Menadżer kierunku fizjoterapia
Fizjoterapeutka, przedsiębiorczyni, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (2010), stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk o zdrowiu (2019). Studia podyplomowe - Zarządzanie Placówką Medyczną. Prezes oddziału pomorskiego Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Członkini Krajowej Rady Fizjoterapeutów I kadencji samorządu zawodowego w latach 2017-2022. Redaktor Zarządzająca czasopisma naukowego Physiotherapy Review. Na podstawie doświadczeń międzynarodowych inicjatorka specjalności Fizjoterapii dla Zdrowia w Pracy (Occupational Health Physiotherapy), w ramach której prowadzi opiekę fizjoterapeutyczną i fizjoprofilaktyczną nad pracownikami oraz edukuje pracodawców w temacie prewencji urazów i chorób zawodowych, ergonomii i zdrowia w pracy. Członkini Sekcji Fizjoterapii w Chorobach Zawodowych i Medycynie Pracy. Członkini ACPOHE (Association of Chartered Physiotherapists in Occupational Health and Ergonomics). Członkini IFPTOHE (International Federation of Physical Therapists working in Occupational Health and Ergonomics).
Dziekan Wydziału Zdrowia
doktor nauk biologicznych, biolog molekularny i genetyk, edukator żywieniowy. Absolwent Biologii na Uniwersytecie Gdańskim, Dietetyki i Planowania Żywienia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz Poradnictwa dietetycznego – postępy w żywieniu człowieka, w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Autorka pracy dyplomowej dotyczącej wpływu diety na płodność kobiet i mężczyzn. Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem, certyfikowany tutor, edukatorka w ramach programów dydaktyczno-popularyzatorskich. Beneficjentka projektu POWER „Mistrzowie Dydaktyki”. Prywatnie mama dwójki dzieci w wieku szkolnym. Propagatorka zdrowego odżywiania i stylu życia wśród dzieci i rodziców. Organizatorka warsztatów kulinarnych i wykładów z zakresu profilaktyki żywieniowej. Zainteresowania: nowoczesne dydaktyka akademicka, epigenetyka, dieta anty – aging, kosmetologia, medycyna stylu życia, fitness. Marzenie – własny blog kulinarny.
Pełnomocnik dziekana Wydziału Zdrowia
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu na Wydziale Rehabilitacji i Kinezjologii – studia w trybie stacjonarnym. Instruktor Odnowy Biologicznej oraz Instruktor Fizjoterapii w Geriatrii. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Naturopatii MISANA ze zdanym Państwowym Egzaminem Zawodowym. Doktorant Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Temat pracy „Ocena wydolności fizycznej u dzieci w odległym okresie po kardiochirurgicznej korekcji wrodzonych wad serca”. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji naukowych z dziedziny fizjoterapii w ortopedii oraz fizjoterapii w kardiologii.
Fizjoterapeuta specjalizujący się w terapii bólu i kontuzjach sportowych. Aktualnie pracujący z Reprezentacją Polski w Piłce Nożnej Kobiet (beach soccer). Jako fizjoterapeuta występował z Kadrą między innymi na Igrzyskach Europejskich oraz Mistrzostwach Europy EBSL. W przeszłości pracował jako fizjoterapeuta klubowy w PZPN ekstraklasie i 1 lidze piłki nożnej mężczyzn (futsal). Współpracuje z trójmiejskimi klubami sportowymi miedzy innymi z klubem koszykarskim Trefl Sopot. Przyjmuje także pacjentów indywidualnych w prywatnym gabinecie w Baninie pod Gdańskiem.
Zajęcia dydaktyczne ze studentami prowadzi od 2017 roku. Jest odpowiedzialny za przedmioty takie jak Terapia Manualna, Fizjoterapia w Sporcie, Masaż i Anatomia. Przewodniczący Rady Samorządu Doktorantów AWFiS w Gdańsku. Opiekun rocznika od 2021 roku.
Współwłaściciel gabinetu fizjoterapeutycznego w Baninie, aktywny w social mediach (facebook, instagram). Organizator szkoleń i stażów zawodowych dla studentów fizjoterapii z fizjoterapii ortopedycznej oraz fizjoterapii w psychosomatyce. Współorganizator I Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Fizjoterapia w nauce, profilaktyce i terapii” a także Biegu „Lekarzy i Fizjoterapeutów” na Pomorzu. Pomysłodawca i organizator pierwszej w Polsce strefy medycznej na Akademickich Mistrzostwach Polski.
Fizjoterapeuta, specjalista fizjoterapii.
W 2000 roku obronił pracę doktorską pt., „Możliwości motoryczne chorych po udarze mózgu”, która powstała w oparciu o wyniki badań prowadzonych w Klinice Neurologii CSK AM przy ul. Banacha w Warszawie, gdzie pracował w latach 1991-1999. W 2015 roku uzyskał tytuł dr hab. n. med. za cykl publikacji: „Patomechanizm tworzenia się i ewolucja wzorca chodu po udarze mózgu”.
Od 1999 roku zatrudniony w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Wawrszawie. Był organizatorem Oddz. Rehabilitacji Neurologicznej i nieprzerwanie do teraz kierownikiem Zespołu Fizjoterapii. Od 2003 jest specjalistą fizjoterapii.
Od 1992 roku nieprzerwanie w Wydziale Rehabilitacji AWF J.Piłsudskiego wykłada i prowadzi zajęcia kliniczne z szeroko rozumianej fizjoterapii neurologicznej. Jako pierwszy wprowadził na stałe wykłady z zakresu plastyczności układu nerwowego, zespołów czynnościowych i inne nowatorskie tematy.
Autor oryginalnych publikacji i wytycznych w zakresie fizjoterapii dorosłych chorych po ogniskowych uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego. Był kierownikiem ekspertyz prowadzonych na zlecenie MZ i NFZ oraz grantu Ministerstwa Nauki. Jest ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej Ministerstwa Nauki. Autor i prowadzący szkolenia podyplomowe dla lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i innych zawodów medycznych. Autor programów fizjoterapii dla chorych z uszkodzeniami układu nerwowego.
Współautor ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Jako pierwszy Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów współtworzył i rozwijał samodzielność i niezależność zawodu fizjoterapeuty.
Doktor habilitowana w obszarze nauk medycznych, lekarz specjalista pediatrii i specjalista hematologii dziecięcej. Jako dydaktyk i naukowiec związana z trójmiejskimi Uczelniami już od 27 lat (Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku). Wykładowczyni na kierunkach takich jak medycyna (lekarski), fizjoterapia, terapia zajęciowa. W badania naukowych zajmuje się chorobami onkologicznymi u dzieci, między innymi metabolizmem żelaza u pacjentów pediatrycznych czy hemoglobinopatiami. Ceniąc pracę z pacjentami łączy pracę akademicką z pracą w przychodni. Autorka artykułów naukowych o wysokim wskaźniku Impact Factor. Temat habilitacji: „Rola plimofrizmu genu HFE u dzieci”.
Lekarz specjalista immunologii klinicznej, doktor nauk medycznych w zakresie biochemii medycznej, autorka i współautorka licznych publikacji w dziedzinie medycyny regeneracyjnej, biologii komórek macierzystych, monografii "Rumień wysiękowy wielopostaciowy", podręczników, patentu. Doświadczenie naukowo-dydaktyczne zdobywała pracując na stanowisku docenta i prodziekana wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Lwowie oraz realizując projekt naukowy na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku i na stażach zagranicznych (Niemcy, Włochy, Holandia). Była prelegentem na Światowych Kongresach z Chemii Klinicznej (USA), Krwi Pępowinowej (USA, Francja, Monaco), międzynarodowych konferencjach gastroenterologicznych. Jako doradca merytoryczny brała udział w badaniach klinicznych w zakresie terapii komórkowych oraz międzynarodowych projektach w dziedzinie zdrowia publicznego. Fascynuje się sztuką, literaturą, nauką języków obcych.
Doświadczony fizjoterapeuta, manager rehabilitacji i dyrektor Centrum Rehabilitacji Leczniczej przy Copernicus Podmiot Leczniczy w Gdańsku. Jego fascynacja fizjoterapią rozpoczęła się w 2008 roku, gdy uzyskał tytuł technika masażysty w Szkole Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego w Łowiczu. Następnie ukończył Społeczną Akademię Nauk w Łodzi, zdobywając solidne podstawy teoretyczne i otrzymując tytuł magistra fizjoterapii.
Podczas studiów pracował jako masażysta zdobywając praktyczne doświadczenie, które po uzyskaniu tytułu licencjata przerodziło się w pełnoprawną praktykę fizjoterapeutyczną. Współpracując z Kwartalnikiem "Moje Zdrowie", dzielił się wiedzą na temat ruchu i korzyści zdrowotnych. W 2018 roku został Koordynatorem Zespołu fizjoterapeutów i terapeutów w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci "Ośrodek 12 Dębów" w Zaździerzu pod Płockiem, osiągając pod jego kierownictwem rozwój placówki i podniesienie standardów opieki rehabilitacyjnej.
Aktywnie uczestniczy w konferencjach, kursach i szkoleniach zawodowych w kraju i za granicą. Jego zaangażowanie w doskonalenie zawodowe podkreśla jego pasję do fizjoterapii i gotowość do stosowania najnowszych osiągnięć w dziedzinie.
