Już 24 kwietnia w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu odbędzie się wyjątkowa konferencja pod tytułem: „Od stygmatyzacji do integracji – podróż po równe szanse. Bariery mentalne – zagrożeniem w budowaniu i rozwoju marki osobistej”. To wydarzenie dedykowane jest wszystkim, którzy chcą zgłębić tematykę równych szans, a szczególnie osobom z niepełnosprawnościami, mierzącym się na co dzień z różnorodnymi wyzwaniami.
Konferencja ta to kolejna inicjatywa naszego uniwersytetu oraz Studenckiego Koła Naukowego Integracja imienia Fryderyka Floriana Skarbka, która na trwałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń społecznych. Tym razem skupimy się na mentalnych barierach, które często hamują rozwój osobisty i zawodowy, a także na sposobach ich przełamywania.
Eksperci z różnych dziedzin podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, przybliżając uczestnikom praktyczne rozwiązania oraz inspirujące historie. Wśród naszych gości m.in.: Aleksandra Kostrzewa - prezes Zarządu w Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A., dr Maciej Oksztulski z Uniwersytetu w Białymstoku, Piotr Pogon - Człowiek Bez Barier 2024 oraz - stały gość wydarzenia - Jan Gawroński Społeczny Zastępca Rzecznika Praw Dziecka.
-"Budowanie i rozwój marki osobistej jest długoterminową strategią, której celem jest pozytywne wyróżnienie osoby spośród innych o podobnych umiejętnościach i kompetencjach. Realizacja tego celu- w przypadku osób wykluczonych- jest bardzo utrudniona ze względu na istniejące w społeczeństwie bariery mentalne. Podczas tegorocznej konferencji występujący prelegenci przedstawią uczestnikom nieograniczone możliwości organizmu ludzkiego, które przy dobrych relacjach społecznych i wytężonej pracy mogą przyczynić się do wizerunkowego sukcesu. Będziemy mówili też o ogromnych stratach w społecznych zasobach w przypadku stygmatyzacji i wykluczenia społecznego" - podkreśla dr hab. Irena Motow, profesor Uniwersytetu WSB Merito, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego.
Nie przegap tej okazji, by poszerzyć swoje horyzonty i wspólnie budować bardziej inkluzywne społeczeństwo! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – wstęp wolny, obowiązują zapisy.