prof. nadzw. dr hab. inż. Andrzej Bujak
prof. nadzw. dr hab. inż. Andrzej Bujak

Logistyk i specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa i problemów militarnych. Kierownik Katedry Logistyki w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Wcześniej Rektor Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz Prorektor Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Uczestnik międzynarodowych misji stabilizacyjnej w Iraku. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny. Autor i współautor ponad 200 publikacji, w tym kilku monografii. Posiada bogatą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Członek wielu prestiżowych organizacji w tym między innymi Komitetu Transportu PAN (w latach 2007-2010) oraz zdobywca wielu nagród. Posiada też certyfikat „European Senior Logistician” Europejskiego Towarzystwa Logistycznego. Kierownik  merytoryczny studiów podyplomowych Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu "Zintegrowany system  informatyczny SAP ERP".

prof. nadzw. dr hab. inż. Andrzej Gałecki

Stopień naukowy doktora habilitowanego w specjalności Zarządzanie systemami informacyjnymi uzyskał w 2006 roku w Akademii Obrony Narodowej. Był pracownikiem Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Bogaty dorobek naukowy obejmuje łącznie ponad 150 pozycji, w tym: oryginalne prace twórcze, opracowania naukowo-badawcze, artykuły, referaty konferencyjne, a także opracowania metodyczne. Kierował pracami badawczymi dotyczącymi zarządzania kryzysowego oraz bezpieczeństwa informacyjnego. Przewodniczył, a ponadto był współorganizatorem, szeregu konferencji o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Jest recenzentem rozpraw doktorskich, przewodów habilitacyjnych oraz autorem recenzji wydawniczych. Aktywnie uczestniczył w Komitecie Redakcyjnym Przeglądu Informacyjno-Dokumentacyjnego Centralnego Ośrodka Naukowej Informacji Wojskowej w Warszawie, a także w Radzie Wydawniczej Wydawnictwa Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Aktualne zainteresowania naukowe skoncentrował na identyfikacji i przeciwdziałaniu występujących w przestrzeni cyfrowej zagrożeń.

dr Anna Wawrzczak-Gazda
dr Anna Wawrzczak-Gazda

Menedżer kierunku Administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne, doktor nauk humanistycznych, młodszy inspektor Policji w stanie spoczynku. Przez 11 lat pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Opolu. Była wieloletnim rzecznikiem prasowym Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Organizator, współorganizator oraz uczestnik wielu konferencji i projektów, również międzynarodowych, kampanii społecznych na terenie Opolszczyzny, dotyczących problematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa i zapobiegania przestępczości, patologii i demoralizacji. Pracownik naukowy Uniwersytetu WSB Merito Opole, współpracowała jako dydaktyk z Uniwersytetem Opolskim oraz Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi (filia w Opolu), autorka kilku publikacji, członek  Fundacji Pro Lege, wolontariusz opolskiego Caritasu.

dr Anna Szeliga-Duchnowska

Doktor nauk o zarządzaniu, doradca, trener biznesu, wdrożeniowiec; posiada doświadczenie zawodowe w pracy w administracji publicznej w tym w sądownictwie; ma na swoim koncie skutecznie przeprowadzone wdrożenia kilku znormalizowanych systemów  zarządzania; prowadzi warsztaty, a także doradztwo w zakresie problematyki Human Resources, w tym przeciwdziałania patologiom organizacyjnym takim jak: mobbing, molestowanie itp. Zainteresowania naukowe i eksperckie: zarządzanie personelem w administracji publicznej, patologie organizacyjne i dysfunkcje w zarządzaniu personelem, jakość w przedsiębiorstwach usługowych komunikacja interpersonalna, procesy restrukturyzacyjne, stosunki pracy – relacje pracodawca pracownik, motywowanie ludzi w organizacji. Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito, kierownik Zespołu Dydaktycznego Kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie WSB Merito Opole.

