Czego nauczysz się, wybierając tę specjalność?

Zdobędziesz wiedzę z zakresu technik analizy dowodów. Opanowujesz metody identyfikacji odcisków palców, analizy DNA, balistyki oraz badania substancji chemicznych. Nauczysz się analizować miejsca przestępstw, odtwarzać ich przebieg i wyciągać wnioski na podstawie zebranych dowodów. Zdobędziesz wiedzę na temat motywacji przestępców, profilowania kryminalnego oraz analizy behawioralnej. Korzystają z zaawansowanego sprzętu i technologii używanych w śledztwach kryminalnych, opanujesz obsługę narzędzi laboratoryjnych oraz nauczysz się interpretować wyniki badań, co stanowi kluczową umiejętność w praktyce.

Chłopak i dziewczyna przy laptopie

Nauczysz się podstaw prawa karnego, materialnego i procesowego, a także poznasz zagadnienia związane ze ściganiem i zwalczaniem przestępczości  zorganizowanej i terroryzmem. Dowiesz się, jak tworzyć analizy kryminalne w procesie wykrywczym w aspekcie przeobrażeń społecznych spowodowanych w znacznym stopniu rewolucją technologiczną.​​

bw kryminalistyka dowody

Praca dla Ciebie:

Po ukończeniu studiów, możesz pracować jako:

  • pracownik na policji,
  • pracownik prokuratury,
  • pracownik laboratorium kryminalistycznego,
  • służbista więzienny,
  • pracownik firmy ochroniarskiej i detektywistycznej,
  • pracownik instytucji ds. bezpieczeństwa.
Praca

Zdaniem studentów

Kryminalistyka zajmuje się przede wszystkim techniką i taktyką popełniania przestępstw w celu wykrycia ich sprawców. Jeśli chcesz zajmować się pracą w wymiarze sprawiedliwości czy organizacjach pozarządowych, albo myślisz o pracy związanej z poszukiwaniem sprawców przestępstw, to specjalność dla Ciebie.

Aleksandra Hanula

studentka Uniwersytetu WSB Merito

Dodatkowe zalety specjalności

Rozwijamy specjalistyczną wiedzę i umiejętności w ramach działającego na uczelni koła "Bezpieczeństwo jest najważniejsze". Koło organizuje konferencje, wyjazdy i eventy.

 

Na bezpieczeństwie wewnętrznym masz okazję między innymi : poznać techniki zbierania odcisków palców, odwiedzić Muzeum Kryminalistyki, czy nauczyć się posługiwania bronią .

Specjalność w formule hybrydowej!

Studia hybrydowe na tej specjalności możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na formułę stacjonarną hybrydową, to około 50% zajęć będziesz realizować online. Pozostała część to zajęcia na terenie uczelni. Zarówno zajęcia online jak i w siedzibie uczelni będą realizowane zawsze w te same, z góry ustalone dni w tygodniu w danym semestrze.


Jeśli zdecydujesz się na formułę niestacjonarną hybrydową, to około 50% zajęć będziesz realizować online. W semestrze będziesz mieć nie więcej niż 10 zjazdów, z czego 5 z nich na terenie uczelni. Zjazdy online będą organizowane w piątki (od 16.30), w soboty i niedziele, a zjazdy organizowane na terenie uczelni w soboty i niedziele. Wyjątkiem od reguły będzie pierwszy zjazd, który odbędzie się w całości na terenie uczelni oraz spotkanie z promotorem w ramach seminarium, które odbędzie się w piątek.
 

O szczegółach harmonogramu zajęć będziesz informowany przez Biuro Rekrutacji.

studia online

Program studiów

Przedmioty specjalnościowe:

  • Analiza kryminologiczna przestępstwa,
  • Śledcze badanie miejsca zdarzenia,
  • Wybrane zagadnienia medycyny sądowej,
  • Biegli w postępowaniu karnym,
  • Aspekty prawne i kryminalistyczne badania dokumentów,
  • Technika kryminalistyczna
Zobacz program studiów

Wykładowcy

gen. Krzysztof Gajewski
mgr Krzysztof Zagłobicki
Grzegorz Pietrek
gen. Krzysztof Gajewski

Polski policjant, generalny inspektor Policji, były komendant wojewódzki Policji w Bydgoszczy i były komendant wojewódzki Policji w Gdańsku, od 2012 do 2015 zastępca komendanta głównego Policji, w 2015 komendant główny Policji.
Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską w Szczytnie....

Krzysztof Zgłobicki

Nadinspektor w stanie spoczynku.  W trakcie 36 letniej służby pełnił wiele funkcji kierowniczych. M.in. Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego KMP w Gdańsku ( 1994 - 1999 ), Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku ( 1999 - 2006 ), Komendant Miejski Policji w Słupsku (...

dr hab. Grzegorz Pietrek

Nadkomisarz policji w stanie spoczynku. Doświadczenie zawodowe zdobyte podczas służby w policji na różnych stanowiskach w tym kierowniczych oraz podczas pełnienia funkcji radnego samorządu powiatowego. Specjalizuje się w zagadnieniach zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa imprez...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Uwaga! Dnia 11.11 (poniedziałek) Biuro Rekrutacji będzie nieczynne.

Parter - pokój 1
ul. Śląska 35/37
81-310 Gdynia

Godziny otwarcia:
  • pn-śr: 09:00 - 16:00
  • pt: 09:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF