Czego nauczysz się, wybierając tę specjalność?
Zakończyliśmy rekrutację na studia jednolite magisterskie na semestr zimowy 2024/2025. W grudniu rozpoczynamy rekrutację na semestr letni tj. zajęcia rozpoczynające się od marca 2025 r. Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą, jak rozpoczniemy rekrutację.
- Zdobędziesz praktyczne i teoretyczne umiejętności w zakresie zachowań jednostek, a także grup społecznych, których nabycie umożliwi zrozumienie powiązań i procesów zachodzących między nimi.
- Zdobędziesz wiedzę pozwalającą na uświadomienie sobie podstaw funkcjonowania poznawczego człowieka w odniesieniu do samego siebie i innych ludzi, umiejętne kształtowanie relacji międzyludzkich, radzenie sobie ze stresem czy też prowadzenie mediacji.
- Jako absolwent nabędziesz kompetencje psychologiczne niezbędne w dziedzinach zawodowych związanych z życiem gospodarczym i społecznym.
- Psychologia społeczna to dyscyplina naukowa, która bada wpływ ludzi czy grup na myślenie, uczucia i zachowanie danej jednostki, samego siebie czy innych grup. Jako student tej specjalności zdobędziesz wiedzę z zakresu badania interakcji międzyludzkich, rozwiązywania konfliktów, wywierania wpływu szczególnie w różnorodnych sytuacjach społecznych.
- W realizacji projektów będziesz mieć możliwość współpracy z uczestnikami innych specjalności. Podczas współpracy będzie dochodzić do wymiany doświadczeń, budowania interdyscyplinarnych zespołów, które integrują osoby o różnych poglądach. Będzie to miało miejsce również na przedmiotach wspólnych, jeszcze przed wprowadzeniem podziału na specjalności.
Praca dla Ciebie:
Po ukończeniu studiów lub w ich trakcie możesz szukać pracy w takich miejscach, jak:
- agencje reklamowe,
- agencje PR,
- działy HR,
- korporacje,
- centra badań społecznych i marketingowych,
- firmy rekrutacyjne i marketingowe,
- firmy szkoleniowe,
- organizacje pozarządowe,
- bankowość.
Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
- Nauczysz się teoretycznych i praktycznych zagadnień dotyczących psychologii społecznej (głównie w zakresie wpływu społecznego i procesów grupowych), psychologii konfliktu, podejmowania decyzji, komunikacji interpersonalnej i wewnątrzgrupowej, negocjacji czy mediacji.
- Zrozumiesz także, jak świat zewnętrzny wpływa na ludzi i jakie mechanizmy społeczne nimi rządzą (m.in. agresja, władza, nierówności społeczne, stereotypy).
- Dzięki zdobytej wiedzy i praktycznym umiejętnościom będziesz mógł skutecznie wspierać i prowadzić procesy podejmowania decyzji, stymulować i zarządzać dialogiem pomiędzy różnymi instytucjami publicznymi czy obywatelami oraz rozwiązywać konflikty występujące w pracy zespołów i ich liderów, a także diagnozować źródła stresu w organizacjach i podejmować próby ich redukcji.
Oprócz wybranej specjalności dodatkowo będziesz realizować jedną z trzech ścieżek fakultatywnych (około 200 godzin zajęć, rozpoczynających się w semestrze 9 i kontynuowanych w semestrze 10).
Umożliwi Ci to uzyskanie wiedzy i rozwinięcia umiejętności w wybranym przez Ciebie obszarze, dopasowanym według własnego uznania do realizowanej już specjalności.
Oferowane ścieżki fakultatywne:
- Psychodietetyka
- Mediacje i negocjacje
- Psychologia w zarządzaniu
Program studiów
Przedmioty kształcenia specjalnościowego dla: Psychologia społeczna