prof Alicja Głębocka
dr hab. Alicja Głębocka, prof. Uniwersytetu WSB Merito Opole

Jej aktywność naukowa i praktyczna skupia się wokół psychologii klinicznej oraz społecznej. Jest autorką prac z zakresu wizerunku ciała, zaburzeń odżywiania, psychologii zdrowia i chorego somatycznie oraz diagnozy psychologicznej. Obecnie kieruje projektami badawczymi nad dehumanizacją w służbie zdrowia oraz ruchami antyszczepionkowymi w dobie pandemii. Posiada także praktyczne doświadczenie kliniczne zdobyte w pracy z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne oraz chorymi somatycznie.

 

Jest autorką i współautorką psychologicznych metod diagnostycznych, w tym między innymi: Kwestionariusza Wizerunku Ciała (KWCO), Kwestionariusza Postaw wobec Eutanazji oraz Kwestionariusza Postaw wobec Pandemii (KPWP). 

prof. Sikorski
dr hab. Wiesław Sikorski, prof. Uniwersytetu WSB Merito

Profesor uczelni, doktor habilitowany nauk humanistycznych, pedagog społeczny, praktykujący terapeuta rodzinny, specjalista HR Business Partner. Twórca nowatorskiego programu „Edukacja na planecie Mózg”, opartego na najnowszej wiedzy o funkcjonowaniu mózgu w procesie nauczania i uczenia się. Badacz i znawca wykorzystania komunikacji interpersonalnej (zwłaszcza niewerbalnej) w edukacji, doradztwie zawodowym, psychoterapii i biznesie. Aktualnie zajmuje się wykorzystaniem najnowszej wiedzy o pracy mózgu w marketingu, sprzedaży i reklamie. Autor szeregu prac z zakresu komunikacji społecznej i psychoterapii, m.in. Gesty zamiast słów. Psychologia i trening komunikacji niewerbalnej; Komunikacja terapeutyczna. Relacja pozasłowna; Werbalne i niewerbalne oddziaływania w psychoterapii; Niewerbalna komunikacja interpersonalna. Doskonalenie przez trening; Psychoterapia sprzyjająca mózgowi; Psychologia relacji wewnątrzrodzinnych. Komunikowanie się i psychoterapia. Współpracuje z magazynem psychologicznym Charaktery

dr Justyna Kuświk prodziekan ds. studenckich
dr Justyna Kuświk

Prodziekan ds. studenckich w Uniwersytecie WSB Merito Opole.

Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, psychoterapeuta oraz trener. Zainteresowania badawcze: psychologia polityki, w szczególności funkcjonowanie polityków w sytuacji stresu zawodowego, psychologia społeczna oraz psychologia zarządzania przede wszystkim w zakresie zarządzania stresem oraz kształtowania umiejętności miękkich pracowników. Autorka i realizatorka licznych szkoleń w zakresie rozwoju osobistego, zawodowego oraz kompetencji wychowawczych. Posiada wieloletnie doświadczenie jako terapeuta i diagnosta. Prywatnie miłośniczka gry w brydża.

dr Agnieszka Gawor
dr Agnieszka Gawor

Psycholog, trener biznesu, coach, wykładowca akademicki. Specjalistka w zakresie diagnozy psychologicznej, psychologii klinicznej dziecka, obszaru pomocy psychologicznej i psychologii rozwoju człowieka. Od ponad 20 wielu lat dzieli się z nauczycielami, psychologami, pedagogami, logopedami i osobami zainteresowanymi, swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą (w tym z dysfunkcjami). W swoim dorobku posiada doświadczenie praktyczne które zdobyła w trakcie długoletniej pracy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, szkołach podstawowych (w jednej z nich pełniła funkcję dyrektora placówki) i ponadpodstawowych. W miejscach tych zajmowała się diagnozą, warsztatami dla nauczycieli, rodziców i dzieci, terapią dzieci i młodzieży. To pozwala jej przekładać niezbędną twardą wiedzę akademicką na umiejętności praktyczne.

