Izabela Walczak
Izabela Walczak

Specjalistka w dziedzinie TSL (transport - spedycja - logistyka), zawodowo związana z branżą spedycyjną. Od wielu lat pracuje w branży, zna dokładnie blaski i cienie pracy spedytora, oczekiwania pracodawców i potrzeby rynku. Współpracuje z przedsiębiorstwami branżowymi Trójmiasta nawiązując partnerskie relacje, budując możliwości praktycznego zastosowania wiedzy akademickiej i rozwijania karier studentów i absolwentów. Absolwentka Akademii Morskiej kierunek towaroznawstwo specjalność zarządzanie jakością z tytułem magistra inżyniera.
Od 2017 roku związana z Uniwersytetem WSB Merito w Gdańsku jako wykładowca praktyk, prowadzi zajęcia praktyczne i wykłady z zakresu transport, spedycja, logistyka. Ze względu na bogate doświadczenie w codziennej pracy w przedsiębiorstwach spedycyjnych oraz liczne kontakty służbowe posiada ugruntowaną i usystematyzowaną wiedzę z zakresu TSL, którą chętnie dzieli się ze słuchaczami. Ceniona za praktyczne podejście, na zajęciach przywołuje zdarzenia, zagadnienia i przypadki, które rzeczywiście w procesie spedycyjnym mają miejsce. Dzięki codziennej pracy ze stażystami i młodą kadrą, których wdraża w obowiązki spedycyjne, ma świetny kontakt ze studentami i potrafi skutecznie przekazać treści merytoryczne.

Agnieszka Kałaska
Dr inż. Agnieszka Kałaska

Prodziekan Wydziału Informatyki i Nowych Technologii

Ukończyła studia wyższe Wydziale Budownictwa i inżynierii Środowiska na Akademii Techniczno-Rolniczej, gdzie uzyskała tytuł zawodowy inżyniera. Stopień magistra uzyskała na Akademii Morskiej w Gdyni, na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa. Stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie Towaroznawstwa uzyskała na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Posiada doświadczenie praktyczne dotyczące procesów logistycznych a udział w wielu projektach pozwala jej na wzbogacanie procesu dydaktycznego. Praca zawodowa w firmach produkcyjnych, budowlanych i logistycznych pozwoliła na połączenie doświadczeń naukowych z praktycznym podejściem do optymalizacji procesów. Jest autorką monografii naukowej, wielu artykułów naukowych, opinii doradczych. Brała udział w wielu międzynarodowych konferencjach naukowych, szkoleniach praktycznych, wykładach otwartych, na których przekazywała swoja wiedzę praktyczną i teoretyczną. 


Dr inż. Agnieszka Kałaska jest doceniana przez studentów szczególnie za praktyczne podejście do prezentowanych zagadnień.
Pasjonatka gry na fortepianie oraz rozwiązywania zawiłych problemów z zakresu logistyki. 

Jagienka Rześny
dr hab. Jagienka Rześny-Cieplińska

Ukończyła studia wyższe na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku: transport i logistyka. Stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii uzyskała w 2002 r. na podstawie pracy pt. „Strategie kapitałowe polskich przedsiębiorstw - organizatorów przewozów wobec procesów globalizacji rynków transportowych. Praca doktorska została nagrodzona w Konkursie Ministra Infrastruktury na najlepszą pracę habilitacyjną. doktorską, magisterską i inżynierską z dziedziny TRANSPORT. Stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii uzyskała w roku 2014 na podstawie oceny dorobku naukowego i przedłożonej pracy habilitacyjnej pt. „Organizatorzy transportu w kształtowaniu ładu przestrzennego gospodarki”. Tematyka dorobku naukowego i badawczego koncentruje się na następujących obszarach badawczych:

  • ekonomika transportu,
  • funkcjonowanie przedsiębiorstw na rynkach otwartych,
  • organizacja transportu w warunkach rozwijających się rynków przewozów ładunków oraz
  • stabilizujących się rynków przewozów pasażerskich,
  • zasady oceny ekonomiczno-finansowej działalności organizacji gospodarczych,
  • procesy logistyczne i obsługa logistyczna.

