Wykładowca, prof. dr hab. inż. na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin. Doświadczenie zawodowe zdobywał, prowadząc zajęcia na uczelniach publicznych, na takich kierunkach jak: Transport, Logistyka, Inżynieria bezpieczeństwa, oceanotechnika oraz realizując międzynarodowe i krajowe projekty naukowo-badawcze. Autor 98 sylabusów przedmiotów z planów studiów oraz opiekun 142 zakończonych prac magisterskich i inżynierskich. Członek międzynarodowych instytucji naukowych w tym Fellow, RINA (THE ROYAL INSTITUTION OF NAVAL ARCHITECTS), rzeczywisty członek Królewskiego Instytutu Architektów Morskich (UK) oraz członek rady inżynierskiej Wielkiej Brytanii (Chartered Engineer) od roku 1999. Autor licznych publikacji naukowych, opiekun naukowy oraz recenzent rozpraw doktorskich oraz postępowań zarówno habilitacyjnych, jak i o nadanie tytułu profesora. Recenzent ponad 70 artykułów naukowych, uczestnik projektów naukowych i naukowo-badawczych, również międzynarodowych. Dorobek naukowy obejmujący ponad 250 publikacji, w tym artykułów naukowych, monografii autorskich i współautorskich, rozdziałów w monografiach zbiorowych oraz patentów.
Od 2012 r. wykładowca akademicki na Wydziale Ekonomicznym w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, a obecnie na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin. Od lat zawodowo związany z przedsiębiorstwami sektora TSL. Swobodnie porusza się w tematyce spedycji ładunków, organizacji: transportów krajowych i międzynarodowych, przeładunku, magazynowania, kontroli oraz obsługi celnej w imporcie i eksporcie. Aktywny uczestnik wydarzeń naukowych o tematyce TSL. Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie specjalności Logistyka i Zarządzanie w Europejskim Systemie Transportowym, obecnie student studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.
Dr. nauk ekonomicznych w specjalności logistyka. Wieloletni wykładowca. Naukowo specjalizuje się w zakresie: logistyki, zarządzania produkcją, ekonomiki i organizacji transportu, zarządzania jakością. Staż doktorancki w Techniska Hogskola w Geoteborgu w Szwecji. Wiedzę praktyczną nabyła w czasie praktyk, m.in. w Szwecji – Goeteborgs Kex, Arla, Estrella, Falcon, Billspedition i w Polsce – Agrofirma Witkowo, Spółdzielnia Mleczarska Starco, Complex, Elterma, Elstarr. Studia magisterskie w zakresie cybernetyki ekonomicznej i informatyki oraz ekonomiki i organizacji transportu ukończyła na Uniwersytecie Szczecińskim.
W branży TSL Transport – Spedycja – Logistyka pracuje 16 lat. Zajmuje się wdrażaniem pracowników, stażystów i studentów oraz budowaniem efektywnych zespołów. Swoje 21-letnie doświadczenie i praktyczną wiedzę przekazuje w trakcie zajęć ze studentami. Angażuje ich tak, aby po ukończeniu studiów potrafili wykorzystywać swoje umiejętności i kompetencje w życiu zawodowym.
Jest doktorem nauk humanistycznych. W pracy naukowej specjalizuje się w problematyce wartości mieszczących się w strukturze osobowości człowieka. Prowadzi zajęcia z Psychologii i Pedagogiki na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin. Jest opiekunem merytorycznym Koła Naukowego Psychoterapii. Ukończył czteroletnią szkołę psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym posiadającym akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje w nurcie psychodynamicznym opartym na psychoanalizie Zygmunta Freuda. Doświadczenie terapeutyczne potwierdza wieloletnia praktyka oraz staż kliniczny zrealizowany w V Oddziale Ogólnopsychiatrycznym z Pododdziałem Leczenia Zaburzeń Afektywnych szpitala „Zdroje”.
Zajmuje się w szczególności diagnozą, interwencją kryzysową i psychoterapią ukierunkowaną na młodzież i osoby dorosłe. Realizowana praktyka podlega systematycznej superwizji zgodnie z zasadami obowiązującymi w pracy terapeutycznej.
Doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie polityki regionalnej. Studia magisterskie i doktoranckie ukończone na Uniwersytecie Szczecińskim. Studiach menedżerskie z modułem menedżera jednostek hotelowych, SPA i wellness zrealizowane w WSB w Poznaniu. Ukończone studia podyplomowe w zakresie „Zarządzanie Projektami Europejskimi” na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studia podyplomowe w zakresie „Zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy” na ZUT w Szczecinie. Naukowo specjalizuje się w ekonomice i zarządzaniu turystyką ze szczególnym uwzględnieniem agroturystyki i aktywizacji gospodarczo-społecznej obszarów wiejskich. Opublikowała kilkadziesiąt artykułów naukowych, głównie o tematyce turystycznej. Ponad 100 wypromowanych magistrów oraz licencjatów, jak również kilkadziesiąt recenzji prac magisterskich i licencjackich. Prowadzi zajęcia z przedmiotów takich jak m.in. Mikro- i Makroekonomia, Zarządzanie strategiczne, Podstawy przedsiębiorczości, Ekonomika turystyki i rekreacji, Historia turystyki i regionów turystycznych, Rynek i produkt turystyki uzdrowiskowej Wellness i SPA, Marketing w turystyce, Zarządzanie usługami. Posiada wieloletnie doświadczenie jako opiekun koła naukowego w zakresie zarządzania i turystyki. Od lat inicjuje oraz wspiera studentów w organizacji seminariów naukowych, jak również wyjazdów programowych. Wiedzę praktyczną zdobywała m.in., pracując w dziale ekonomicznym przedsiębiorstwa KBO1 w Szczecinie.
Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność: Innowacje w transporcie. Inżynier, logistyk oraz coach Noble Manhattan Coaching. Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w kraju i za granicą, w zakresie logistyki i coachingu. Prowadzi sesje coachingowe oraz warsztaty z lepszego komunikowania się i większej motywacji do działania. Jego pasją jest towarzyszenie ludziom w rozwoju osobistym. Cechuje go łatwość nawiązywania kontaktów oraz zdolność rozumienia różnych punktów widzenia. W wolnym czasie lubi trenować koszykówkę i jeździć na skuterze.