dr n med. Anna Szczegielniak,    Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
dr n med. Anna Szczegielniak

Dr Anna Szczegielniak jest lekarzem psychiatrą, członkiem Rady Młodych Ekspertów ds. psychiatrii przy Rzeczniku Praw Pacjenta. Na co dzień pomaga osobom w kryzysie psychicznym na Śląsku. Jej pasją i drugim zawodem jest również fizjoterapia, a wychodzenia z kryzysu psychicznego nie wyobraża sobie bez aktywności fizycznej. Jest absolwentką kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (SUM) w Katowicach oraz magistrem fizjoterapii z dyplomem Politechniki Opolskiej. Szkolenie specjalizacyjne miała przyjemność odbywać w ramach Oddziału Klinicznego Psychiatrii w Tarnowskich Górach.
Jest laureatką stypendium Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego: EPA ECP Scholarship Programme, stypendium Światowego Kongresu Psychiatrycznego: WPA Fellowship Award oraz stypendium Japońskiego Towarzystwa Psychiatrii i Neurologii: JSPN Fellowship Award.

mgr Alicja Żak-Łykus
mgr Alicja Żak-Łykus

Menedżer kierunku psychologia na Uniwersytecie WSB Merito Opole. Psycholog, terapeuta pracujący w nurcie TSR, certyfikowany trener biznesu, akredytowany coach, wykładowca. Pracuje indywidualnie i grupowo ze swoimi Klientami. Przedsiębiorca, współwłaścicielka firmy szkoleniowo doradczej Responsa, która wspiera firmy w rozwijaniu kompetencji pracowników, diagnozowaniu i porządkowaniu procesów zachodzących w firmach. Specjalizuje się w obszarze rozwoju osobistego, wspiera klientów w osiąganiu celów biznesowych i indywidualnych. Korzysta z różnych narzędzi i metod pracy dopasowanych do realizowanych celów. Doświadczenie zdobyła ponadto prowadząc punkt pomocy psychospołecznej i coachingu kariery oraz jako wiceprezes ICF Polska. Od wielu lat związana ze środowiskiem akademickim, jest wykładowcą na kierunku psychologia, na studiach podyplomowych.

Mirosława Olszewska

Psycholog z wieloletnim doświadczeniem, długoletni pełnomocnik Zarządu Województwa Opolskiego ds. przeciwdziałania narkomanii, trener interpersonalny I i II stopnia, certyfikowany interwent kryzysowy PTP, certyfikowany terapeuta terapii poznawczo-behawioralnej, twórca i realizator programów profilaktycznych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, certyfikowany trener CANDIS. Współtwórca Pracowni Rozwoju Osobistego w Opolu, psycholog w projektach skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (m.in. długotrwale bezrobotnych, uzależnionych itp.) Specjalista w zakresie : dialogu motywującego, interwencji kryzysowej, terapii poznawczo-behawioralna w profilaktyce i terapii uzależnień.

p.Bogusia
mgr Bogumiła Konieczna

Psycholog, certyfikowany seksuolog kliniczny (certyfikat nr 116), certyfikowany psychoterapeuta systemowy (certyfikat nr 107), trener biznesu.  
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Opolskim. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu pomocy psychologicznej w dziedzinie seksuologii oraz szereg kursów i szkoleń w obszarze zdrowia psychicznego i seksualnego. Pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii Senso, której jest współzałożycielką, prowadząc psychoterapię indywidualną, małżeńską oraz terapię seksuologiczną. Od lipca 2018 roku praktykuje również w Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia. Rok póżniej została prezesem Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Seksualności, której jest współtwórczynią. Obszarem seksuologii zajmuje się od kilkunastu lat, a swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego Towarzystwa Rozwoju Rodziny oraz Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Opolu. Swoje zainteresowania zawodowe koncentruje głównie wokół leczenia zaburzeń seksualnych. Prowadzi szkolenia, warsztaty, webinary. Jest autorem artykułów naukowych z zakresu seksuologii. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. 
 