dr Bogdan Tomaszek

Doktor nauk technicznych, doradca KSU PARP w zakresie innowacji, egzamin państwowy dla kandydatów i członków Rad Nadzorczych  spółek Skarby Państwa, 32 lata pracy w instytucie naukowo-badawczym na różnych stanowiskach w tym 8 lat pełnił funkcję sekretarza naukowego w  instytucie, senator RP z Województwa Opolskiego w latach 1997 do 2001 prowadził 16 ustaw w Senacie,  Wojewoda Opolski w latach 2005 do 2007, prezes Opolskiego Parku Naukowo-Technologicznego sp. z o.o. w Opolu w latach 2008 do 2013, doradca prezydenta miasta Kędzierzyn-Koźle ds. rozwoju gminy w latach 2011 do 2014. członek rad społecznych m. in. CBOS, SP ZOZ, Radia Opole, Rady Głównej Jednostek Badawczo Rozwojowych. Obecnie członek Rady Nadzorczej Kofama Koźle S.A. i przewodniczący Rady Nadzorczej firmy  Grupy Azoty ZAK S.A. Zainteresowania naukowe:  zarządzanie przedsiębiorstwem, procesy restrukturyzacji jednostek badawczo-rozwojowych, instytucje wsparcia biznesu, budowa sieci współpracy firm w regionie, rozwój innowacji w mikro i małych przedsiębiorstwach w tym spin off, spin out, startup, funkcjonowanie samorządu terytorialnego, marketing polityczny, sytuacja gospodarcza i polityczna w kraju,  rewitalizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Agnieszka Dornfeld-Kmak
dr Agnieszka Dornfeld-Kmak

Doktor nauk o zarządzaniu, doktor nauk humanistycznych, absolwentka licznych studiów podyplomowych. a od 2004r. certyfikowany audytor Ministerstwa Finansów. Praktyk w zakresie audytu wewnętrznego (Urząd Kontroli Skarbowej, 10 Brygada Logistyczna w Opolu, jednostki samorządu terytorialnego). Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jako zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu oraz Zastępca Dyrektora Departamentu w Ministerstwie Finansów. Współautorka książek „Zarządzanie ryzykiem procesów – identyfikacja”, „Kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych” oraz innych publikacji z zakresu zarządzania, kontroli zarządczej oraz audytu wewnętrznego. Zainteresowania badawcze: strategia zarządzania ryzykiem, budżet zadaniowy, kontrola zarządcza, audyt wewnętrzny, zarządzanie bezpieczeństwem.

dr Tomasz Strzałkowski

Adiunkt w Uniwersytecie WSB Merito Opole. Zastępca redaktora naczelnego wprawie.com.
Zainteresowania naukowe dotyczą prawa konstytucyjnego, a w szczególności prawa wyborczego oraz prawa administracyjnego ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących kwestii ustrojowych samorządu terytorialnego. Autor lub współautor kilkunastu publikacji naukowych poświęconych głównie szeroko rozumianej problematyce wyborów i systemu wyborczego, w tym Komentarza do Działu I Kodeksu Wyborczego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w samorządzie gminnym, jako sekretarz gminy a także zastępca kierownika urzędu stanu cywilnego. Przez trzy kolejne kadencje sprawował mandat radnego rady powiatu. Nabył również wieloletnie doświadczenie w pracy w organach zarządzających i nadzorczych spółek kapitałowych.
 

dr Leszek Bednarski

Studia magisterskie ukończył w 1990 r. na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Nauk Społecznych we Wrocławiu, następnie w 1993 r. ukończył Studium Podyplomowe z Kryminalistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2001 r. uzyskał stopień doktora na podstawie przedstawionej rozprawy „Dowód z oględzin w przypadkach śmierci gwałtownej”, nadany uchwałą Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2002 roku adiunkt na Uniwersytecie Opolskim. Zainteresowania naukowe dr Leszka Bednarskiego koncentrują się na badaniach, jakości podejmowanych czynności na miejscach zdarzeń w przypadkach śmierci gwałtownej, a także wykorzystaniem tego materiału przez Prokuratora w postępowaniu przygotowawczym oraz Sądu w wyrokowaniu. Problematyka ta ma istotne znaczenie dla efektywności procesu wykrywczego, w szczególności czasu jego trwania, ponoszonych kosztów finansowych oraz kosztów społecznych (cierpień ludzkich) z powodu nie wykrycia faktycznego sprawcy lub jego uniewinnienia. Uczestniczy w konferencjach naukowych, na których głosi referaty związane z problematyką swoich zainteresowań i badań naukowych. Przez 27 lat byl funkcjonariuszem policji w Brzegu, a służbę zakończył na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu.

