Czego nauczysz się, wybierając tę specjalność?
Dowiesz się jak praktycznie planować procesy produkcyjne, niwelować zapasy, przewidywać rezerwy magazynowe oraz dlaczego warto zarządzać jakością. Nauczysz się, jak przeprowadzać analizy oraz porównania i zestawienia niezbędne do prawidłowego formułowania planów produkcji. Poznasz systemy zintegrowane niezbędne w logistyce produkcji.
Nasi wykładowcy przekażą Ci praktyczną wiedzę z zakresu systemowych rozwiązań logistycznych opartych na nowoczesnych metodach optymalizacji i planowania. Poznasz aspekty logistyki produkcji oparte na interdyscyplinarnym charakterze logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw i zdobędziesz umiejętności planowania i organizowania produkcji, a także jej monitorowania i kontroli.
Praca dla Ciebie:
Po ukończeniu studiów, możesz pracować jako:
- kierownik magazynu,
- pracownik działu zaopatrzenia,
- specjalista ds. Logistyki magazynowej,
- analityk w firmie produkcyjnej,
- pracownik firmy produkcyjnej,
- specjalista ds. importu i eksportu
Co powinieneś jeszcze wiedzieć?
Logistyk zajmuje się poprawą elastyczności i zdolności adaptacyjnych przedsiębiorstwa na rynku, dba o utrzymanie jej w optymalnej gotowości do produkcji, zabezpiecza system zaopatrzenia i dystrybucji. Ambitny logistyk zarządza operacyjnymi możliwościami swojej firmy i twórczo usprawnia jej działanie na każdym etapie, również na arenie międzynarodowej. Możesz również dołączyć do koła naukowego Streamline Logistics. Jego członkowie realizują swoje pasje poprzez organizację wyjazdów do przedsiębiorstw logistycznych, uczestnictwo w konferencjach, wymianę doświadczeń na arenie uczelni Trójmiasta, wizyty w szkołach średnich, organizacja Dni Logistyki, pomoc przy organizacji Targów Pracy, reprezentowanie Uczelni na targach branżowych.
Specjalność dostępna również w formule hybrydowej!
Studia hybrydowe na tej specjalności możesz realizować w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Jeśli zdecydujesz się na formułę stacjonarną hybrydową, to około 57% zajęć będziesz realizować online (w całym toku studiów). Pozostała część to zajęcia na terenie uczelni. Zarówno zajęcia online jak i w siedzibie uczelni będą realizowane zawsze w te same, z góry ustalone dni w tygodniu w danym semestrze.
Jeśli zdecydujesz się na formułę niestacjonarną hybrydową, to około 56% zajęć będziesz realizować online (w całym toku studiów). W semestrze będziesz mieć nie więcej niż 10 zjazdów, z czego maksymalnie 5 z nich na terenie uczelni. Zjazdy online będą organizowane w piątki (od 16.30), w soboty i niedziele, a zjazdy organizowane na terenie uczelni w soboty i niedziele. Wyjątkiem od reguły będzie pierwszy zjazd, który odbędzie się w całości na terenie uczelni oraz spotkanie z promotorem w ramach seminarium, które odbędzie się w piątek.
O szczegółach harmonogramu zajęć będziesz informowany przez Biuro Rekrutacji.
Program studiów
Wybrane przedmioty specjalnościowe:
- Technologia i organizacja transportu,
- Transport w systemach logistycznych,
- Organizacja i technika przewozów kombinowanych,
- Przewozy ładunków specjalnych i niebezpiecznych,
- Logistyka transportu miejskiego,
- Logistyczna gra decyzyjna
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji
Uwaga! Dnia 11.11 (poniedziałek) Biuro Rekrutacji będzie nieczynne.
Parter - pokój 1
ul. Śląska 35/37
81-310 Gdynia
- pn-śr: 09:00 - 16:00
- pt: 09:00 - 16:00