiębiorstw i struktur kapitałowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w małych przedsiębiorstwach, korporacjach oraz podmiotach administracji publicznej. Naukowo...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF