dr Jan Głuchowski
prof. zw. dr hab. Jan Głuchowski

Ukończył studia na Wydziale Morskim w Sopocie. Bezpośrednio po studiach podjął pracę jako asystent na Wydziale Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, gdzie uzyskał stopień doktora nauk prawnych i zrobił habilitację z ekonomii. Następnie został belwederskim profesorem nadzwyczajnym nauk prawnych, a dalej – zwyczajnym. Na Wydziale Prawa pełnił funkcję: dyrektora Instytutu Administracji, dziekana, a także funkcję prorektora na Uniwersytecie.  Od 1998 r. jest profesorem w Akademii Leona Koźmińskiego, Kolegium Prawa w Warszawie. Od momentu powstania był rektorem Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu (do 2013 r.), a wcześniej prorektorem WSB  w Poznaniu. Przez 11 lat wykładał w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez rok był visiting profesorem w The University of Michigan, USA; w latach 1968-1975 w Uniwersytecie Moskiewskim im. Łomonosowa. Wykładał w 16 uniwersytetach zagranicznych w tym Santiago Compostella, Reggio Emilia, Antwerpii, Ghadze i Istambule. Uczestniczył w około 40 konferencjach międzynarodowych. Jest członkiem 5 kolegiów redakcyjnych czasopism międzynarodowych i najbardziej prestiżowej organizacji prawa podatkowego European Association of Tax Law Professors. Recenzent w przewodach doktoratów honoris causa. Jest promotorem w 28 zakończonych przewodach doktorskich i recenzentem w około 90, w tym zagranicznych  w Amsterdamie, Nottingham i Wilnie. Autor około 300 publikacji naukowych, w tym 50 w językach obcych.

prof. zw. dr hab. Krystyna Piotrowska-Marczak

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości, członek założyciel Komitetu Nauk o Finansach PAN, członek Rady Naukowej PTE, członek Rady Naukowej Wydawnictwa Central European Review of Economics & Finance,  członek Rady Programowej Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Europy Środkowej i Wschodniej oraz wielu towarzystw naukowych. W 1972 r. uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych, a w 1981 r. po habilitacji została profesorem nadzwyczajnym UŁ. W 1990 roku została belwederskim profesorem zwyczajnym – profesorem nauk ekonomicznych. Na Uniwersytecie Łódzkim pełniła funkcję:  Dyrektora Instytutu Finansów, Bankowości i Ubezpieczeń UŁ (2006-2010), Kierownik Katedry Finansów Publicznych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym (2006–2010), Kierownika Katedry Finansów i Bankowości UŁ (1996–2006),  Prorektora Uniwersytetu Łódzkiego ds. Ekonomicznych (1996–2002), Kierownik Zakładu Finansów Lokalnych (1992–1996) oraz Kierownik Zakładu Finansowania Sfery Niematerialnej (1983–1992). Od 2008 r. jest Profesorem w Katedrze Finansów i Rachunkowości WSB w Toruniu prowadząc zajęcia na studiach licencjackich, magisterskich Jest promotorem w 12 zakończonych przewodach doktorskich. Sporządziła 5 recenzji w przewodach profesorskich, 10 w habilitacyjnych oraz 13 w doktorskich. W latach 1992-2008 była ekspertem Sejmu RP w sprawach finansów publicznych. Wykładowca Uniwersytetów: w Hanoi, Giessen, Sofii i Bratysławie. Jest specjalistką w zakresie finansów i zarządzania procesami finansowymi. Autorka ponad 200 publikacji w zakresie: finansów, polityki finansowej, polityki fiskalnej, polityki podatkowej, polityki monetarnej, finansów publicznych, finansów samorządu terytorialnego, finansów ochrony zdrowia, finansów szkolnictwa wyższego.

