Anna Semmerling
dr Anna Semmerling

Prodziekan Wydziału Biznesu

Absolwentka kierunków ekonomia oraz finanse i rachunkowość. Uzyskała stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomii i finansów na Uniwersytecie Gdańskim. W pracy zawodowej od lat zajmuje się kondycją finansową przedsiębiorstw, controllingiem na poziomie operacyjnym i zarządzaniem kryzysowym. Współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami z sektora MSP. Naukowo interesuje się finansami samorządowymi.

Justyna_Rybacka.
dr Justyna Rybacka

Menedżer kierunku finanse i rachunkowość

Absolwentka kierunków zarządzanie inżynierskie na Politechnice Gdańskiej oraz politologia na Uniwersytecie Gdańskim. W roku 2019 uzyskała stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomii i finansów na Uniwersytecie Gdańskim. Zawodowo zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi bankowości oraz analizy kondycji finansowej podmiotów gospodarczych. 
Menadżer kierunku finanse i rachunkowość od października 2022.

RenataGmińska1
dr Renata Gmińska

Absolwentka kierunku Cybernetyka ekonomiczna i informatyka, specjalność organizacja przetwarzania danych, Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 1993-1997 pracowała w Instytucie Informatyki I Ekonometrii, a od 1997 roku w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2006 na Uniwersytecie Szczecińskim uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych -specjalność rachunkowość. Od 2007 roku pracuje na Uniwersytecie WSB Merito na stanowisku adiunkta. Odbyła staż dydaktyczny w Singapurze. Autorka ponad 30 publikacji, w tym zbiorów zadań dla studentów. W pracy zawodowej od lat zajmuje się wykorzystaniem rachunkowości na potrzeby zarządzania. W ostatnich latach szczególnie uwagę poświęca aspektom behawioralnym rachunkowości i etyce w rachunkowości.

 Dr hab. Jacek Jaworski, prof. WSB
Dr hab. Jacek Jaworski, prof. WSB

Profesor na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku, prowadzi badania związane z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw od 15 lat. Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych, w tym podręczników akademickich i monografii naukowych. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach naukowych. Odbył staże naukowo-dydaktyczne w Norwegii, we Włoszech i w Portugalii. Wygłaszał referaty w 5 krajach na dwóch kontynentach. Przedsiębiorca z 11-letnim doświadczeniem, przez kilka lat pełnił funkcję dyrektora w firmie konsultingowej. Stale współpracuje z biznesem.

Marcin Kalinowski
dr hab. Marcin Kalinowski, prof. WSB

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Profesor Uniwersytetu WSB Merito, wykładowca Helsinki School of Business oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Były członek Rady Nadzorczej spółki Leier Markowicze S.A., prezes zarządu gdańskiego oddziału Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. Wieloletni dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku. Praktyk życia gospodarczego. Obecnie Prezydent Federacji Naukowej WSB i DSW. Specjalizuje się w szeroko pojętej tematyce finansowej, zarządzaniu ryzykiem finansowym oraz finansami behawioralnymi.

Magdalena Łyszkiewicz
dr Magdalena Łyszkiewicz

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii. W 2002 r. obroniła pracę doktorską pt. „Gmina na rynku kapitałowym” na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny. Od 2002 r. do 2011 r. pracowała w Katedrze Gospodarki Samorządu Terytorialnego na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2011 r. jest pracownikiem Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku, w której prowadzi zajęcia obejmujące problematykę finansów publicznych.
Autorka ponad 50 publikacji, w tym 2 książek, z zakresu finansów publicznych, obejmujących problematykę polityki finansowej i gospodarowania majątkiem publicznym. W ostatnich latach szczególnie uwagę poświęca analizie wpływu rozwiązań z zakresu polityki fiskalnej państwa na funkcjonowanie sektora prywatnego. Promotor ponad 500 prac licencjackich i magisterskich z zakresu finansów. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie zawodowe w sektorze prywatnym. Obecnie Wiceprezes Zarządu ds. finansowych w spółkach: polskiej i portugalskiej, w których odpowiada za prawidłowe przygotowanie i prowadzenie polityki finansowych obu przedsiębiorstw. 
Od 2015 r. jest Wiceprezesem Zarządu Fundacji European Foresight Institut, organizacji non-profit, która działa na rzecz integracji pokoleniowej.