Czy sztuczna inteligencja zastąpi lekarza?
- Jeśli czesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie zapisz się na nasz bezpłatny webinar!
Już 29 czerwca 2022 br. o godzinie 17:00 zapraszamy na MBA DAY online!
Tematyka spotkania będzie dotyczyć wykorzystania „Big Data” oraz uczenia maszynowego w medycynie. Poprowadzi je prof. dr hab. med. Grzegorz W. Basak lekarz, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
„Podczas wykładu przedstawię spojrzenie na digitalizację w medycynie w Polsce i na świecie. Przedstawię zastosowania sztucznej inteligencji oraz opiszę cały proces tworzenia tych rozwiązań w oparciu o doświadczenia Saventic Health. Omówię zagadnienia związane z wdrażaniem tych rozwiązań i ich wykorzystaniem. Jednym z częściej zadawanych pytań jest: czy sztuczna inteligencja zastąpi lekarza? Myślę, że bardzo trafna jest odpowiedź dr. Erica Topola: "Nie, ale lekarze korzystający z niej zastąpią pozostałych!" – zaprasza na wykład prof. dr hab. med. Grzegorz W. Basak.
Dodajmy, że prowadzący webinar prof. dr hab. med. Grzegorz W. Basak jest współautorem ponad 100 publikacji o międzynarodowym zasięgu oraz - od 2017 roku - przewodniczącym Grupy ds. Powikłań Europejskiego Towarzystwa ds. Przeszczepiania Krwi i Szpiku (EBMT). Ukończył z wyróżnieniem I Wydział Lekarski WUM (2003), uzyskał stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem na podstawie badań nad eksperymentalną immunoterapią nowotworów (Zakład Immunologii, Centrum Biostruktury WUM, 2005). W 2011 r. uzyskał specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych, w 2014 r. w zakresie hematologii (pierwsza lokata), a w 2017 r. w zakresie transplantologii klinicznej. W 2012 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie rozprawy dotyczącej mobilizacji komórek krwiotwórczych. Jest stypendystą programu Top500 Innovators MNiSW w zakresie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacji (Cambridge i Oxford, UK, 2015), zwycięzcą konkursu Pulsu Medycyny „Supertalenty w medycynie roku 2016”, a w roku 2022 został nominowany do nagrody „Naukowiec przyszłości 2022" w kategorii "Badania przyszłości" (Centrum Inteligentnego Rozwoju). Od stycznia 2019 roku – profesor tytularny. Obecnie jego główny nurt zainteresowań klinicznych i naukowych to zagadnienia związane z przeszczepianiem komórek krwiotwórczych i immunoterapią nowotworów oraz rola mikrobiomu jelitowego i nowych technologii w hematologii.
Przed wykładem zaplanowano prezentację oferty studiów MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i Bydgoszczy. Następnie odbędzie się spotkanie z Koordynatorem Klienta Biznesowego i przedstawienie formalności rekrutacyjnych oraz możliwości zniżek.
Zapraszamy do zapisów przez formularz zgłoszeniowy.