dr Olga Sachanbińska–Dobrzyńska

Adwokat i doktor nauk prawnych. Studia magisterskie i doktoranckie ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dodatkowo studiowała w Szkocji, gdzie uzyskała dyplom licencjata, oraz na uniwersytecie w Heidelbergu, gdzie uzyskała stopień LL.M (Magister Legum). Jej zainteresowania zawodowe ogniskują się wokół prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego. Chętnie uczestniczy w wydarzeniach popularyzujących wiedzę prawniczą, w tym w ramach współpracy Izby Adwokackiej w Opolu z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów udziela pro bono porad prawnych z zakresu prawa konsumenckiego.

dr hab. Krzysztof Krukowski

Sędzia Sądu Okręgowego w Opolu. Specjalizuje się w prawie karnym. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i gospodarczego. 

dr inż. Janusz Sasak

Adiunkt, doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, założyciel i dyrektor ds. doradztwa i szkoleń w firmie SMCG sp. z o. o. Certyfikowany Wykładowca w zakresie zarządzania procesami biznesowymi w środowisku ADONIS. Specjalizuje się w zarządzaniu procesowym, informatycznych systemach zarządzania, zarządzaniu bezpieczeństwem i ryzykiem. Projektant systemów kontroli zarządczej w sferze publicznej. Autor koncepcji i wdrożeń systemów zarządzani ryzykiem oraz zarządzania procesowego w jednostkach sektora finansów publicznych. Współwłaściciel patentu „Algorytmiczna metoda generowania modeli referencyjnych na potrzeby implementacji w zarządzaniu procesowym w administracji publicznej” (zgłoszenie w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych, status Patent Pending nr 616722990). 

dr Wojciech Węglarz

Adiunkt, doktor nauk społecznych, emerytowany funkcjonariusz Policji, realizujący czynności w pionach operacyjnych w tym w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej, gospodarczej i korupcyjnej oraz inwigilacji osób będących w zainteresowaniu organów ścigania. Współorganizator oraz uczestnik wielu kursów i szkoleń zarówno resortowych jak i cywilnych. Sędzia i instruktor strzelectwa w PZŁ. Teoretyk i praktyk w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego. Ekspert oraz współredaktor projektu pod tytułem ,,Oblicza Bezpieczeństwa” w wydaniu internetowym ,,Gazety Miechowic”. Autor i współautor artykułów traktujących o fenomenie bezpieczeństwa w różnych jego aspektach. 

mgr Marek Dyjasz

Inspektor policji w stanie spoczynku, służbę zakończył w 2012 r. po 30 latach służby w pionie kryminalnym. W latach 1999-2004 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej Policji a następnie do 2007 r. Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu. W 2010 r. został powołany na stanowisko Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w zwalczaniu przestępczości kryminalnej, w tym przeciwko życiu i zdrowiu, przeciwko mieniu oraz przestępczości gospodarczej i korupcyjnej.  

 

W trakcie swojej służby kierował wieloma zespołami operacyjno-śledczymi powołanymi do wykrycia sprawców najpoważniejszych przestępstw, w tym zabójstwa w 2001 r. 4 osób w Filii Kredyt Banku w Warszawie oraz zabójstwa w 1998 r. w Warszawie Komendanta Głównego Policji gen. Marka Papały. 


Swoje doświadczenie wykorzystuje współpracując  z Instytutem Rachunkowości i Podatków oraz ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce w ramach szkoleń dedykowanych audytorom i kontrolerom wewnętrznym  w zakresie nadużyć i oszustw oraz analizy śledczej.  Jest ekspertem Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępczości gospodarczej i korupcyjnej oraz członkiem ACFE Polska.

dr Bartłomiej Pater

Doktor nauk o polityce, emerytowany funkcjonariusz jednostki specjalnej, były kierownik Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, współwłaściciel firmy CERBER Bezpieczeństwo w Biznesie, obecnie Kierownik Działu Bezpieczeństwa i Przeciwdziałania Stratom w Spółce Skarbu Państwa, ekspert ds. bezpieczeństwa, licencjonowany detektyw, adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu na kierunku Administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne. Współpracuje z innymi ośrodkami akademickimi – Uniwersytet Opolski oraz instytucjami publicznymi – Ośrodek Rozwoju Edukacji. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu prewencji kontrterrorystycznej, ochrony informacji niejawnych, prowadzenia śledztwa po wybuchu, planowania i dowodzenia operacjami w obszarach przygranicznych, zarządzania zasobami ludzkimi, Public Relations, a także bezpieczeństwa informacyjnego i metod zabezpieczenia obiektów przed inwigilacją. Instruktor taktyki i techniki interwencji, strzelectwa, ratownictwa klasycznego i z powietrza. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół wywiadu i kontrwywiadu gospodarczego, bezpieczeństwa w biznesie oraz profilaktyki antyterrorystycznej

