Profesor informatyki technicznej. Jest dyrektorem IBM Center for Advanced Studies on Campus Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Kierował wieloma projektami informatycznymi głównie dla Environmental Engineering. Obecnie wraz z zespołem prowadzi badania nad systemami informatycznymi dla oceny jakości powietrza.
Absolwent Akademii Marynarki Wojennej (1970) i Politechniki Gdańskiej (1973). Doktorat z teorii systemów (1976) i habilitacja z teorii sterowania w 1989 na Politechnice Warszawskiej. Tytuł profesora w 2011 w dziedzinie nauk technicznych. Praca w wielu uczelniach m.in. Akademia Marynarki Wojennej, Politechnika Szczecińska, Wyższa Informatyczna Szkoła Zawodowa w Gorzowie, PWSZ w Elblągu, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Politechnika Koszalińska, Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku. Dziekan Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie w latach 2008-2016. Autor ok. 200 prac naukowych. Promotor 9 doktorów informatyki i ponad 200 prac dyplomowych. Dydaktyka w ostatnich latach skoncentrowana w obszarze sztucznej inteligencji, inteligencji obliczeniowej i metodologii badań naukowych
Szef biura Dynatrace Polska oraz dyrektor Research and Development z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży IT w rolach liderskich oraz w inżynierii oprogramowania.
Specjalność to Continuous Improvement, rozwiązywanie problemów oraz strategia rozwoju biznesu oraz zespołów inżynierskich. Doświadczenie praktyczne zebywał podczas pracy w kilkunastu krajach w sektorze awiacyjnym, paliwowym, chemicznym, inżynieryjnym i produktów IT.
Absolwent kierunku zarządzanie i marketing na Politechnice Gdańskiej — pracę inżynierską poświęcił jakości użytkowej witryn WWW, a magisterką zarządzaniu organizacją wytwarzającą oprogramowanie. Od 2003 r. zawodowo związany z obszarem informatyki w branży badań rynkowych i społecznych, a od 2006 r. pracuje także jako nauczyciel akademicki. Prowadzi również szkolenia z zastosowań aplikacji biznesowych.
Nauczyciel wielu przedmiotów z pogranicza informatyki i zarządzania, zarówno dotyczących wykorzystania technologii informatycznych w przedsiębiorstwach, jak i kierowania projektami IT czy zarządzania usługami informatycznymi oraz bezpieczeństwem informatycznym.
Pracował w zespołach kilku projektów badawczych, w tym międzynarodowych. m.in na University of Newcastle w Australii i z instytutem Vicomtech-IK4 w San Sebastián (Hiszpania). Autor lub współautor ponad 20 publikacji naukowych, głównie na temat semantycznych metod modelowania wiedzy. Uczestnik na kilkunastu konferencji naukowych w Polsce i zagranicą.
Absolwent wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej. Od 2005 r związany zawodowo z rozwiązaniami informatycznymi dla linii lotniczych. Ex-fullstack, ex DBA, ex sysadm obecnie pracujący w ekosystemie React migrujący w stronę idei web-componentów dla rozwiązań skali enterprise. Od 2015 wykładowca akademicki.
Pracownik dydaktyczny Wydziału Informatyki i Nowych Technologii w Uniwersytecie WSB MERITO w Gdańsku. Absolwent Politechniki Gdańskiej - ukończył dwa kierunki magisterskie: automatyka i metrologia elektryczna, organizacja przemysłu. Ukończył także Studium Podyplomowe Systemy Mikrokomputerowe na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Studium Podyplomowe Internet i Multimedia na Politechnice Gdańskiej. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w przemyśle w Trójmieście, na Śląsku oraz za granicą. Długoletni instruktor Akademii CISCO CCNA. W swoim dorobku autorskim posiada już wiele publikacji książkowych i zbiory zadań o tematyce związanej z sieciami komputerowymi. Posiada Goethe Institut Inter Nationes – Zertifikat Deutsch.
kmdr por. rez. dr inż. Ernest Lichocki, doktor nauk wojskowych w specjalności zarządzanie bezpieczeństwem. Doktorant Akademii Obrony Narodowej. Posiada podyplomowe wykształcenie wyższe w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego. Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobył głównie pełniąc przez wiele lat szereg stanowisk służbowych związanych z bezpieczeństwem teleinformacyjnym i teleinformatycznym. Posiada uprawnienia związane z bezpieczeństwem teleinformatycznym, w tym z ochroną informacji niejawnych. Ukończył w kraju i zagranicą ponad 20 kursów specjalistycznych związanych z bezpieczeństwem systemów łączności, systemów wspomagania informacji i systemów teleinformatycznych. Autor kilkunastu projektów wdrożonych do resortu MON i MSWiA. Autor i współautor ponad 40 publikacji związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym i bezpieczeństwem Infrastruktury Krytycznej Państwa. Promotor ponad 60 prac magisterskich i licencjackich.
