Czego nauczysz się wybierając tę specjalność?
Rekrutacja zakończona! Jeżeli interesuje Cię ten kierunek, zapisz się na listę rezerwową.
- Zarządzać przedsiębiorstwem z uwzględnieniem jego wielkości, branży, skali działania.
- Prowadzić analizy otoczenia rynkowego i jego wpływu na organizację.
- Tworzyć własne przedsiębiorstwo, w tym e-biznes.
- Zarządzać relacjami z pracownikami i klientami.
- Prowadzić negocjacje w biznesie.
- Podejmować kluczowe decyzje i wdrażać zmiany w przedsiębiorstwie.
- Stosować w praktyce Prawo Przedsiębiorców.
- Skutecznie pozyskać finansowanie dla prowadzonej działalności gospodarczej.
Praca dla Ciebie
- Firmy handlowe i usługowe
- Firmy szkoleniowe
- Firmy konsultingowe
- Instytucje finansowe
- Firmy rodzinne
- Własna działalność gospodarcza w sektorze MŚP
Opinia wykładowcy
W porównaniu z innymi krajami UE Polska lokowana jest w pierwszej dziesiątce pod względem liczby przedsiębiorstw aktywnych. Łącznie w UE działalność gospodarczą prowadzi ponad 20 mln podmiotów. Dane te pokazują, jak duży, ważny i istotny jest to sektor dla gospodarek poszczególnych krajów. WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito) jest uczelnią biznesową, kształcącą w sposób praktyczny. Studia na kierunku zarządzanie pozwolą Ci stać się dobrym menedżerem, który potrafi wejść w nowe przestrzenie rynkowe, umiejętnie wykorzystać szanse i skutecznie uniknąć negatywnych trendów.
Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
- Sektor MŚP ma bardzo duże znaczenie dla gospodarki. Należą do niego małe i średnie firmy. W Unii Europejskiej to 99% wszystkich przedsiębiorstw. Popularność tego sektora MŚP wynika z tego, że rośnie zapotrzebowanie na usługi i produkty bardzo indywidualne, a globalne korporacje nie dostarczą takich produktów o oczekiwanej przez klienta jakości. Ponadto wiele programów rządowych przeznaczonych jest na wsparcie sektora MŚP. Jest ich znacznie więcej niż w przypadku programów dla dużych firm.
- Specjalność ukierunkowana jest na kluczowe aspekty funkcjonowania firmy i zarządzania nią w otoczeniu gospodarczym. Na zajęciach stosujemy aktywne formy nauczania, np. symulację biznesową.
- Przedmioty specjalnościowe prowadzą wykładowcy praktycy kierujący na co dzień własnymi firmami, członkowie rad nadzorczych, wdrożeniowcy i doradcy biznesowi.
Program studiów
W uczelni biznesu przedmioty specjalizacyjne prowadzą wykładowcy praktycy, kierujący na co dzień własnymi firmami. Dlatego na ćwiczeniach często podawane są przykłady pochodzące z konkretnych przedsiębiorstw. Podczas zajęć będziesz uczestniczyć m.in. w grach biznesowych i decyzyjnych, symulacjach oraz warsztatach kwalifikacji osobowościowych.
Wykładowcy
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji
ul. Augustyna Kośnego 72
45-372 Opole
- pn-pt: 09:00 - 17:00
- so: 10:00 - 14:00