dr hab. Anna Zgrzywa-Ziemak, prof. Uniwersytetu WSB Merito

Doktor habilitowany inżynier w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, absolwentka Politechniki Wrocławskiej oraz stypendystka The Nottingham Trent University (Wielka Brytania). Ma doświadczenie w nauczaniu kluczowych przedmiotów z obszaru zarządzania, jednak jej szczególne zainteresowanie budzą kierunki o charakterze inżynierskim. Ma krajowe i międzynarodowe doświadczenie biznesowe i dydaktyczne w obszarze szeroko rozumianego projektowania inżynierskiego systemów zarządzania, przede wszystkim modelowania procesów biznesowych. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół szeroko rozumianych problemów teorii organizacji i zarządzania, aktualnie dotyczą przede wszystkim problematyki zrównoważenia przedsiębiorstw (business sustainability) i organizacyjnego uczenia się (organizational learning), a ponadto struktur organizacyjnych, koncepcji i metod zarządzania oraz innowacyjności przedsiębiorstwa. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym 2 monografii. Realizowała szereg projektów badawczych i dydaktycznych we współpracy z badaczami z różnych ośrodków naukowych Polski i międzynarodowo.
 

dr inż Adam Busławski
dr inż. Adam Busławski

Doktor nauk inżynieryjno-technicznych. Absolwent Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej. Wykładowca akademicki, praktyk w dziedzinie produkcji, logistyki i transportu. Wdrożeniowiec systemów ERP oraz zwolennik koncepcji  Lean Manufacturing/Lean Management. Manager z wieloletnim doświadczeniem piastujący stanowiska kierownicze i dyrektorskie w przemyśle z powodzeniem stosujący narzędzia i metody FMEA, SMED, Six Sigma, 5S, SPC, Kanban specjalizujący się w zarządzaniu i optymalizacji modelów systemów biznesowych. Inspektor ochrony danych, wieloletni pełnomocnik ds. jakości, doradca ds. przewozu towarów niebezpiecznych ADR, specjalista od szeroko pojętego controllingu finansowego. 
 

dr inż. Paula Pypłacz
dr hab. inż. Paula Pypłacz

Menedżer kierunku inżynieria zarządzania w Uniwersytecie WSB Merito Opole. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.  Konsultant, a także certyfikowany wykładowca w zakresie zarządzania procesami biznesowymi - Business Process Management with ADONIS Practitioner.  Posiada certyfikat Agile Project Management Foundation.  Szkoleniowiec w zakresu mapowania procesów biznesowych w administracji z wykorzystaniem narzędzia Oracle Business Process Architect. Pełni rolę eksperta zarządzania procesami w administracji publicznej w Akademii Administracji sp. z o.o. Współpracuje z firmami z sektora MSP. 

Mariusz Gładkiewicz

Certyfikowany trener biznesu, coach ICF, project manager z praktyką w obszarach min.: sprzedaży i obsługi klienta, zarządzania zespołem, zarządzania zmianą w organizacji, optymalizacji procesów biznesowych, wdrażania systemów IT. Ukończył szereg szkoleń min. certyfikowane przez APMG-International w obszarach: Change Management Foundation, Management of Risk Foundation, Prince 2 Foundation. W ramach działalności biznesowej realizował, koordynował projekty ponad 400 firm z różnych branż min. IT, FMCG, energetycznej, eventowej, paliwowej, administracji publicznej, sektora medycznego oraz produkcji. Zakres głównych działań biznesowych dotyczy obszaru HR Management oraz Project Management. Pracuje warsztatowo, łącząc twarde kompetencje inżyniera z miękkim, trenerskim podejściem do ludzi.

dr inż. Janusz Sasak

Adiunkt, doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, założyciel i dyrektor ds. doradztwa i szkoleń w firmie SMCG sp. z o. o. Certyfikowany Wykładowca w zakresie zarządzania procesami biznesowymi w środowisku ADONIS. Specjalizuje się w zarządzaniu procesowym, informatycznych systemach zarządzania, zarządzaniu bezpieczeństwem i ryzykiem. Projektant systemów kontroli zarządczej w sferze publicznej. Autor koncepcji i wdrożeń systemów zarządzani ryzykiem oraz zarządzania procesowego w jednostkach sektora finansów publicznych. Współwłaściciel patentu „Algorytmiczna metoda generowania modeli referencyjnych na potrzeby implementacji w zarządzaniu procesowym w administracji publicznej” (zgłoszenie w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych, status Patent Pending nr 616722990). 

ppłk rez. dr inż. Piotr Pietrakowski
ppłk rez. dr inż. Piotr Pietrakowski

ppłk (rez.) dr Piotr Pietrakowski, doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce na Uniwersytecie Wrocławskim. Weteran, dwukrotny uczestnik międzynarodowej operacji w Afganistanie, odznaczony medalami za zasługi, w tym przez Prezydenta RP oraz Dowódcę Sił Zbrojnych USA. Członek Międzynarodowej Grupy Implementacyjnej przy Komisji Europejskiej ds. jakości kształcenia oficerów w UE. Współtwórca koncepcji Lider 4.0 wykorzystującej nowe technologie do weryfikacji i kształtowania kompetencji przywódczych. Ekspert w Energomedica Instytut oraz w Ośrodku Studiów i Edukacji dla Bezpieczeństwa.