Grzegorz Kulik.jpg
Grzegorz Kulik

Psycholog transportu, od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się badaniami psychologicznymi na potrzeby transportu drogowego, szkoli instruktorów i egzaminatorów. Przez wiele lat pracował, a do dziś współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Opolu w zakresie reedukacji sprawców wykroczeń i przestępstw drogowych. Podczas pracy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego zajmował się badaniem stresu egzaminacyjnego oraz wspierał kursantów w zakresie radzenia sobie z nim. Współpracował także z Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z ramienia której zajmował się projektowaniem programów promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kształtujących właściwe postawy zachowania się na drodze. Posiada także wieloletnie doświadczenie akademickie, jest wykładowcą na kierunkach medycznych i biznesowych. Jest certyfikowanym trenerem biznesu i umiejętności interpersonalnych (EQF 5), opiekunem merytorycznym w szkołach trenerskich oraz przedsiębiorcą. Właścicielem firmy szkoleniowo doradczej Fabryka Sukcesu. Posiada bogate doświadczenie w pracy w obszarze biznesowym oraz w obszarze rozwoju indywidualnego i grupowego. Teorię traktuje jako istotny element będący zapleczem skutecznego działania. Jego pasją są ludzie, a właściwie metody uwalniania ich potencjału. Całe swoje życie zawodowe poświęca na pracę z ludźmi, pomagając im stawać się najlepszą wersją siebie.
 

Na zdjęciu Anna Włodarczyk - blondynka z krótkimi włosami w średnim wieku. Na zdjęciu siedzi w fotelu a w ręce trzyma książkę.
Anna Włodarczyk

Psycholog z wieloletnim doświadczeniem, psychoterapeuta w nurcie integratywnym, seksuolog, w ostatnim czasie posiadła umiejętności i wiedzę neuropsychologiczną wykorzystywaną m.in. podczas operacji neurochirurgicznych ze śródoperacyjnym wybudzeniem pacjenta.

Współpracuje z prokuraturą, sądem oraz jednostkami policji, jako biegła psycholog w sprawach karnych powoływana „ad hoc”. Wykonuje psychologiczne analizy wiarygodności zeznań świadków, wyjaśnień osób podejrzanych oraz określa portret psychologiczny i motywację sprawcy/sprawców przestępstwa (profilowanie).

Jest absolwentką Studium Psychologii Sądowej. Ukończyła kurs Psychologii Śledczej oraz szkolenia            w zakresie zaburzeń potraumatycznych u przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych. W swojej pracy terapeutycznej wykorzystuje EMDR, która jest metodą terapeutyczną zorientowaną na traumę i zalecana jest jako jedna z metod leczenia zaburzenia stresu pourazowego (PTSD).

Wice prezes Fundacji Opolskie Psy Ratownicze „OPOLSAR”- właścicielka dwóch Flatów szkolących się do poszukiwań osób zaginionych w terenie.

Wacław Mitoraj

Magister psychologii, kapitan Służby Więziennej w stanie spoczynku, autor i realizator projektów profilaktyki przemocy, reintegracji społecznej odbywających karę pozbawienia wolności; współautor poradnika "Jak nie stać się ofiarą, czyli Twój sposób na bandytę"; pod szyldem firmy "Mitoraj Wacław Doradztwo Psychologiczne" świadczy psychoedukację oraz pomoc psychologiczną w sytuacjach trudnych na rzecz osób, rodzin, grup, instytucji. W Uniwersytecie WSB Merito, na studiach II stopnia prowadzi przedmiot "Poradnictwo w sytuacjach kryzysowych"

Małgorzata Gawor
lek. med. Małgorzata Gawor

Lekarz pediatra, neonatolog. Obecnie Kierownik Poradni Neonatologicznej Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Posiada 25-letnie doświadczenie w pracy z wcześniakami, również tymi najmniejszymi, gdy urodzeniowa masa ciała wynosi poniżej 1000 g. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej dla Dzieci w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu oraz w Oddziale Neonatologicznym KCGPiN w Opolu.