dr hab. Ona Grazina Rakauskiene

Obecnie Kierownik laboratorium jakości życia (od 2015 r.), Kierownik programu naukowego „Poprawa jakości życia i zwiększenia możliwości zatrudnienia” (od 2011 r.) oraz Profesor na Wydziale Zarządzania Gospodarką i Finansami, Instytut Ekonomii (od 2010 r.) na Uniwersytecie Mikołaja Romerisa. Wcześniej Kierownik programu studiów magisterskich międzynarodowego handlu i ceł w Instytucie Gospodarki i Biznesu (2013-2015), Redaktor Naczelny Scientific Research Journal Intellectual Economics, Profesor w Katedrze Ekonomii (2001-2010), Kierownik biura w Parlamencie Republiki Litewskiej (2001-2003), Kierownik Departamentu Analizy gospodarczej i prognozowania w Instytucie Gospodarki i Prywatyzacji Ministerstwa Gospodarki Republiki Litewskiej (1998-2000), Docent, Profesor Katedry Międzynarodowej Gospodarki i Biznesu (1995-2000), starszy wykładowca w Instytucie Gospodarki Litewskiej Akademii Nauk (1995-2000).  Autorka ponad 300 publikacji naukowych. Opiekun naukowy studiów doktoranckich, członek komisji ds. studiów Uniwersytetu Mikołaja Romerisa. Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu. Posiada 25-letnie doświadczenie pedagogiczne.

dr hab. Jolanta Ciak, prof. nadzw. WSB w Toruniu

Kierownik Instytutu Finansów na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskała w 2000 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie Finanse uzyskała w 2014 r. w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wieloletni wykładowca na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych w Instytutach Finansów i Zarządzania Uniwersytetu WSB Merito Toruniu i Bydgoszczy. Autorka ponad 100 artykułów poświęconych problematyce deficytu budżetowego, długu publicznego, podatków i systemu podatkowego, wydatków budżetowych i polityki budżetowej, integracji europejskiej, wykorzystania funduszy Unii Europejskiej w Polsce, jak również audytu wewnętrznego. Uczestnik wielu międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych. Członek licznych towarzystw naukowych. Recenzent w prestiżowych polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.

dr hab. Wojciech Popławski, prof. WSB

Prezes zarządu Toruńskiej Szkoły Zarządzania (1990 – 1998), prorektor UMK ds. Studenckich (1997 – 2002); Dziekan Wydziału Ekonomii i Informatyki WSHE we Włocławku (2002 – 2005). Jest członkiem Polskiej Akademii Nauk. Odbywał staż naukowy w International Business School w Brnie oraz stypendium w Atheny University of Economics and Business Sciences (1987/1988).

dr Jacek Wójcik

Doktor nauk ekonomicznych, od 1999 r. pracownik naukowo-dydaktyczny zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Finansów i Rachunkowości WSB w Toruniu, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na którym w 2005 roku obronił pracę doktorską. W latach 1999-2001 pracownik Banku Rozwoju Cukrownictwa S.A. w Poznaniu; w latach 2001-2005 pracownik Banku Spółdzielczego w Toruniu, w którym zajmował m.in. następujące stanowiska: Kierownika Zespołu w Centrali Banku oraz Dyrektora Oddziału; od roku 2007 - Wicekanclerz Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu; od roku 2011  - przewodniczący Rady Nadzorczej w Banku Spółdzielczym w Toruniu.

dr Piotr Majewski

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2007 r. wykładowca Uniwersytetu WSB Merito  w Toruniu w Instytucie Finansów. Od 2002 roku związany z branżą ubezpieczeniową i motoryzacyjną. Autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny ubezpieczeń, przestępczości ubezpieczeniowej i gospodarczej, propagowania edukacji finansowej. Poza działalnością naukową dr Piotr Majewski od 2004 roku związany jest z Polską Izbą Ubezpieczeń. Jako ekspert z dziedziny ubezpieczeń, współpracuje także z zakładami ubezpieczeń oraz organami ścigania.

