Z przyjemnością informujemy, że WSB w Gdyni została oficjalnym partnerem, trójmiejskiej edycji największego w Polsce i jedynego takiego na świecie festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. Czwarta edycja największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym w dniach 15-24 maja. O Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni powalczy 13 filmów.
Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie – to hasło przewodnie tegorocznej edycji.
Widzowie mają do wyboru: 78 filmów, odnoszących się do najbardziej aktualnych, palących problemów współczesnego świata, 18 spotkań, 2 debaty, 4 warsztaty i 2 edukacyjne Akademie Dokumentalne. Festiwal odwiedzają wybitni reżyserzy, w dużej mierze filmów z Konkursu Głównego, odbędą się także spotkania ze specjalistami z całej Polski, warsztaty oraz debaty.
Na jedną z nich szczególnie zapraszamy!
Debata: Czy uczciwa ekonomia jest dziś możliwa?
po jedynym pokazie filmu „Kwity z Panamy” reż. Alex Winter
18 maja (sobota) godz. 17.00
sala "Warszawa" Gdyńskiego Centrum Filmowego
Panama Papers to prawdopodobnie największa jak dotąd afera z ukrywaniem dochodów w rajach podatkowych przez sławy tego świata. Film „Kwity z Panamy” przedstawia jej kulisy i będzie okazją do debaty, podczas której goście będą zastanawiać się między innymi nad tym jak Panama Papers wpłynęła na rzeczywistość gospodarczą? Czy sprawiedliwy system podatkowy w ogóle istnieje? Czy istnieje w nas granica tolerancji nieuczciwych praktyk i luk w systemach podatkowych?
W debacie udział wezmą:
- dr hab. Marcin Kalinowski, prof. WSB
Przez 11 lat był dziekanem Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, wykładowcą Helsinki School of Business oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Były członek Rady Nadzorczej spółki Leier Markowicze S.A. oraz prezes zarządu gdańskiego oddziału Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. Wieloletni praktyk życia gospodarczego.
Nominowany na funkcję Prezydenta Federacji Naukowej WSB – DSW.
Dr hab. Marcin Kalinowski naukowo zajmuje się finansami, w tym w szczególności: inwestycjami na rynku kapitałowym, walutowym i instrumentów pochodnych, zarządzaniem ryzykiem finansowym, analizą rynków finansowych, a także finansami behawioralnymi.
- dr hab. Artur Kozłowski, prof. WSB
Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania, doktor habilitowany nauk społecznych, absolwent programu MBA z dyplomem Georgia State University w Atlanta, USA; ma wieloletnie menedżerskie doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym; uczestnik międzynarodowych konferencji i warsztatów szkoleniowych, m.in. “Teching Strategy & Enerpreneurship Through Cases - Bartosz Kocejko - redaktor i dziennikarz OKO.press, tłumacz literatury, członek Warszawskiego Chóru Rewolucyjnego „Warszawianka”. Pisze o polityce społecznej, rynku pracy i podatkach.
prowadzenie: Marek Aureliusz Karczmarzyk - Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku, wykładowca UG oraz WSB. Wicedziekan Pomorskiej Izby Adwokackiej. Od 20 lat prowadzi własną praktykę adwokacką , specjalizując się w prawie karnym gospodarczym , rodzinnym i prawie autorskim . Egzaminator i wykładowca na aplikacji adwokackiej. Autor publikacji naukowych i dydaktycznych,, współautor podręczników. Wykładowca akademicki. W latach 2010 - 2013 sędzia Wyższego Sądu
Dyscyplinarnego Adwokatury. Pracę zawodową łączy z działalnością literacką.
Zapraszamy do udziału!