prof. Flejterski
Prof. dr hab. Stanisław Flejterski

Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin, prof. zwyczajny, dyscyplina — ekonomia i finanse, specjalizacja — finanse. Doświadczenie w praktyce gospodarczej: 9 lat pracy w bankach komercyjnych (menedżer w latach 1991-1999), pełnienie funkcji przewodniczącego rad nadzorczych komunalnych instytucji parabankowych (funduszu pożyczkowego i funduszu poręczeniowego), consulting finansowy i doradztwo na rzecz firm, raporty i ekspertyzy, udział (ekspert kluczowy) w opracowaniu Strategii Rozwoju Szczecina, od kwietnia 2020 roku — wiceprzewodniczący rady nadzorczej spółki akcyjnej (ogólnopolska instytucja finansowa). Autor wielu książek i artykułów z zakresu ekonomii, metodologii, finansów i bankowości. Aktywnie współpracuje z zagranicą: staże naukowe w Szwajcarii (Zurych), Holandii (Amsterdam) i w Niemczech (m.in. Berlin), praktyka bankowa we Włoszech (Rzym), pobyty studialne w USA (Nowy Jork, Filadelfia) wykłady gościnne w Niemczech (Flensburg, Berlin, Heilbronn), we Włoszech (Florencja), w Meksyku (Celaya), w Turcji (Stambuł) i w Indonezji (Malang), udział w wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych. W latach 2007-2023 i 2024-2027 - członek Komitetu Nauk o Finansach PAN, członek redakcji i rad naukowych kilku czasopism naukowych, autor wielu tekstów popularnonaukowych i publicystycznych (eseje, felietony, wywiady, podcast etc.)

WSB
dr Rafał Koczkodaj

Doktor nauk ekonomicznych w specjalności Bankowość i Badania Operacyjne. Jest wykładowcą studiów MBA na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin, gdzie prowadzi moduł Systemy Wspomagania Decyzyjnego. Doświadczenie praktyczne zdobył dzięki ponad 20-letniej pracy w systemie bankowym, również na stanowiskach menedżerskich, jako dyrektor oddziału czy dyrektor Centrum Bankowości dla Firm w Banku Pekao SA. Dodatkowo w ramach współpracy z firmami doradczymi opracowywał analizy finansowe dla firm oraz brał udział w opracowaniu studiów wykonalności projektów inwestycyjnych dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Studia doktoranckie z ekonomii ukończył na Uniwersytecie Szczecińskim. Specjalizuje się w zakresie: Bankowości, Rynków Finansowych oraz Metod Ilościowych w Ekonomii.

Lubomska
dr Jolanta Lubomska

Doktor nauk ekonomicznych oraz wykładowca akademicki z kilkunastoletnim stażem. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując na uczelni publicznej, jak i na uczelniach niepublicznych oraz prowadząc szkolenia. Wyznaje zasadę nieustannego rozwoju. Z tego powodu podejmuje stale nowe wyzwania. Osiągnęła tytuł doktora nauk ekonomicznych. Zdobywała doświadczenie w zakresie zarządzania organizacją zarówno w obszarach miękkich, jak i w obszarach twardych. Posiada również doświadczenie w praktyce gospodarczej. Zgromadziła obszerny dorobek publikacji w języku polskim i angielskim, w tym książek. Jest członkiem Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa (TNOiK) Oddział w Szczecinie.

dr Marek Jasztal
dr Marek Jasztal

Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki, praktyk. Obszar jego działalności naukowej obejmuje tematy z zakresu analizy ryzyka, zarządzania finansowego oraz praktyki związanej z przygotowaniem, realizacją i rozliczeniem procesów inwestycyjnych, wyceny przedsiębiorstw, badania sprawozdań budżetowych i finansowych, zwalczanie przestępczości podatkowej, identyfikacji przestępstw przeciwko budżetowi państwa i budżetowi UE oraz finansowania terroryzmu. Zdobył doświadczenie w kluczowych obszarach zarządzania operacyjnego jednostką, tj. logistyce, teleinformatyce, w zamówieniach publicznych, wykorzystaniu środków europejskich, komunikacji, bezpieczeństwie. Pracował na stanowisku Kierownika Sekcji Księgowości i Rozliczeń. W 2004 został audytorem wewnętrznym, a następnie Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji. Nadzoruje obszar logistyki, finansów, łączności i informatyki, transportu, zamówień publicznych, funduszy UE oraz BHP. Ponadto posiada doświadczenie jako: Biegły sądowy z zakresu finansów publicznych i rachunkowości przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie, certyfikowany księgowy i audytor wewnętrzny, Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział w Szczecinie, Zastępca Przewodniczącego Rady Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie, Zastępca Przewodniczącego Rady Społecznej przy Szpitalu MSWiA w Szczecinie. Autor kilkunastu publikacji naukowych oraz współautor wydawnictw książkowych. W publikacjach porusza problematykę audytu, budżetowania, zarządzania finansami, bezpieczeństwa energetycznego, ochrony kontrwywiadowczej i działań kontrterrorystycznych. Wielokrotnie odznaczany orderami i medalami państwowymi, m.in. Złotym Medalem za Zasługi dla Policji.

