dr Bogdan Tomaszek

Doktor nauk technicznych, doradca KSU PARP w zakresie innowacji, egzamin państwowy dla kandydatów i członków Rad Nadzorczych  spółek Skarby Państwa, 32 lata pracy w instytucie naukowo-badawczym na różnych stanowiskach w tym 8 lat pełnił funkcję sekretarza naukowego w  instytucie, senator RP z Województwa Opolskiego w latach 1997 do 2001 prowadził 16 ustaw w Senacie,  Wojewoda Opolski w latach 2005 do 2007, prezes Opolskiego Parku Naukowo-Technologicznego sp. z o.o. w Opolu w latach 2008 do 2013, doradca prezydenta miasta Kędzierzyn-Koźle ds. rozwoju gminy w latach 2011 do 2014. członek rad społecznych m. in. CBOS, SP ZOZ, Radia Opole, Rady Głównej Jednostek Badawczo Rozwojowych. Obecnie członek Rady Nadzorczej Kofama Koźle S.A. i przewodniczący Rady Nadzorczej firmy  Grupy Azoty ZAK S.A. Zainteresowania naukowe:  zarządzanie przedsiębiorstwem, procesy restrukturyzacji jednostek badawczo-rozwojowych, instytucje wsparcia biznesu, budowa sieci współpracy firm w regionie, rozwój innowacji w mikro i małych przedsiębiorstwach w tym spin off, spin out, startup, funkcjonowanie samorządu terytorialnego, marketing polityczny, sytuacja gospodarcza i polityczna w kraju,  rewitalizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej.

dr Tomasz Strzałkowski

Adiunkt w Uniwersytecie WSB Merito Opole. Zastępca redaktora naczelnego wprawie.com.
Zainteresowania naukowe dotyczą prawa konstytucyjnego, a w szczególności prawa wyborczego oraz prawa administracyjnego ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących kwestii ustrojowych samorządu terytorialnego. Autor lub współautor kilkunastu publikacji naukowych poświęconych głównie szeroko rozumianej problematyce wyborów i systemu wyborczego, w tym Komentarza do Działu I Kodeksu Wyborczego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w samorządzie gminnym, jako sekretarz gminy a także zastępca kierownika urzędu stanu cywilnego. Przez trzy kolejne kadencje sprawował mandat radnego rady powiatu. Nabył również wieloletnie doświadczenie w pracy w organach zarządzających i nadzorczych spółek kapitałowych.
 

dr Rafał Parvi
dr Rafał Parvi

Doktor ekonomii, asystent na Wydziale Rachunkowości w Polskim Banku Inwestycyjnym SA w Opolu, starszy asystent na wydziale kredytów i podmiotów gospodarczych w Polskim Banku Inwestycyjnym SA w Opolu, menedżer ds. Finansów i Zarządzania w Axxel Sp. z o.o. w Opolu, biegły Sądu Okręgowego w Opolu oraz Sądu Okręgowego we Wrocławiu w zakresie: ekonomii, finansów, bankowości i rachunkowości. Jako ekspert w dziedzinie finansów posiada rozległą wiedzę na temat finansowania przedsiębiorstw, zarządzanie finansami w przedsiębiorstwach oraz ich racjonalnego wykorzystania w celu zapewnienia i poprawy  płynności finansowej przedsiębiorstw. Obszary zainteresowań naukowych: finanse, zarządzanie finansami, finanse przedsiębiorstw, zarządzanie przedsiębiorstwem, analiza finansowa, analiza ekonomiczna, ekonomia eksperymentalna, zarządzanie finansami publicznymi, matematyka finansowa, polityka finansowa, rynki finansowe.

dr Katarzyna Lotko-Czech

Doktor nauk ekonomicznych, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu ewaluacji programów społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 1999 do 2014 roku pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. Od roku 2007 od podstaw tworzyła Jednostkę Ewaluacyjną, w ramach której przygotowała i koordynowała proces ewaluacji programów operacyjnych zarządzanych i wdrażanych na poziomie regionalnym. Uczestniczyła w opracowaniu Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego do 2020 roku, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007–2013 oraz na lata 2014 – 2020. 

Od 2015 roku ekspertka Fundacji IDEA Rozwoju oraz IDEA Instytut sp. z o.o., których działalność ukierunkowana jest w szczególności na wypracowywanie i wdrażanie sposobów wykorzystywania wiedzy naukowej i eksperckiej w politykach publicznych oraz na promocję ewaluacji jako jednego z podstawowych instrumentów zarządzania publicznego.

 

Autorka i współautorka artykułów naukowych, m.in. z zakresu rozwoju regionalnego, polityki regionalnej, polityki spójności Unii Europejskiej, finansów publicznych.

Prelegentka licznych konferencji i seminariów naukowych dotyczących polityki regionalnej oraz budowy kultury ewaluacyjnej na poziomie regionalnym.

 

mgr Dagmara Bartnicka

mgr prawa (Uniwersytet Śląski w Katowicach), inspektor kontroli skarbowej w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Opolu, główny specjalista w Ministerstwie Finansów, główny ekspert skarbowy w Izbie Administracji Skarbowej w Opolu, od lipca 2019 r. główny specjalista w Izbie Administracji Skarbowej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe: kontrola podatkowa, audyt. Ukończone 4 studia podyplomowe (Politechnika Śląska w Gliwicach - bazy danych i sieci komputerowe, WSZiA w Opolu - fundusze unijne, Uniwersytet WSB Merito Opole - zamówienia publiczne, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - audyt wewnętrzny) ukończone studia trzeciego stopnia na Wydziale Nauk Społecznych (Uniwersytet Opolski - historia), uczestnictwo w ponad 40 szkoleniach zawodowych oraz czynny udział w kilku konferencjach naukowych.

Obecny zakres obowiązków: audyt gospodarowania środkami pochodzącymi z budżetu Unii Europejskiej, obecny cel zawodowy: złożenie z wynikiem pozytywnym egzaminu CGAP (Certified Government Auditing Professional®), najbliższe plany - studia z zakresu cyberbezpieczeństwa.