Zainteresowania naukowe: cyberterroryzm oraz bezpieczeństwo morskie państwa.
W 2003 r. ukończył studia magisterskie na kierunku matematyka na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, Wydział Matematyczno – Przyrodniczy. W latach 2003 – 2006 nauczyciel matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie w Starogardzie Gdańskim. W 2004 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie Fizyka z Astronomią na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku na Wydział Matematyczno – Przyrodniczym. Od 2006 – nauczyciel matematyki, fizyki i teoretycznych przedmiotów zawodowych. Technik Mechatronik w Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu. W 2015 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie „Mechatronika w kształceniu zawodowym” na Politechnice Warszawskiej, a w roku 2020 r. studia podyplomowe w zakresie Automatyka. Od 2017r. współpracuje z Uniwersytetem WSB Merito w Gdańsku i Gdyni prowadząc zajęcia z matematyki, fizyki, informatyki, elektroniki i elektrotechniki, techniki cyfrowej z elementami IoT. W 2022 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie Menadżer Oświaty – Zarządzanie Placówkami Oświatowymi. Od 2022 r. zastępca menadżera informatyki na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku.
Doktor ekonomii w specjalności ekonometria, magister matematyki, nauczyciel mianowany, na Uniwersytecie WSB Merito prowadzi zajęcia z przedmiotów: matematyka, analiza matematyczna, algebra liniowa, zastosowanie metod ilościowych, badania operacyjne, prognozowanie, narzędzia statystyczne i ekonometryczne w zarządzaniu. Uczestnicy zajęć cenią ją za umiejętność przekazywania trudnej wiedzy w zrozumiały sposób, dzięki czemu uzyskuje wysokie miejsca w rankingach ocen nauczycieli WSB Merito. Autor i współautor wielu artykułów naukowych. Współpracuje z innymi pracownikami naukowymi wspierając ich w zakresie zastosowania metod ilościowych do prowadzonych badań.
Doktor inżynier nauk fizycznych zatrudniony na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Wykładowca i badacz w dziedzinie nauk technicznych, w obszarze nauk o sztucznej inteligencji. Aktywny zawodowo, podejmujący wiele projektów o charakterze komercyjnym i prospołecznym (pro bono), współzałożyciel oraz koordynator w ramach firmy Intel Technology Poland trzech wewnętrznych startupów z zakresu AI. Autor w międzynarodowych recenzowanych czasopismach, twórca teorii nieliniowych sieci neuronowych oraz współtwórca 3 patentów (2 w procesie publikacji).
Doktor, ekspert z kilkunastoletnim stażem w obszarze systemów Business Intelligence, hurtowni danych oraz analiz data science. Dostarcza rozwiązania Business Intelligence dla klientów z Polski, Europy oraz USA. Wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku od 2017 r. Prowadzi badania naukowe związane z wpływem systemów Business Intelligence na organizacje. Jest autorem monografii naukowej, artykułów w zagranicznych czasopismach oraz autorem referatów wygłaszanych na zagranicznych konferencjach. Stopień magistra otrzymał na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Informatyka i Ekonometria, studiował również na University of Primorska w Słowenii. W 2019 r. obronił doktorat z obszaru Business Intelligence na uczelni SGGW w Warszawie.