dr Rafał Płókarz

Doktor nauk ekonomicznych, jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1994), gdzie w 1999 r. obronił pracę doktorską z dziedziny nauk ekonomicznych pt. „Inżynieria finansowa – perspektywy rozwoju i możliwości zastosowania w Polsce”. Stypendysta i uczestnik studiów dyplomowych i podyplomowych na uczelniach zagranicznych. W latach 1992-1993 – na Uniwersytecie w Angers we Francji (Dyplom z Ekonomii). W latach 1994-1995 – studia podyplomowe w College of Europe, gdzie uzyskał tytuł Master of Arts in European Studies. Pracę dyplomową nt. „Credit Absorption Issues of the World Bank’s Activity in Poland” wypromował pod kierunkiem prof. L. Balcerowicza (1995). W latach 1995-1996 stypendysta rządu Francji – uczestnik studiów podyplomowych z finansów europejskich na Uniwersytecie w Nancy (Dyplom DESE). Zrealizował projekt badawczy (fellowship Komisji Europejskiej) nt. europejskiej integracji walutowej na Uniwersytecie w Grenoble we Francji (1996). Uczestnik licznych szkoleń i staży w bankach i uczelniach zagranicznych: UniCredito Suisse (Lugano, 2006), Pictet Bank (Genewa, 1999), University de Paul (Chicago, 1997), Dexia Bank (Luksemburg, 1996), Société Générale (1994). Karierę zawodową rozpoczął od pracy w Departamencie Pomocy Zagranicznej Urzędu Rady Ministrów w 1995 r. (program finansowania MSP Phare-Struder). W latach 1996-1998 w Polskim Banku Rozwoju ekspert w Biurze Badań Strategicznych, a następnie asystent zarządu banku. W latach 1998-2003 związany z BRE Bankiem S.A. na stanowisku głównego specjalisty, następnie wicedyrektora, a w 2003 - Dyrektora Departamentu Obsługi Klientów Prywatnych. W latach 2003-2007 związany z Bankiem BPH S.A., pełniąc funkcję Dyrektora Biura Bankowości Prywatnej i Inwestycyjnej. W latach 2007-2009 związany z Banque Privée Edmond de Rothschild Europe (Luxembourg), gdzie zajmował stanowisko Senior Vice-President w luksemburskiej centrali oraz Chief Regional Operating Officer - Eastern Europe, a następnie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Przedstawicielstwa Banku w Polsce, które współtworzył (2008-2009). Jednocześnie z karierą bankową prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną, wykładając przedmioty z dziedziny bankowości i finansów m.in.: na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (od 2000), na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu (od 2009) i na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku (od 2009). Wypromował blisko 200 magistrów i licencjatów. Współpracownik Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (od 2006). Uczestnik wielu konferencji naukowych. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z dziedziny finansów, bankowości i podatków, m.in. monografii "Globalne rynki finansowe" (PWN, 2013). Związany z giełdową grupą kapitałową Caspar, jako członek rad nadzorczych: Caspar Asset Management S.A. (od 2009 r.), Caspar TFI S.A. (od 2011 r.) i F-Frust S.A. (od 2013 r.). W dwóch pierwszych spółkach jest również członkiem Komitetu Audytu.

dr Błażej Dudkiewicz

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, specjalizujący się w problematyce bankowości, rynków finansowych oraz polityki pieniężnej. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wieloletni pracownik międzynarodowych korporacji dostarczających oprogramowanie dla sektora finansowego (przede wszystkim banków komercyjnych, domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych) umożliwiające pozyskiwanie danych finansowych oraz zarządzanie transakcjami i ryzykiem finansowym. Pełnił w nich funkcje m.in. starszego analityka danych, specjalisty ds. modelowania finansowego oraz starszego konsultanta biznesowego.

dr Ewa Jankowska

Dziekan Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu. WFiZ w Toruniu.

Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny, adiunkt w Instytucie Finansów i Ekonomii Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu. Zainteresowania naukowe: ekonomia dobrobytu, badania jakości i  poziomu życia, bezpieczeństwo ekonomiczne.

mgr Marzena Stojak-Reimus

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych o specjalności podatki na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu. Od 2008 roku wykładowca przedmiotów z zakresu rachunkowości na studiach licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu, ukończony kurs pedagogiczny dla nauczycieli czynnych zawodowo. Praktyk dzielący się wiedzą i kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym z dziedziny rachunkowości finansowej i zarządczej, analiz finansowych, podatków, a także badania sprawozdań finansowych podmiotów gospodarczych, posiadający Certyfikat Księgowy Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Czynnie wykonująca zawód jako Biegły Rewident, Główna Księgowa, Dyrektor Finansowy.