Ernest Lichocki
kmdr por. rez. dr inż. Ernest Lichocki

kmdr por. rez. dr inż. Ernest Lichocki, doktor nauk wojskowych w specjalności zarządzanie bezpieczeństwem. Doktorant Akademii Obrony Narodowej. Posiada podyplomowe wykształcenie wyższe w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego. Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobył głównie pełniąc przez wiele lat szereg stanowisk służbowych związanych z bezpieczeństwem teleinformacyjnym i teleinformatycznym. Posiada uprawnienia związane z bezpieczeństwem teleinformatycznym, w tym z ochroną informacji niejawnych. Ukończył w kraju i zagranicą ponad 20 kursów specjalistycznych związanych z bezpieczeństwem systemów łączności, systemów wspomagania informacji i systemów teleinformatycznych. Autor kilkunastu projektów wdrożonych do resortu MON i MSWiA. Autor i współautor ponad 40 publikacji związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym i bezpieczeństwem Infrastruktury Krytycznej Państwa. Promotor ponad 60 prac magisterskich i licencjackich.

Zainteresowania naukowe: cyberterroryzm oraz bezpieczeństwo morskie państwa.

Klaudia Skelnik
dr Klaudia Skelnik

Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji

opiekun merytoryczny kierunku Analityk Bezpieczeństwa Informacji (studia podyplomowe)

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, absolwentka studiów MBA zarządzanie bezpieczeństwem, mgr politologii w specjalizacji ustrojowo-samorządowej, posiadająca podyplomowe wykształcenie wyższe w zakresie prawa Unii Europejskiej, Edukacji dla bezpieczeństwa, Bezpieczeństwa i Higiena Pracy oraz szereg kursów i szkoleń z zakresu ratownictwa i bezpieczeństwa, bezpieczeństwa informacji, zarządzania oraz specjalistycznych administracyjnych i systemowych wydawanych w służbach policyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobyła głównie pełniąc wieloletnią służbę cywilną w Policji przede wszystkim w pionie ochrony informacji niejawnych głównie zajmując stanowiska związane z bezpieczeństwem informacji, pełniąc najpierw funkcje nieetatowego Kierownika Kancelarii Tajnej, Koordynatora Zespołu Prezydialnego, Zastępcy Pełnomocnika Ochrony Informacji Niejawnych, Administratora Bezpieczeństwa Informacji, Administratora Systemu KSI, ESOD i SIDAS, Administratora Bezpieczeństwa Teleinformatycznego systemów niejawnych. Aktywnie uczestniczyła w projektach wdrożenia systemu KSI w Policji oraz obiegu elektronicznego dokumentów jawnych ESOD/SIDAS w województwie pomorskim.


V-ce Prezes Pomorskiego Biura Inspektorów Ochrony Danych spółki, której misją jest tworzenie sprawnego systemu bezpieczeństwa informacji w biznesie, sektorze usług publicznych oraz administracji.

 

Zajmuje się problematyką inicjowaniem i wsparciem wdrożeń bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych, obiegu dokumentów w instytucjach publicznych i podmiotach prywatnych. Kierowała wieloma projektami wdrożeń systemów bezpieczeństwa zgodnych z normami ISO 9001 27001, 27032 i 45001.

 

dr Krzysztof Biernat
dr Krzysztof Biernat

Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie budowlanym  i prawie inwestycji rzeczowych. Posiada blisko 20 lat doświadczeń zawodowych w zakresie obsługi przedsiębiorstw polskich i zagranicznych zdobytych w trakcie pracy w korporacjach energetycznych i budowlanych. Zasiadał w radach nadzorczych spółek przemysłu energetycznego, budowlanego i usługowego. Jest autorem książek i artykułów z dziedziny prawa gospodarczego.

Andrzej Piotrowski

Specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem, posiadający ponad 15 lat doświadczenia w sektorze IT, regulacji compliance oraz audytów bezpieczeństwa. Karierę rozpoczynał jako inżynier ds. oprogramowania i certyfikacji software/hardware, zdobywając szeroką perspektywę na zagadnienia bezpieczeństwa systemów, infrastruktury IT oraz reagowania na incydenty. 

Współpracował zarówno z polskimi spółkami, jak i międzynarodowymi korporacjami, wspierając zespoły cybersecurity i compliance w identyfikacji zagrożeń, wdrażaniu standardów bezpieczeństwa oraz zarządzaniu kryzysowym. Posiada bogate doświadczenie w analizie incydentów, wykrywaniu błędów organizacyjnych oraz minimalizacji skutków ataków ransomware i wycieków danych. Obecnie pracuje jako konsultant do wdrożeń NIS2 / DORA / ISO27001 / ISO22301 / audyty cyberbezpieczeństwa. 

Jest certyfikowanym PRINCE2 Practitioner oraz ISO 27001 Lead Auditor, a także posiadaczem wielu certyfikatów branżowych w zakresie ochrony informacji, zarządzania ryzykiem i ciągłości działania. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji, co pozwala mu skutecznie łączyć aspekty techniczne i organizacyjne w obszarze cyberbezpieczeństwa. 

Aktywnie działa jako społecznik, angażując się w rozwój środowiska cyberbezpieczeństwa w Polsce. Jest członkiem organizacji ISSA Polska (Global Membership) i ISACA Warszawa, a także organizatorem ISSA Local Trójmiasto, wspierając wymianę wiedzy i najlepszych praktyk w branży. Prowadzi szkolenia i wykłady dla biznesu, administracji oraz specjalistów IT, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą ekspercką na temat organizacji zarządzania standardami bezpieczeństwa. 
 
Jako wykładowca kładzie szczególny nacisk na praktyczne podejście do bezpieczeństwa IT, budowanie świadomości zagrożeń oraz wdrażanie efektywnych strategii obrony przed cyberatakami. Jego misją jest wspieranie firm i instytucji w budowaniu odporności na zagrożenia cyfrowe oraz propagowanie kultury cyberhigieny w organizacjach.