Realizator filmowy, twórca kilkudziesięciu wideoklipów, w tym największej polskiej produkcji zbiorowej z udziałem 40 artystów oraz dla finalistów Must Be The Music i Mam Talent. Wykonał reportaże z największych wydarzeń kulturalnych w Warszawie (m.in. Viva Comet, Róże Gali, Złote Dzioby), które trafiały do serwisów Onet i Wirtualna Polska. Uczestniczył na planach takich filmów, jak: Wojna polsko-ruska (reż. Xawery Żuławski), Pełną Parą (reż. Leszek Wosiewicz). Obsługiwał multimedia największych wydarzeń sportowych, politycznych, biznesowych, artystycznych (m.in. Dla Wojska Polskiego, Prezydenta RP, sportowe mistrzostwa świata). Podczas studiów zrealizował trzy filmy niezależne, w tym dwa fabularne. Realizator internetowych filmów korporacyjnych i reklamowych dla największych marek. Od ponad 10 lat prowadzi własną firmę świadcząc usługi realizacji filmów i animacji dla klientów biznesowych. Jego prace emitowane były na łamach największych polskich telewizji oraz na ich kontach Youtube. Wdraża firmy i początkujących Youtuberów na rynek social mediów pomagając im w realizacji vlogów. Szkoleniowiec, z którego usług skorzystało m.in. TVP. Youtuber prowadzący własny kanał filmowy: Język Filmu. Kolekcjoner filmów DVD i Blu-ray, których ma więcej niż w swojej ofercie Netflix.
Menedżer kierunku Informatyka na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku.
W 2003 roku ukończył matematykę teoretyczną na Wydziale MFI UG. W latach 2003 - 2011 pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego. Z WSB współpracuje od 2011 roku. Członek Komitetu Głównego Zawodów Drużynowych VI Olimpiady Informatycznej dla Gimnazjalistów. Entuzjasta języków programowania Python i R. Na naszej uczelni prowadzi laboratoria ze wstępu do programowania, systemów operacyjnych, programowania obiektowego, algorytmiki i baz danych. Opiekun studiów podyplomowych Programista front-end z Angular.
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W latach 1999 - 2008 pracownik naukowo - dydaktyczny Katedry Systemów Informacyjnych na Wydziale ETI Politechniki Gdańskiej. Doktorant UG w zakresie procesowego zarządzania bezpieczeństwem systemów informacyjnych. Prowadzi szkolenia dla firm z zakresu polityki bezpieczeństwa systemów informatycznych. Prywatnie instruktor sportu i rekreacji w specjalności jazda konna.
Absolwent Politechniki Gdańskiej, magister inżynier kierunku Informatyka o specjalności Komputerowe Systemy Telekomunikacyjne oraz studiów Executive MBA walidowanych przez RSM Erasmus University i GFKM. Ukończył także studia podyplomowe „Szkoła Mówców” na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Posiada szereg certyfikatów branżowych takich jak: AgilePM Practitioner, Professional Scrum Master I, TOGAF 9 / 8, Prince2 Foundation, Audytor Wiodący oraz Wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg ISO27001, ITIL Expert v3 oraz Service Manager v2, Certified in the Governance of Enterprise IT (CGEIT), Certified Information Systems Auditor (CISA), Certyfikat Green Belt Six Sigma.
Tadeusz posiada ponad 28 lat praktycznego doświadczenia na stanowiskach technicznych i menadżerskich związanych z: rozwojem oprogramowania, audytem IT, ładem organizacyjnym IT oraz architekturą korporacyjną i architekturą rozwiązań IT. Obecnie zawodowo jest związany z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym w ramach budowy Centrum Medycyny Cyfrowej, a w obszarze dydaktyki skupia się głównie na bezpieczeństwie, architekturze korporacyjnej, modelowaniu i projektowaniu systemów, chmurze obliczeniowej oraz sztucznej inteligencji.
Absolwent Akademii Bydgoskiej im Kazimierza Wielkiego. W 2001r uzyskał stopień magistra nauk technicznych na wydziale matematyczno-przyrodniczym. Ukończył Studia Specjalne z Zakresu Informatyki również na Akademii Bydgoskiej im Kazimierza Wielkiego Ponadto w 2015r na Politechnice Warszawskiej ukończył Studia Podyplomowe Mechatronika w Nauczaniu Zawodowym. W 2020r ukończył studia na kierunku Automatyka również na Wydziale Mechatroniki i Automatyki Politechniki Warszawskiej
Nauczyciel i wykładowca przedmiotów za zakresu informatyki, elektroniki oraz przedmiotów zawodowych z dziedziny mechatroniki i automatyki.
Realizuje się również jako trener ds. wdrożenia systemów dozoru i zabezpieczeń, automatyzacji na zlecenie różnych podmiotów gospodarczych oraz jako specjalista ds. wdrażania norm i systemów jakościowych dla firm z branży automatyki (z zakresu IPC, SEP, PLC).
Od 2017r. związany z Uniwersytetem WSB Merito w Gdańsku i Gdyni jako Starszy Wykładowca. Od 2022 roku pełni funkcję menedżera kierunku Informatyka na Wydziale Informatyki i Nowych Technologii.