mgr Marcin Kosmala

Absolwent Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Opolskiej. Od 2007 roku związany z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, obecnie pracujący na stanowisku głównego specjalisty zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii. Odpowiedzialny za inicjowanie i koordynowanie działań profilaktycznych na terenie województwa opolskiego. W ramach powierzonych zadań pełni nadzór nad realizacją przedsięwzięć profilaktycznych prowadzonych przez jednostki powiatowe policji. Autor walizki „narkotykowej”, mającej przeciwdziałać uzależnieniom wśród młodzieży, stanowiącej obecnie jedno z najlepszych w Polsce narzędzi do działań edukacyjnych wśród rodziców i nauczycieli. Ukończył kurs specjalistyczny z zakresu profilaktyki społecznej w Szkole Policji w Katowicach. W roku 2017 odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji. Od 10 lat dyrektor Fundacji Pro-Lege w Opolu, organizacji pożytku publicznego działającej na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa opolskiego. Autor ponad 50 projektów grantowych oraz współorganizator wielu kampanii społecznych i projektów profilaktycznych.

mgr Witold Apolinarski

Prezes Stowarzyszenia Strzeleckiego Sagittarius. Prowadzi szkolenia z zakresu strzelectwa. Podinspektor Policji w stanie spoczynku. Były Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich, absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, do roku 2017 dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Uczestniczył w wielu kursach krajowych i zagranicznych dotyczących bezpieczeństwa wewnętrznego. Brał udział w działaniach Jednostki Specjalnej Policji Polskiej w Kosowie w ramach misji ONZ. Jako praktyk wyznaczany do udział w pracach zespołów Komendanta Głównego Policji dot. nowych uregulowań prawnych. Dowodził działaniami podległej Jednostki w trakcie największych operacji policyjnych ostatnich lat – Euro 2012 , Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Współpracuje z innymi ośrodkami akademickimi – Uniwersytetem Opolskim i Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu. Zainteresowania naukowe dot. przestępczości zorganizowanej, taktyki działań kontrterrorystycznych, zadań i roli Policji w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego, politycznym aspektom terroryzmu. Hobby – turystyka motocyklowa, strzelectwo i kolekcjonowanie broni palnej bojowej.

mgr Mirosława Korejba

Ukończyła studia magisterskie na Politechnice Opolskiej na kierunku Zarządzanie produkcją, a pracę magisterską pisała z doboru do służby w Policji. Służbę  w Policji pełni od 2000 r. początkowo realizując zadania Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Opolu, a następnie  Wydziału Prewencji KPP w Kędzierzynie – Koźlu. Od września 2009 roku pełni funkcję Pełnomocnika KWP w Opolu do Spraw Ochrony Praw Człowieka. Wraz z Pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji oraz Pełnomocnikami Komendantów Wojewódzkich Policji jest współautorką podręcznika dla wykładowców Szkół Policji pn. „Służyć i chronić” oraz poradnika antydyskryminacyjnego pn. „Działania antydyskryminacyjne w jednostkach Policji”. Zorganizowała i współprowadziła warsztaty dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w ramach lekcji wychowania obywatelskiego. Na co dzień realizuje szkolenia dla kadry kierowniczej oraz warsztaty trenerskie Systemu Wczesnej Interwencji „Rozmowa SWI”. Prowadzi również szkolenia wstępne z zakresu praw i ochrony człowieka dla nowoprzyjętych policjantów. 

mgr Cezary Balawajder

Młodszy inspektor policji w stanie spoczynku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Historyczno- Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego. Od 1991 roku pełnił funkcje kierownicze w różnych komórkach organizacyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, między innymi był wieloletni naczelnik Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych. Ukończył szereg szkoleń specjalistycznych (Komenda Główna Policji, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego) dotyczących ochrony informacji niejawnych, danych osobowych oraz ustawy o dostępie do informacji publicznej. Jest specjalistą w zakresie teoretycznych i praktycznych aspektów stosowania i realizowania regulacji prawnych w powyższym zakresie.