Jako lekarz praktyk dba o jak najlepszy rozwój wcześniaków w województwie opolskim.

Fascynacje zawodowe: ultrasonografia w pediatrii i neonatologii oraz neurologia perinatalna.

ppłk rez. dr inż. Piotr Pietrakowski
ppłk rez. dr inż. Piotr Pietrakowski

ppłk (rez.) dr Piotr Pietrakowski, doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce na Uniwersytecie Wrocławskim. Weteran, dwukrotny uczestnik międzynarodowej operacji w Afganistanie, odznaczony medalami za zasługi, w tym przez Prezydenta RP oraz Dowódcę Sił Zbrojnych USA. Członek Międzynarodowej Grupy Implementacyjnej przy Komisji Europejskiej ds. jakości kształcenia oficerów w UE. Współtwórca koncepcji Lider 4.0 wykorzystującej nowe technologie do weryfikacji i kształtowania kompetencji przywódczych. Ekspert w Energomedica Instytut oraz w Ośrodku Studiów i Edukacji dla Bezpieczeństwa.

dr Anna Karwacka
dr Anna Karwacka

Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o komunikacji społecznej i mediach, absolwentka filologii romańskiej i filologii angielskiej.
Adiunkt i Menedżer kierunku Media i Komunikacja w Biznesie na Uniwersytecie WSB Merito Opole. Ekspert ds. mediów, marketingu i komunikacji z 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu działami PR, marketingu i sprzedaży w międzynarodowym środowisku biznesowym. 
Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach: Dyplomacja kulturalna, Marketing międzynarodowy, Zarzadzanie oświatą i przedsiębiorczość.
Autorka kilku publikacji z zakresu public relations, marketingu politycznego oraz reklamy.
Główne zainteresowania naukowe: digital marketing, sztuczna inteligencja, smart city, nowoczesne formy reklamy, place branding. Biegle włada j. angielskim, francuskim i włoskim.

Opiekun naukowy koła SKN OnPoint Merito Opole. Redaktor naczelna Magazynu Studenckiego MediaLab. Przewodnicząca Komitetu Okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Kierownik merytoryczny kierunków: Nowoczesne rzecznictwo prasowe z elementami neurokomunikacji oraz Menedżer Samorządu Terytorialnego – zarządzanie procesami Smart City i Green City.

Katarzyna Mizera
dr Katarzyna Mizera

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, absolwentka studiów Executive MBA. Dziekan Uniwersytetu WSB Merito Opole, Członek Zarządu Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu. Praktyk zarządzania strategicznego, kreowania i zarządzania ofertą oraz procesem dydaktycznym, z doświadczeniem w marketingu i public relations. Naukowo zajmuje się odpowiedzialnością biznesu (CSR, ESG), zwłaszcza w kontekście budowania strategii CSR, jej efektywności, a także odpowiedzialnej konsumpcji, tworzenia wartości ekonomiczno-społecznej, zrównoważonego rozwoju oraz integracji CSR-u z marketingiem.

Ewa Granat

Pedagog terapeuta, oligofrenopedagog, neurologopeda. Od 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w charakterze pedagoga, wychowawcy, logopedy, terapeuty. Współpracuje z różnymi placówkami- Szkoła, Przedszkole, Dom Dziecka, Centrum Rozwoju i Wsparcia Rodziny, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, głównie w Opolu i jego okolicach. Prowadzi działania wspierające dzieci z niepełnosprawnością i ich rodziny, w ostatnich latach szczególnie towarzyszy osobom ze spektrum autyzmu. Jako członek zespołu projektu „Wychowanie do Nauczania Włączającego” (Lerning to include) – organizowanego przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń WCIES opracowała scenariusze lekcji dla nauczycieli dotyczące edukacji włączającej, współtworzyła filmy prezentujące lekcje modelowe, prowadziła warsztaty dla nauczycieli na terenie Polski. Współpracuje z Wyższymi Uczelniami gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniem ze słuchaczami studiów podyplomowych: Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu – Studia Podyplomowe - Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną” , Firma Szkoleniowo – Doradcza Anna Szywała w Świdnicy - Podyplomowe Studium – Logopedia i Terapia, Oligofrenopedagogika – Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, Dolnośląska Szkoła Wyższa – Edukacja przedszkolna i Wczesnoszkolna, Przygotowanie Pedagogiczne.

