Czego nauczysz się wybierając tę specjalność?

  • Poznasz metody gromadzenia i analizy informacji finansowych pochodzących z różnych źródeł oraz rozumiesz zasady i przepisy dotyczące opodatkowania działalności gospodarczej.
  • Będziesz potrafił zastosować w praktyce metody i narzędzia umożliwiające rozwiązywanie problemów z zakresu finansów przedsiębiorstw.
  • Dowiesz się jak stosować narzędzia informatyczne stanowiące wsparcie procesu zarządzania finansami w przedsiębiorstwie.
  • Będziesz umiał właściwie dobrać źródła finansowania działalności gospodarczej i opanujesz techniki i metody prowadzenia negocjacji finansowych.
  • Nauczysz się oceniać sytuację finansową przedsiębiorstwa i opłacalność inwestycji oraz dowiesz się, jak prawidłowo zidentyfikować i oceniać ryzyko finansowe w przedsiębiorstwie.

 

Chłopak z laptopem.

Praca dla Ciebie

  • Własna działalność gospodarcza
  • Działy ekonomiczno-finansowe w małych i średnich przedsiębiorstwach, a w szczególności działy finansowe, controllingu, budżetowania, kontroli kosztów czy zarządzania ryzykiem
  • Firmy konsultingowe, doradztwa inwestycyjnego i podatkowego
  • Instytucje państwowe, samorządowe i organizacje wspierające rozwój małej i średniej przedsiębiorczości
  • Wydziały finansowe urzędów (np. miasta, gminy)
  • Banki

Opinia wykładowcy

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce jest najstarszą i największą organizacją skupiającą pracowników sektora rachunkowości i finansów. Dzięki porozumieniu podpisanemu z oddziałem okręgowym stowarzyszenia przy tworzeniu programów studiów i programów praktyk, realizacji specjalistycznych warsztatów, konsultowaniu zmian i doradzaniu studentom w rozwoju kariery współpracujemy z najlepszymi praktykami świata finansów w regionie. Dzięki temu specjalistyczna wiedza naszych absolwentów jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby pracodawców.

dr Jolanta Bodzianny

wykładowca Uniwersytetu WSB Merito

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

  • Program tej specjalności wyróżnia się dużą uniwersalnością – wychodzi poza tradycyjne aspekty księgowe finansów w kierunku inżynierii finansowej, służącej kształtowaniu umiejętności podejmowania decyzji finansowych.
  • Po ukończeniu tej specjalności masz szerokie perspektywy zawodowe – od prowadzenia własnej działalności gospodarczej, przez pracę w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, po pracę w korporacjach.
  • Jeśli zamierzasz prowadzić własną działalność gospodarczą, to jest specjalność stworzona właśnie z myślą o Tobie.
Dziewczyny przeglądające notatki.

Program studiów

Współczesna rachunkowość to nie tylko ewidencja zdarzeń gospodarczych. Profesjonalny księgowy posiada szeroką wiedzę z rachunkowości, prawa gospodarczego i podatkowego oraz wykazuje się znajomością systemów informatycznych – jest współtwórcą sukcesu przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Sochanik-Agnieszka — kopia2
dr Beniamin Noga
mgr Damian Kaźmierczak
dr Jolanta Bodzianny

Doktor nauk ekonomicznych, trener biznesu. Prowadzi szkolenia dla praktyków – kandydatów na samodzielnych i głównych księgowych. Członek Zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce – odznaczony Złotą Odznaką „Zasłużony dla rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce”....

Agnieszka Sochanik

Absolwentka Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu (wcześniej Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu) na kierunku finanse i rachunkowości oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Swoją wiedzę doskonaliła na studiach podyplomowych z controllingu oraz studiach menedżerskich. Od...

dr Beniamin Noga

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu IHI w Zittau (Niemcy). Autor ponad 20 publikacji naukowych o tematyce MŚP, pieniądzu i zarządzaniu w sporcie. Współautor podręcznika Makroekonomia oraz książki Edukacja ekonomiczna polskiego...

Damian Kaźmierczak

Kierownik zespołu dydaktycznego kierunku finanse i rachunkowość. Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach i Uniwersytetu WSB Merito Opole oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego, matematyki, przedsiębiorczości i muzyki. Nauczyciel...

Poznaj innych wykładowców

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

ul. Augustyna Kośnego 72
45-372 Opole

Infolinia: 77 401 94 03 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 16:00 do 18:00
Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00 - 17:00
  • so: 10:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF