dr Agata Strzelczyk_2021.png
dr Agata Strzelczyk

Doktor nauk ekonomicznych. Menedżer kierunku Finanse i rachunkowość oraz kierownik Zespołu Dydaktycznego Metod Ilościowych w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Absolwentka kierunków Finanse i bankowość oraz Informatyka i ekonometria Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Stypendystka Syddansk Universitet (Odense, Dania). Prowadzi zajęcia ze statystyki, analizy danych, prognozowania i matematyki finansowej zarówno w języku polskim jak i angielskim. Praktyk z zakresu analizy danych. Współautor projektów badawczych i opracowań biznesowych powstałych we współpracy z instytucjami finansowymi oraz przedsiębiorstwami. Prywatnie miłośniczka dobrej książki, brydża i zagadek logicznych.

dr Jolanta Bodzianny

Doktor nauk ekonomicznych, trener biznesu. Prowadzi szkolenia dla praktyków – kandydatów na samodzielnych i głównych księgowych. Członek Zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce – odznaczony Złotą Odznaką „Zasłużony dla rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce”. Zainteresowania naukowe: rachunkowość finansowa, polskie i międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej, etyka w zawodzie księgowego.

Agnieszka Dornfeld-Kmak
dr Agnieszka Dornfeld-Kmak

Doktor nauk o zarządzaniu, doktor nauk humanistycznych, absolwentka licznych studiów podyplomowych. a od 2004r. certyfikowany audytor Ministerstwa Finansów. Praktyk w zakresie audytu wewnętrznego (Urząd Kontroli Skarbowej, 10 Brygada Logistyczna w Opolu, jednostki samorządu terytorialnego). Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jako zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu oraz Zastępca Dyrektora Departamentu w Ministerstwie Finansów. Współautorka książek „Zarządzanie ryzykiem procesów – identyfikacja”, „Kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych” oraz innych publikacji z zakresu zarządzania, kontroli zarządczej oraz audytu wewnętrznego. Zainteresowania badawcze: strategia zarządzania ryzykiem, budżet zadaniowy, kontrola zarządcza, audyt wewnętrzny, zarządzanie bezpieczeństwem.

Sochanik-Agnieszka — kopia2
Agnieszka Sochanik

Absolwentka Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu (wcześniej Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu) na kierunku finanse i rachunkowości oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Swoją wiedzę doskonaliła na studiach podyplomowych z controllingu oraz studiach menedżerskich. Od kilkunastu lat związana z Uniwersytetem WSB Merito jako wykładowca na kierunku finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. Szkoleniowiec w tematach biznesowych oraz sprzedaży bezpośredniej, nauczyciel podstaw biznesu w szkole średniej. Koordynator Klienta Biznesowego w Uniwersytecie WSB Merito Opole. Obszary zainteresowań: rozwój osobisty, zdrowe odżywianie, podróże.  
 

dr Rafał Parvi
dr Rafał Parvi

Doktor ekonomii, asystent na Wydziale Rachunkowości w Polskim Banku Inwestycyjnym SA w Opolu, starszy asystent na wydziale kredytów i podmiotów gospodarczych w Polskim Banku Inwestycyjnym SA w Opolu, menedżer ds. Finansów i Zarządzania w Axxel Sp. z o.o. w Opolu, biegły Sądu Okręgowego w Opolu oraz Sądu Okręgowego we Wrocławiu w zakresie: ekonomii, finansów, bankowości i rachunkowości. Jako ekspert w dziedzinie finansów posiada rozległą wiedzę na temat finansowania przedsiębiorstw, zarządzanie finansami w przedsiębiorstwach oraz ich racjonalnego wykorzystania w celu zapewnienia i poprawy  płynności finansowej przedsiębiorstw. Obszary zainteresowań naukowych: finanse, zarządzanie finansami, finanse przedsiębiorstw, zarządzanie przedsiębiorstwem, analiza finansowa, analiza ekonomiczna, ekonomia eksperymentalna, zarządzanie finansami publicznymi, matematyka finansowa, polityka finansowa, rynki finansowe.

mgr Damian Kaźmierczak
Damian Kaźmierczak

Kierownik zespołu dydaktycznego kierunku finanse i rachunkowość. Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach i Uniwersytetu WSB Merito Opole oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego, matematyki, przedsiębiorczości i muzyki. Nauczyciel mianowany, który w dydaktyce chętnie wykorzystuje metody aktywizujące studentów i cyfrowe narzędzia pracy doskonalone podczas licznych szkoleń i kursów. Certyfikowany Trener Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS. Współpracownik i konsultant biura rachunkowego w Kędzierzynie-Koźlu. Organizator koncertów charytatywnych zaangażowany w wolontariat na rzecz dzieci i młodzieży, wokalista i instruktor grup muzycznych. Obszary zainteresowań: praktyczne wykorzystanie metod ilościowych w finansach i zarządzaniu przedsiębiorstwem, rachunkowość finansowa i zarządcza oraz analiza ekonomiczno-finansowa.

dr hab. Krzysztof Krukowski

Sędzia Sądu Okręgowego w Opolu. Specjalizuje się w prawie karnym. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i gospodarczego. 

Sebastian Starnawski

Absolwent studiów chemicznych na Politechnice Opolskiej oraz  prawa na Uniwersytecie Opolskim; ukończone studia podyplomowe na  Uniwersytecie Ekonomicznym w dziedzinie zarządzanie czasem; od 2008 r. Inspektor  pracy, ze specjalizacją w zakresie przepisów dotyczących czasu pracy; do końca  2021 r. nadzorował największe zakłady przemysłowe w województwie w zakresie prawnej ochrony pracy oraz bezpieczeństwa pracy; przeprowadzał liczne postępowania powypadkowe; przez wiele lat związany z uczelniami wyższymi na terenie województwa  dolnośląskiego i opolskiego, gdzie jest uznanym wykładowcą oraz kierownikiem merytorycznym studiów podyplomowych Bezpieczeństwo i higiena pracy.

Robert Czekaj
mgr Robert Czekaj

Menedżer kierunku Prawo w biznesie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwent Studiów Doktoranckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prawnik z długoletnim doświadczeniem w zakresie prawa gospodarczego i audytu w sektorze publicznym i prywatnym. Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Prezes Fundacji Polski Instytut Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej w Opolu.

Specjalista z zakresu prawa turystycznego, prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa zamówień publicznych w fundacji Polski Instytut Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju.

Prawnik w Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Budowlanych i Producentów Materiałów Budowlanych przy Związku Rzemiosła Polskiego z siedzibą w Warszawie. Zajmuje się sprawami związanymi z interpretacjami przepisów z zakresu prawa budowlanego, prawa zamówień publicznych.

Usprawniał procesy gospodarcze, pełnił funkcję likwidatora.

Laureat Plebiscytu w kategorii „Najlepszy wykładowca studiów podyplomowych Administracja - prawo, zarządzanie i administracja w roku akademickim 2021/2022” w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu (obecnie Uniwersytecie WSB Merito Opole).

Autor publikacji naukowych oraz uczestnik konferencji naukowych.

W pracy naukowej zajmuje się m.in. problematyką dotyczącą roszczeń w odpowiedzialności kontraktowej i deliktowej. Specjalizuje się także w problematyce prawa turystycznego.

dr Beniamin Noga

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu IHI w Zittau (Niemcy). Autor ponad 20 publikacji naukowych o tematyce MŚP, pieniądzu i zarządzaniu w sporcie. Współautor podręcznika Makroekonomia oraz książki Edukacja ekonomiczna polskiego społeczeństwa. Praktyk zarządzania, członek zarządów, dyrektor finansowy wielu MŚP. Interesuje się sportem, lingwistyką i etnografią.

Bożena Nowosielska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, studiów podyplomowych z zakresu bankowości i finansów oraz kursów i szkoleń doskonalących, trener biznesu. Doświadczenia biznesowe i trenerskie zdobyła w bankach polskich oraz międzynarodowych korporacjach finansowych (naczelnik wydziału operacyjnego, dyrektor departamentu kredytów) a także realizując projekty w ramach programów UE oraz szkolenia na zlecenie firm zewnętrznych. Od kilkunastu lat związana z Uniwersytetem WSB Merito we Wrocławiu– jako wykładowca w zakresie przedmiotów szeroko pojmowanej bankowości. Tematyki bankowej dotyczą także opublikowane artykuły naukowe a także monografia z 2016 r.(współautorka): "Decyzje finansowe w przedsiębiorstwie bankowym".