mgr Marek Brożek

Oficer i negocjator policyjny w stanie spoczynku, mediator sądowy. 
Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Uczestniczył w organizacji systemu negocjacji i interwencji kryzysowych w opolskim Garnizonie Policji. Ukończył cykl szkoleń prowadzonych przez policyjnych negocjatorów z Wielkiej Brytanii w ramach TWinning Project PL 2004/IB/JH-03 Inter – agency Co-operation the Fight Against Organised Crime oraz przez specjalistów z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji w Warszawie. W czasie trzydziestoletniej służby w Policji wielokrotnie realizował w praktyce umiejętności negocjacji kryzysowych. Po zakończeniu służby w charakterze negocjatora uzyskał uprawnienia do prowadzenia mediacji sądowych. 
 

Robert Czekaj
mgr Robert Czekaj

Menedżer kierunku Prawo w biznesie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwent Studiów Doktoranckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prawnik z długoletnim doświadczeniem w zakresie prawa gospodarczego i audytu w sektorze publicznym i prywatnym. Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Prezes Fundacji Polski Instytut Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej w Opolu.

Specjalista z zakresu prawa turystycznego, prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa zamówień publicznych w fundacji Polski Instytut Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju.

Prawnik w Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Budowlanych i Producentów Materiałów Budowlanych przy Związku Rzemiosła Polskiego z siedzibą w Warszawie. Zajmuje się sprawami związanymi z interpretacjami przepisów z zakresu prawa budowlanego, prawa zamówień publicznych.

Usprawniał procesy gospodarcze, pełnił funkcję likwidatora.

Laureat Plebiscytu w kategorii „Najlepszy wykładowca studiów podyplomowych Administracja - prawo, zarządzanie i administracja w roku akademickim 2021/2022” w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu (obecnie Uniwersytecie WSB Merito Opole).

Autor publikacji naukowych oraz uczestnik konferencji naukowych.

W pracy naukowej zajmuje się m.in. problematyką dotyczącą roszczeń w odpowiedzialności kontraktowej i deliktowej. Specjalizuje się także w problematyce prawa turystycznego.

mgr Anna Rojek

Psycholog - ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe z psychologii sądowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Przez 22 lata pełniła służbę w Policji jako psycholog policyjny. Brała udział w realizowaniu zadań policyjnych wymagających wiedzy psychologicznej. W ramach tych zadań m.in. sporządzała analizy psychologiczne spraw oraz profile psychologiczne nieznanych sprawców zabójstw. Uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach doskonalących z zakresu profilowania psychologicznego. Prowadziła także szkolenia z zakresu wykorzystania psychologii w realizacji czynności służbowych dla policjantów i pracowników Policji oraz pracowników innych instytucji.   

Na zdjęciu Anna Włodarczyk - blondynka z krótkimi włosami w średnim wieku. Na zdjęciu siedzi w fotelu a w ręce trzyma książkę.
Anna Włodarczyk

Psycholog z wieloletnim doświadczeniem, psychoterapeuta w nurcie integratywnym, seksuolog, w ostatnim czasie posiadła umiejętności i wiedzę neuropsychologiczną wykorzystywaną m.in. podczas operacji neurochirurgicznych ze śródoperacyjnym wybudzeniem pacjenta.

Współpracuje z prokuraturą, sądem oraz jednostkami policji, jako biegła psycholog w sprawach karnych powoływana „ad hoc”. Wykonuje psychologiczne analizy wiarygodności zeznań świadków, wyjaśnień osób podejrzanych oraz określa portret psychologiczny i motywację sprawcy/sprawców przestępstwa (profilowanie).

Jest absolwentką Studium Psychologii Sądowej. Ukończyła kurs Psychologii Śledczej oraz szkolenia            w zakresie zaburzeń potraumatycznych u przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych. W swojej pracy terapeutycznej wykorzystuje EMDR, która jest metodą terapeutyczną zorientowaną na traumę i zalecana jest jako jedna z metod leczenia zaburzenia stresu pourazowego (PTSD).

Wice prezes Fundacji Opolskie Psy Ratownicze „OPOLSAR”- właścicielka dwóch Flatów szkolących się do poszukiwań osób zaginionych w terenie.