Mateusz_koprowski
Mateusz Koprowski

menedżer i specjalista w zakresie spedycji i transportu międzynarodowego z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży. Jego głównym obszarem zainteresowania jest wymiana handlowa z krajami Dalekiego Wschodu, z naciskiem na Chiny i transport morski w ich wschodniej części. Zarządza sprzedażą i rozwojem biznesu w firmie logistycznej, gdzie wraz z zespołem handlowców, wspólnie pracuje nad osiągnięciem wyznaczonych celów. Jest słuchaczem studiów Executive Offshore Wind MBA na Uniwersytecie Morskim w Gdyni oraz wykładowcą w Zakładzie Studiów Azjatyckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Maciej Jórga-Laaser
Maciej Jórga-Laaser

Przez 10 lat pracował w spedycjach morskich. Przeszedł drogę od małej firmy do wielkiej korporacji, co dało mu szansę wykonywać dużo przekrojowych rzeczy - od jeżdżenia po terminalach i urzędach do pracę typowo operacyjną. Od 2020 roku pracuje w Hapag Lloyd jako koordynator ładunków niebezpiecznych i poszerza swoją optykę transportu morskiego o dodatkowe perspektywy.

Ewa Kłos
Ewa Kłos

Jest związana z sektorem morskim od 2017 roku. Posiada wiedzę na temat strategii rozwoju portów morskich, infrastruktury dostępowej oraz ich wpływu na linie żeglugowe i funkcjonowanie terminali. Ma ponad 15 lat doświadczenia zawodowego zdobytego na różnych stanowiskach w międzynarodowych przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą, w tym porcie morskim, terminalu i linii żeglugowej.  

 

Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego oraz ukończyła studia podyplomowe z zarządzania projektami na WSB, public relations na Wydziale Zarządzania Politechniki Gdańskiej oraz strategii marketingowej na Chartered Institute of Marketing. Swoje umiejętności rozwijała również na kursach i szkoleniach związanych z transportem morskim, takich jak Port Management and Strategy organizowane przez APEC-Antwerp/Flanders Port Training Center.

 

Wielokrotnie prezentowała swoją wiedzę na temat sektora morskiego podczas konferencji na całym świecie. Jej zamiłowanie do nauki oraz umiejętność przekazywania wiedzy sprawiają, że uczestnicy chętnie angażują się w jej wykłady.

Małgorzata Musińska-Kubis
Małgorzata Musińska-Kubis

Od 2018 roku pracuje w międzynarodowej rozwijającej się grupie chemicznej z silną pozycją na rynkach globalnych, gdzie od ponad 3 lat kieruje Zespołem Transportu Morskiego.

Od zawsze towarzyszy jej ciekawość zmiany i wychodzenie poza schematy - jej misją jest pokazywanie, przede wszystkim w oparciu o własne doświadczenia, że kwestionowanie, poszukiwanie i odkrywanie innowacyjnych alternatyw stanowi fundament kreatywności, doprowadza do zmian i postępu. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w instytucjach rynku kapitałowego oraz jako polski dyplomata w Ambasadzie RP w Sztokholmie. Posiada międzynarodowy dyplom spedytora „FIATA Diploma in Freight Forwarding”, jest certyfikowaną Trenerką Biznesu (IES London) oraz Trenerką Kompetencji Międzykulturowych. Zasiada również w Radzie Dyrektorów Szwedzko-Polskiej Izby Handlowej w Sztokholmie. Zaangażowana w kilka inicjatyw związanych z promocją i usprawnieniem zrównoważonego łańcucha dostaw oraz transportu morskiego, m.in. w grupie pasjonatów i ekspertów z sektora logistyki ETA.fm - nagrywając podcasty i angażując się w różne projekty.

 

Mateusz Skwarzec
Mateusz Skwarzec

Jest Agentem Celnym z dziesięcioletnim doświadczeniem w branży. W trakcie swojej pracy pełnił funkcje menedżerskie i eksperckie w obsłudze celnej największych importerów z branży home dekor i tekstylnej. Jego głównym obszarem zainteresowań są badania nad możliwościami automatyzacji procesów celnych w Agencji Celnej, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia specyficznych bez danych w odniesieniu do asortymentu klienta. W chwili obecnej pełni funkcję specjalisty w Agencji Celnej Omida Sea and Air i w swojej codziennej pracy koordynuje procesy celne związane z obsługą transportu lotniczego.

 

Marta Waldmann
Marta Waldmann

Związana z transportem kolejowym i kontenerami przez wykształcenie i pracę operacyjną na terminalach lądowych. Od ośmiu lat realizuje się w consultingu i pracach badawczo-rozwojowych w obszarze transportu ze sporym naciskiem na intermodal. Prowadzi prace w ramach projektów finansowanych z funduszy Horizon Europa w zakresie logistyki i transportu intermodalnego i morskiego.


Autorka artykułów branżowych i naukowych w zakresie szeroko pojętych intermodalnych łańcuchów dostaw i transformacji energetycznej transportu. Prelegentka  i moderatorka dyskusji w trakcie wydarzeń branżowych z zakresu eko logistyki, transportu intermodalnego. Legitymuje się międzynarodowym certyfikatem kompetencji zawodowych FIATA DIPLOMA IN FREIGHT FORWARDING.


Mocno wierzy w podejście relacyjne w życiu i biznesie, oparte na uważności i zaciekawieniu drugim człowiekiem. Na co dzień związana z Łukasiewicz - Poznańskim Instytutem Technologicznym, kiedy tylko ma okazję, wymyka się do Trójmiasta, żeby przysiąść przy Baltic Hub i posłuchać odgłosów terminalowego życia.

 

Miłosz Witkowski
Miłosz Witkowski

Od 13 lat związany z szeroko pojęty shippingiem. Ukończył studia na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Pierwsze szlify zdobywał u francuskiego armatora CMA CGM. Następnie zanurzył się w świecie spedycji pełniąc stanowiska handlowe oraz menadżerskie. Od 5 lat zakochany w kolei. Obecnie piastuje stanowisko Railfreight Director w firmie Polish Forwarding Company Sp. z o.o., gdzie poświęca się realizacji i rozwojowi połączeń kolejowych z Chin do Polski oraz transportowi intermodalnemu w Europie. Udziela się na wielu konferencjach poświęconych tej tematyce. Od pewnego czasu związany jest z grupą pasjonatów transportu tworzących platformę ETA.FM, gdzie tworzy intermodalne podcasty

Sebastian Wróbel
Sebastian Wróbel

Od dwudziestu lat jest związany z frachtem skonteneryzowanym. Pasjonuje się tematami optymalizacyjnymi i użycia danych w procesie budowania przewag konkurencyjnych wewnątrz firm logistycznych, importerów i eksporterów. Jego ścieżka zawodowa co jakiś czas w ten czy inny sposób dryfuje w kierunku technologicznym: projektował moduły spedycyjne do systemów ERP, doradzał startup’om FreightTech’owym, bywa mentorem na hackathonach oraz rozwijał kilka własnych przedsięwzięć, nie tylko w obszarze logistyki. Jest głębokim zwolennikiem decentralizacji i bycia właścicielem swojej tożsamości cyfrowej, w obszarze której pisze prace doktorancką.