prof. Flejterski
Prof. dr hab. Stanisław Flejterski

Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin, prof. zwyczajny, dyscyplina — ekonomia i finanse, specjalizacja — finanse. Doświadczenie w praktyce gospodarczej: 9 lat pracy w bankach komercyjnych (menedżer w latach 1991-1999), pełnienie funkcji przewodniczącego rad nadzorczych komunalnych instytucji parabankowych (funduszu pożyczkowego i funduszu poręczeniowego), consulting finansowy i doradztwo na rzecz firm, raporty i ekspertyzy, udział (ekspert kluczowy) w opracowaniu Strategii Rozwoju Szczecina, od kwietnia 2020 roku — wiceprzewodniczący rady nadzorczej spółki akcyjnej (ogólnopolska instytucja finansowa). Autor wielu książek i artykułów z zakresu ekonomii, metodologii, finansów i bankowości. Aktywnie współpracuje z zagranicą: staże naukowe w Szwajcarii (Zurych), Holandii (Amsterdam) i w Niemczech (m.in. Berlin), praktyka bankowa we Włoszech (Rzym), pobyty studialne w USA (Nowy Jork, Filadelfia) wykłady gościnne w Niemczech (Flensburg, Berlin, Heilbronn), we Włoszech (Florencja), w Meksyku (Celaya), w Turcji (Stambuł) i w Indonezji (Malang), udział w wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych. W latach 2007-2023 i 2024-2027 - członek Komitetu Nauk o Finansach PAN, członek redakcji i rad naukowych kilku czasopism naukowych, autor wielu tekstów popularnonaukowych i publicystycznych (eseje, felietony, wywiady, podcast etc.)

WSB
dr Rafał Koczkodaj

Doktor nauk ekonomicznych w specjalności Bankowość i Badania Operacyjne. Jest wykładowcą studiów MBA na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin, gdzie prowadzi moduł Systemy Wspomagania Decyzyjnego. Doświadczenie praktyczne zdobył dzięki ponad 20-letniej pracy w systemie bankowym, również na stanowiskach menedżerskich, jako dyrektor oddziału czy dyrektor Centrum Bankowości dla Firm w Banku Pekao SA. Dodatkowo w ramach współpracy z firmami doradczymi opracowywał analizy finansowe dla firm oraz brał udział w opracowaniu studiów wykonalności projektów inwestycyjnych dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Studia doktoranckie z ekonomii ukończył na Uniwersytecie Szczecińskim. Specjalizuje się w zakresie: Bankowości, Rynków Finansowych oraz Metod Ilościowych w Ekonomii.

dr Marek Czyż
dr Marek Czyż

Doktor nauk ekonomicznych. Od wielu lat wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin. Obecnie jest członkiem zarządu i dyrektorem finansowym w Europa Systems Sp. z o.o. Wcześniej przez 6 lat pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych w Grupie Azoty Polyolefins S.A., gdzie był odpowiedzialny m.in. za pozyskanie finansowania dla projektu budowy fabryki polipropylenu w Policach o budżecie 1,5 mld EUR. W przeszłości pełnił też funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. Wiedzę praktyczną nabywał również jako pracownik międzynarodowej firmy audytorskiej, banku komercyjnego, a także właściciel prywatnych biznesów. Studia magisterskie z finansów i bankowości ukończył na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie następnie obronił pracę doktorską z dziedziny marketingu usług. Obecnie specjalizuje się naukowo w zakresie finansów przedsiębiorstw i analizy finansowej. Uczestnik i referent na wielu konferencjach naukowych z dziedziny finansów przedsiębiorstw. Autor licznych publikacji z tego zakresu. Zainteresowania: kolarstwo szosowe, astrofotografia i smart home.

 
dr Magdalena Sztukiel

Doktor nauk ekonomicznych. Praca doktorska pt.: „Konkurencyjność polskich stoczni remontowych”. 
Specjalizuje się w: zarządzaniu strategicznym ze szczególnym uwzględnieniem analizy strategicznej przedsiębiorstw, zarządzaniu zespołami (zarządzaniu talentami) oraz zarządzaniu zmianą. Wykładowca studiów podyplomowych. Wieloletni praktyk biznesu: doświadczenie w zakresie wdrażania strategii dla spółki skarbu państwa (branża chemiczna), pomocy publicznej (szczególnie pomocy na ratowanie przedsiębiorstwa), kontroli wdrażania strategii. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie pisania wniosków o dofinansowanie oraz wdrażania projektów unijnych. Ekspert oceny wyników w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki. Autor  wielu strategii dedykowanych dla przedsiębiorstw z grupy małych i średnich, wniosków o dofinansowanie, publikacji w obszarze zarządzania, konkurencyjności  przedsiębiorstw. Ekspert w obszarze wdrażania strategii, analizy strategicznej przedsiębiorstwa, pomocy publicznej, zarządzania zmianą, funduszy unijnych. Trener z zakresu: zarządzania strategicznego, zarządzania zmianą, zarządzania zespołami, funduszy unijnych, szczególnie: metodologii przygotowania wniosku o dofinansowanie, rozliczania projektu, kontroli strategicznej, ewaluacji. Współpracuje z przedsiębiorstwami, instytucjami szkoleniowymi, agencją pracy.

dr Zasadzki
dr Włodzimierz Zasadzki

Doktor nauk ekonomicznych i wieloletnim wykładowca szkół wyższych. Członek rad nadzorczych i zarządów, w tym również spółek giełdowych. Od 2008 r. związany z Uniwersytetem WSB Merito Szczecin. Jest autorem ponad 40 publikacji naukowych i ponad 30 opracowań konsultingowych na rzecz przedsiębiorstw oraz instytucji rządowych i samorządowych. Od wielu lat związany również z praktyką gospodarczą, na takich stanowiskach jak m.in.: Burmistrz Międzyzdrojów, Skarbnik Powiatu Kamieńskiego.

dr Grażyna Gołębiowska
dr Grażyna Gołębiowska

Doktor nauk ekonomicznych. Współpracuje z Uniwersytetem WSB Merito Szczecin i prowadzi zajęcia z zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi, nauki o organizacji i zachowań organizacyjnych. Jest wieloletnim wykładowcą i promotorem prac dyplomowych (licencjackich i magisterskich). Doświadczenie zdobywała, pracując jako wykładowca w wielu uczelniach niepublicznych oraz publicznych w Szczecinie, m.in. na Politechnice Szczecińskiej oraz Uniwersytecie Szczecińskim, a także w instytucjach kształcenia podyplomowego. Doświadczenie praktyczne uzyskała na stażu przemysłowym w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”.  
współautor podręczników akademickich takich jak: „Przedsiębiorstwo turystyczne w gospodarce wolnorynkowej” (UEP Poznań), „Kompendium wiedzy o turystyce” (PWN Warszawa) czy „Turystyka w badaniach ekonomicznych” (PWN Warszawa). Uczestnik licznych programów międzynarodowych oraz członek Komitetów Naukowych wielu konferencji. Autor publikacji w czasopismach branżowych, recenzent i redaktor licznych wydań naukowych. Twórca cyklicznej konferencji „Gremium Ekspertów Turystyki”.