Czego nauczysz się wybierając tą specjalność?
Zakończyliśmy rekrutację na studia I stopnia na semestr zimowy 2024/2025. W grudniu rozpoczynamy rekrutację na semestr letni tj. zajęcia rozpoczynające się od marca 2025 r. Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą, jak rozpoczniemy rekrutację.
- Zapoznasz się z zagadnieniami związanymi z zapewnianiem ochrony w wymiarze cyberprzestrzeni, w ujęciu danych osobowych i informacji niejawnych.
- Posiądziesz teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych, analizy i informatyki śledczej, rodzajów zagrożeń i ataków oraz przeciwdziałania im, poszukiwania, gromadzenia i zabezpieczania materiału dowodowego oraz działań prewencyjnych.
- Poznasz podstawy informatyki, budowę systemów operacyjnych, podstawy kryptografii.
- Poznasz zasady zabezpieczania systemów komputerowych, aplikacji i sieci komputerowych, dbania o bezpieczeństwo baz danych.
- Uzyskasz wiedzę i praktyczne umiejętności umożliwiające podjęcie pracy związanej z administracją i bezpieczeństwem systemów komputerowych, opracowywaniem polityk bezpieczeństwa, ich wdrażania, utrzymania oraz rozwoju.
- Poznasz podstawy informatyki śledczej oraz najnowsze metody ataków i zagrożenia dla systemów informatycznych.
- Będziesz potrafił przeciwdziałać ich rozprzestrzenianiu i skutkom.
- Będziesz umiał poszukiwać, gromadzić i zabezpieczać materiał dowodowy.
- Poznasz podstawy analizy kryminalnej.
- Będziesz potrafił analizować dane związane z wystąpieniem incydentu teleinformatycznego, wykrywać i identyfikować związki między nimi, określać przesłanki, wyciągać wnioski i oceniać ich wiarygodność.
- Poznasz sposób postępowania w przypadku zgłaszania popełnienia przestępstwa organom ścigania oraz prawa pokrzywdzonego.
- Będziesz potrafił współdziałać z organami przestrzegania prawa w zakresie rozpoznania i zwalczania cyberprzestępczości.
- Będziesz przygotowany do prowadzenia szkoleń w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego dla pracowników swojej firmy lub instytucji.
Praca dla Ciebie:
Wiedza i umiejętności pozyskane w czasie studiów pozwolą absolwentowi na pracę w:
- organach ścigania,
- instytucjach państwowych,
- biznesie,
- obszarze związanym z cyberbezpieczeństwem.
Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
- Celem studiów jest przekazanie wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania cyberbezpieczeństwem we współczesnej działalności gospodarczej oraz bezpiecznym funkcjonowaniu wybranych instytucji sektora publicznego.
- Szczególny nacisk zostanie położony na zarządzanie ryzykiem operacyjnym, w tym m.in. zrozumienie procesu oceny ryzyka z myślą o lepszym przewidywaniu i rozpoznawaniu ryzyka, dostosowanie działań w obszarze zarządzania ryzykiem do zmieniających się zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz zasad funkcjonowania zespołów odpowiedzialnych za ryzyko i kontrolę ich działania.
- Ponadto zostaną omówione wybrane aspekty technologiczne umożliwiające studentom lepsze zrozumienie natury i potencjału zagrożeń cyfrowych. Dzięki zajęciom wykorzystującym analizę przypadków przedstawione zastaną najnowsze trendy oraz zagrożenia dla globalnej gospodarki cyfrowej.
Program studiów
Przedmioty kształcenia specjalnościowego dla: Cyberbezpieczeństwo
Wykładowcy
Partnerzy kierunku
Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.