Wyniki badań i analiz prowadzonych przez dr hab. Jagienkę Rześny-Cieplińską prof. nadzw., są prezentowane w publikacjach książkowych, artykułach naukowych oraz podczas wystąpień na  konferencjach naukowych. Niektóre wyniki badań ukazały się także w formie publikacji internetowych. Rozpowszechniane są one w środowisku naukowym oraz praktyków gospodarczych. Inną formą upowszechniania wyników badań jest ich włączanie do autorskich programów zajęć na różnych trybach studiów. W celu pogłębiania wiedzy z interesujących obszarów dr hab. utrzymuje stałe kontakty z praktyką gospodarczą. Obejmują one współpracę naukową oraz dydaktyczną z zarządzającymi pomorskimi przedsiębiorstwami z branży transportowo-spedycyjnej. Jest członkiem The Communication Institute of Greece COMING, a od 2000r. członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

dr Marcin Kisielewski

Absolwent studiów doktoranckich na UG na Wydziale Zarządzania. Obszary jego badań i zainteresowań to podnoszenie efektywności zarządzania w TSL przez zastosowanie systemów informatycznych i telematycznych. Specjalista w dziedzinie transportu i spedycji; logistyki i transportu w turystyce oraz transportu ładunków niebezpiecznych ADR. Jako Project Manager zrealizował szereg projektów z obszaru TSL. W latach 2004-2009 założyciel i właściciel szkoły języków obcych. Współpracował z przedsiębiorstwami produkcyjnymi i usługowymi jako konsultant zewnętrzny w obszarze standardów obsługi klienta i Systemów Zarządzania Jakością ISO 9001:2008, audytor procesów obsługi klienta, audytor wiodący SZJ ISO 9001:2008, audytor procesów wewnętrznych związanych z produkcją. Propagator rozwoju współpracy nauki i biznesu oraz dualnego systemu kształcenia. Opiekun merytoryczny studiów podyplomowych Transport i spedycja oraz Logistyka w Biznesie na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku.

prof. nadzw. dr hab. Andrzej Kuriata

Samodzielny pracownik naukowy na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Wcześniej profesor Akademii Morskiej w Gdyni, Pomorska Wyższa Szkoła Polityki Społecznej i Gospodarczej w Starogardzie Gdańskim, Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim, pracownik Akademii Marynarki Wojennej. Autor wielu opracowań, referatów, artykułów, książek z tematyki z kształcenia oficerów Marynarki Wojennej, infrastruktury multimodalnych lądowo-morskich systemów transportowych, struktury elementowej pojęcia kompleksowej usługi logistycznej. Recenzent artykułów samodzielnych pracowników nauki oraz adiunktów i asystentów na konferencje naukowe, recenzent rozpraw doktorskich w zakresie nauk społecznych oraz jednej w zakresie nauk ekonomicznych, recenzent monografii, promotor licznych prac dyplomowych (magisterskich, inżynierskich oraz licencjackich).
Kierunki działalności badawczej i dydaktycznej: problematyka logistyczna w ujęciu systemowym oraz modelowanie procesów logistycznych.

dr Małgorzata Wach-Kloskowska

Od 2012 roku adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Ekonomiki Transportu, specjalność Transport i Logistyka. Była asystentem w Katedrze Polityki Transportowej UG. Stopień naukowy doktora uzyskała w roku 2004 (rozprawa doktorska: Transport jako czynnik rozwoju gospodarczego województwa pomorskiego). W latach 2004-2012 pracownik Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku. Główne obszary zainteresowania to przede wszystkim: transport a polityka regionalna, zrównoważony
rozwój transportu, innowacje w zakresie infrastruktury transportowej, finansowanie rozwoju transportu, funkcjonowanie rynku TSL; specjalizacja – transport, spedycja, logistyka.