Monika Rusztowicz
mgr Monika Rusztowicz

Posiada wykształcenie z zakresu kosmetologii z licznymi specjalizacjami. Uprawnienia zdobyła w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Posiada dwunastoletni staż pracy jako kosmetolog oraz pięcioletnie doświadczenie wykładowcy akademickiego. Ekspertka z zakresu kosmetologii estetycznej, makijażu permanentnego i pigmentacji medycznej. Autorka licznych badań oraz publikacji naukowych. Specjalizuje się w problematyce zabiegów z zakresu anti-aging, redukcji zmian pigmentacyjnych, terapii blizn oraz rozstępów i zmian podłoża trądzikowego. Pasjonatka terapii autologicznych. Odbyła liczne staże zagraniczne i krajowe w ośrodkach naukowych.

dr inż. Arkadiusz Bryll

Adiunkt na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego z 20 letnim doświadczeniem w różnych ośrodkach akademickich (Politechnika Częstochowska, Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie, Uniwersytet Opolski). Doktor nauk fizycznych w zakresie fizyki w specjalności biofizyka. Autor i współautor artykułów i monografii dotyczących procesów transportu w układach biologicznych i układach membran sztucznych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z obszaru biofizyki, transportu przez bariery biologiczne i transportu membranowego. Były kierownik Zakładu Procesów i Systemów Biomedycznych w Instytucie Nauk o Zdrowiu i Żywieniu Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz były kierownik Laboratorium Fotonanotechnologii w Instytucie Nauk o Zdrowiu i Żywieniu Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Dr n. biol. Dagna Maculewicz

Wykładowca kierunku kosmetologia na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu. Starszy wykładowca na Uniwersytecie Opolskim. Ukończyła studia magisterskie na kierunku biologia oraz studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki, pedagogiki i chemii. Tytuł doktora nauk biologicznych w specjalności mykologia uzyskała na Uniwersytecie Opolskim. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych, specjalizując się w mikrobiologii i genetyce. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu mikroskopii i biologii molekularnej, co dodatkowo wzbogaca jej warsztat dydaktyczny i badawczy. W ramach mobilności edukacyjnej prowadziła zajęcia dydaktyczne m.in. we Francji. Uczestniczy w konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz publikuje w renomowanych czasopismach naukowych. W swojej pracy naukowej koncentruje się na badaniach nad grzybami fitopatogenicznymi oraz wykorzystaniem aktywności przeciwdrobnoustrojowej związków chemicznych w kosmetologii i rolnictwie.

dr n.o zdr. Karolina Chilicka-Hebel

Wykładowca kierunku kosmetologia na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu. Adiunkt badawczo-dydaktyczny na Uniwersytecie Opolskim z ponad dwunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Pracowała jako terapeuta Spa w **** Hotelu. Jako wykładowca specjalizuje się w aparaturze kosmetycznej, natomiast jako naukowiec skupia się na badaniach dotyczących wpływu aparatury oraz zabiegów kosmetycznych na stan skóry osób chorujących z powodu trądziku pospolitego. Jako pierwsza na świecie ze swoim zespołem badawczym, zbadała wpływ zabiegów oksybrazji oraz oczyszczania wodorowego na wybrane parametry skóry trądzikowej, co zaowocowało wydaniem artykułów naukowych w renomowanych czasopismach naukowych. Jest autorem oraz współautorem licznych publikacji naukowych z zakresu kosmetologii oraz psychologii. Odbyła liczne staże naukowe zagraniczne co pozwoliło na nawiązanie współpracy między innymi z naukowcami z Bułgarii.

Dawid Obłój

Absolwent Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiej Akademii Medycznej i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tytuł licencjata z zakresu ratownictwa medycznego uzyskany w 2005 roku oraz tytuł magistra uzyskany w 2007 roku. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kryzysowego Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Służb Publicznych Asesor we Wrocławiu. Ukończone studia z zakresu zarządzenie w ochronie zdrowia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Od 19 lat ratownik medyczny pełniący dyżury w zespołach ratownictwa medycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie, Falck Medycyna sp. z o.o. Kierownik działu pomocy doraźnej. Koordynator zespołów ratownictwa medycznego. Wykładowca w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Wykładowca na wydziale Filologicznym, wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Obecnie wykładowca w Instytucie Nauk o Zdrowiu  Uniwersytetu Opolskiego. Dyrektor Innowacyjnego Centrum Symulacji Medycznej na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Autor i współautor artykułów z zakresu działalności zespołów ratownictwa medycznego.