Magdalena Szul-Fryda

Doświadczony pedagog z wieloletnim stażem i dorobkiem naukowym, specjalistka w dziedzinie resocjalizacji, pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej i oligofrenopedagogiki z dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym w edukacji integracyjnej i z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Od kilku lat pracuje w organizacjach pozarządowych jako certyfikowany trener pracy osób niepełnosprawnych. Jest twórczynią i realizatorką projektów unijnych w zakresie wsparcia społecznego i aktywizacji zawodowej, w obszarze jej zainteresowań znajduje się także profilaktyka zdrowia  psychicznego u dzieci i dorosłych, opieka, wychowanie i arteterapia. Od 2015 roku Członek Powiatowej Rady Rynku Pracy z Ramienia Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Z pasją i zaangażowaniem dzieli się wiedzą i doświadczeniem, wykorzystując przy tym niestandardowe metody i środki.


Kierownik kierunku studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela.

dr Bartosz Kwiatkowski
dr Bartosz Kwiatkowski

Doktor nauk społecznych z dziedziny psychologii. Posiada doświadczenie w pracy z osobami pozbawionymi wolności. Trener z zakresu pracy ze sprawcami przemocy domowej. Autor ostatecznej wersji Skali Proaktywności w Izolacji Więziennej (SPIW15), współautor wstępnej wersji Skali Proaktywności w Izolacji Więziennej (SPIW), a także publikacji dotyczących proaktywności oraz czynników osobowościowych i środowiskowych warunkujących proaktywne zachowania u osadzonych kobiet i mężczyzn. Dodatkowo w jego polu badawczym pozostają uwarunkowania traumy więźniów, nadużywanie substancji psychoaktywnych przez osoby niedostosowane społecznie oraz funkcje samouszkodzeń skazanych, jak i formy oddziaływań terapeutycznych skierowanych do ludzi z tendencjami do autoagresji.

Wiktoria Kubiec
Wiktoria Kubiec

Psycholog, terapeuta traumy w podejściu EMDR, psychoonkolog. Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od początku swojej pracy klinicznej wspiera pacjentów i ich rodziny w systemie ochrony zdrowia, szczególnie w sytuacji zagrożenia ich życia i innych kryzysów. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla personelu medycznego i nauczycieli. Interesuje się psychologią kliniczną, psychopatologią, psychologią rozwoju człowieka, diagnozą psychologiczną i neuropsychologią, a swoją wiedzą z przyjemnością dzieli się ze studentami. Doświadczenie zdobywała w Domu Dziecka, Opolskim Centrum Onkologii, Tymczasowym Szpitalu Covidowym w Opolu i Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, pracując z pacjentami hospitalizowanymi w oddziałach szpitalnych, ich rodzinami oraz w poradniach przyszpitalnych. Wspiera osoby zmagające się z niepłodnością, stratą dziecka lub innego członka rodziny, pracuje z dziećmi urodzonymi przedwcześnie i obarczonymi różnymi problemami zdrowotnymi oraz ich rodzicami. Od kilku lat prowadzi własny gabinet psychologiczny.

Magdalena Jankowska-Guściora

Psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Funkcjonariuszka Służby Więziennej w stopniu majora. Pasjonatka swojej pracy. Obecnie Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego Opolu, wcześniej specjalista ds. penitencjarnych w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Opolu i psycholog Ośrodka Diagnostycznego Aresztu Śledczego w Opolu. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uprawniona do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń psychologicznych osobom posługującym się bronią lub starającym się o broń. Autorka kilku publikacji naukowych na temat kobiet i osób w wieku senioralnym przebywających w warunkach izolacji penitencjarnej.