Doktorat w dziedzinie chemii na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Manager projektów R&D z 12-letnim doświadczeniem w obszarze Life Science, specjalizujący się w projektowaniu, wdrażaniu oraz wprowadzaniu do obrotu nowych technologii – w tym wyrobów medycznych oraz wyrobów medycznych IVD. Twórca / współtwórca kilkunastu innowacyjnych rozwiązań w obszarze wyrobów medycznych (objętych ochroną patentową). Współtwórca start-up’ów technologicznych z obszaru Life Science. Ukończyła liczne kursy doszkalające w zakresie m.in.: zarządzania projektami oraz zespołami projektowymi. Główne zainteresowania badawcze dotyczą projektowania i wdrażania nowych technologii w obszarze Life Science. Audytor wewnętrzny Systemów Zarządzania Jakością (ISO 13 485) oraz Zarządzania Środowiskowego (ISO 14 001).
Jest specjalistą fizjoterapii z 44-letnim doświadczeniem zawodowym w ochronie zdrowia. Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie na kierunku: Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. Pracę doktorską realizował i obronił w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Wieloletni wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, w Akademii Medycznej w Gdańsku oraz i nadal w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Organizator dziesięciu Międzynarodowych Konferencji Naukowych doskonalących umiejętności zawodowe lekarzy i fizjoterapeutów.
Jeden z twórców i współzałożycieli Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej (oraz prezes w latach 2002-2010, a obecnie prezes honorowy). Za wkład wniesiony w rozwój rehabilitacji, uhonorowany został medalem im. prof. Wiktora Degi. Dr Permoda był ponad 23 lata (1997-2020) Redaktorem Naczelnym Kwartalnika Medycyna Manual.
Badacz, współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych w zagranicznych czasopismach naukowych. W latach 2018-2021 był profesorem wizytującym na kanadyjskim Uniwersytecie Manitoba w Winnipeg. Brał udział w kilku grantach międzynarodowych (European Pressure Ulcer Advisory Panel, projekty UE) i krajowych (NCN, MNiSW, program Mozart przy Wrocławskim Centrum Akademickim). Specjalista fizjoterapii w Centrum Medycznym TOMMED w Katowicach i Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku. Odbył szereg staży klinicznych, m. in. Bad-Berleburg, Niemcy (2008 rok) i Moguncja, Niemcy (2012 rok). Od 2021 roku pełni funkcję Redaktora Naczelnego w kwartalniku „Physiotherapy Review”. Tłumacz z języka angielskiego i redaktor merytoryczny kilku poczytnych podręczników tj. „Diagnoza różnicowa dla fizjoterapeutów. Kiedy kierować pacjenta do innego specjalisty?”, „Pooperacyjna rehabilitacja pacjentów ortopedycznych”, „Drenaż limfatyczny. Teoria, techniki podstawowe i specjalistyczne oraz fizjoterapia przeciwobrzękowa”. W ostatnich latach opracował treści programowe i prowadził szereg szkoleń podyplomowych, na przykład program FIZJA przy Krajowej Izbie Fizjoterapeutów (KIF). Ekspert w zakresie medycyny fizykalnej oraz rehabilitacji sportowej, ortopedycznej i onkologicznej. Kilkukrotnie był gościem na kanale internetowym „Fizjopozytywni” oraz webinarach organizowanych przez KIF i Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska.
Na co dzień adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Przez wiele lat nauczyciel akademicki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz fizjoterapeuta w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii UCK w Gdańsku. Kierownik merytoryczny studiów podyplomowych: „Fizjoterapia pacjentów z niewydolnością oddechową w końcowej fazie życia w warunkach domowych z wykorzystaniem narzędzi telemedycznych” realizowanych przez Akademię Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu, finansowanych w ramach grantu Agencji Badań Medycznych.
Jego obszarem pracy zawodowej oraz badań naukowych jest rehabilitacja ruchowa pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi oraz dysfunkcjami narządu ruchu. Dyplomowany terapeuta koncepcji proprioceptywno nerwowo-mięśniowej stymulacji. Tematem jego rozprawy doktorskiej była: „Efektywność zastosowania technik proprioceptywno nerwowo-mięśniowej stymulacji u pacjentów poddanych respiratoroterapii”. Swoją wiedzę oraz umiejętności zawodowe zdobywał na szkoleniach, praktykach i stażach zawodowych w Polsce oraz za granicą (Niemcy, Belgia, Holandia). Kierownik badań, które doprowadziły do uzyskania patentu oraz dwóch wzorów użytkowych na urządzenie monitorujące rytm oddechowy pacjentów oddychających przez rurkę tracheostomijną.
Prowadzący szkolenia „Fizjoterapia w oddziałach intensywnej terapii i intensywnego nadzoru z uwzględnieniem pacjentów w fazie ostrej COVID-19”. Aktualnie uczestniczy w pracach Komisji Egzaminacyjnej z Języka Polskiego przy Krajowej Izbie Fizjoterapeutów. Interesuje się również sportem (absolwent wychowania fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego). Przez wiele lat fizjoterapeuta w Trójmiejskich klubach sportowych oraz w Centrum Rehabilitacji Remedium w Gdańsku. Miłośnik górskich wędrówek.