dr Marek Czyż
dr Marek Czyż

Doktor nauk ekonomicznych. Od wielu lat wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin. Obecnie jest członkiem zarządu i dyrektorem finansowym w Europa Systems Sp. z o.o. Wcześniej przez 6 lat pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych w Grupie Azoty Polyolefins S.A., gdzie był odpowiedzialny m.in. za pozyskanie finansowania dla projektu budowy fabryki polipropylenu w Policach o budżecie 1,5 mld EUR. W przeszłości pełnił też funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. Wiedzę praktyczną nabywał również jako pracownik międzynarodowej firmy audytorskiej, banku komercyjnego, a także właściciel prywatnych biznesów. Studia magisterskie z finansów i bankowości ukończył na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie następnie obronił pracę doktorską z dziedziny marketingu usług. Obecnie specjalizuje się naukowo w zakresie finansów przedsiębiorstw i analizy finansowej. Uczestnik i referent na wielu konferencjach naukowych z dziedziny finansów przedsiębiorstw. Autor licznych publikacji z tego zakresu. Zainteresowania: kolarstwo szosowe, astrofotografia i smart home.

 
dr Joanna Habelman
dr Joanna Habelman

Doktor nauk ekonomicznych o specjalności: rachunkowość. Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego i studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki. Nauczyciel akademicki przedmiotów Rachunkowość i finanse na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin. Opiekun kierunku Rachunkowość od podstaw. Prowadzi kursy i szkolenia dla księgowych oraz dla menedżerów różnych branż. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych z dziedziny rachunkowości finansowej, zarządczej, controllingu  i audytu. Współautorka podręcznika „Rachunkowość przedsiębiorstw” red. nauk. Prof. zw. dr hab. Ksenia Czubakowska.  Od 1984 roku zatrudniona w ZMPSiŚ S.A.,  obecnie na stanowisku Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych. Hobby: podróże i psychologia.

dr Zasadzki
dr Włodzimierz Zasadzki

Doktor nauk ekonomicznych i wieloletnim wykładowca szkół wyższych. Członek rad nadzorczych i zarządów, w tym również spółek giełdowych. Od 2008 r. związany z Uniwersytetem WSB Merito Szczecin. Jest autorem ponad 40 publikacji naukowych i ponad 30 opracowań konsultingowych na rzecz przedsiębiorstw oraz instytucji rządowych i samorządowych. Od wielu lat związany również z praktyką gospodarczą, na takich stanowiskach jak m.in.: Burmistrz Międzyzdrojów, Skarbnik Powiatu Kamieńskiego.

Bartosz Niegrebecki
Bartosz Niegrebecki

Przede wszystkim praktyk. Posiada ponad 25 lat doświadczenia w finansach przedsiębiorstw, rachunkowości, podatkach. Kiedyś controller finansowy, główny księgowy, dyrektor finansowy w Polsce i Ukrainie, członek zarządu spółki giełdowej. Obecnie zajmuje się głównie działalnością doradczą dla firm polskich i zagranicznych. Biegły sądowy w zakresie rachunkowości i finansów przedsiębiorstw. Posiada międzynarodowy certyfikat ACCA, tytuł MBA, ukończył studia podyplomowe z rachunkowości, inżynierii oprogramowania, doradztwa podatkowego. Hobbystycznie autor dwóch dobrze ocenianych powieści (w drodze dwie kolejne książki). Ukończył kilkadziesiąt maratonów i 1/2 Ironmana i to jeszcze nie koniec.