dr Jacek Żakowiecki

Menadżer kierunku turystyka i rekreacja. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku na kierunku Rekreacja Ruchowa, specjalność: żeglarstwo, doktor nauk o kulturze fizycznej.  Od 1999 roku pracownik Studium Wychowania Fizycznego na Uniwersytecie WSB Merito, trener sekcji piłki nożnej, od 2003 r. Kierownik Studium WF, wiceprezes Klubu Uczelnianego AZS WSB. Adiunkt na kierunku turystyka i rekreacja. Dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca, pedagog. Pasjonat turystyki aktywnej: instruktor narciarstwa zjazdowego,  jachtowy sternik morski, ratownik WOPR, windsurfer, trener II klasy piłki nożnej. Organizator obozów turystyki aktywnej. Członek Prezydium Zarządu Organizacji Środowiskowej AZS woj. Kujawsko-Pomorskiego, były członek Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej w Toruniu. Autor publikacji naukowych z zakresu turystyki aktywnej, rekreacji ruchowej.

Dr hab. Dariusz Jacek Olszewski-Strzyżowski
Dr hab. Dariusz Jacek Olszewski-Strzyżowski

Doktor habilitowany z 30-letnim doświadczeniem w zakresie rozwoju i zarządzania turystyką i rekreacją.
Zajmował się rozwojem turystyki w Urzędach Miasta Gdańska i Gdyni (1993-2005), w latach 2005-2007 Dyrektor Biura Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Gdańsk Convention Bureau, a następnie Dziekan Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku.
Organizator wielu konferencji oraz spotkań, uczestnik prawie 200 targów turystycznych w kraju i zagranicą.
Nauczyciel akademicki na kilku uczelniach o profilu turystycznym w Polsce (m.in. AWFiS Gdańsk, Uniwersytet WSB Merito Gdańsk i Toruń, ALMAMER Warszawa), prowadzący m.in. zajęcia z zakresu marketingu, produktu turystycznego, obsługi i organizacji usług turystycznych, turystyki biznesowej, informacji turystycznej, turystyki zdrowotnej, uzdrowiskowej i medycznej oraz zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym, zarządzanie w turystyce i rekreacji, organizacja imprez turystycznych i rekreacyjnych. Jest członkiem Sektorowej Rady ds Kompetencji w Turystyce i członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Społecznych o Sporcie w Warszawie.
Autor 120 artykułów naukowych z zakresu turystyki, sportu i rekreacji. Swoje zainteresowania badawcze kieruje w stronę wykluczeń społecznych w turystyce oraz w sporcie.
Odznaczony medalem Ministerstwa Sportu i Turystyki „Za zasługi dla Turystyki” w 1998 roku.

dr Artur Kasprowicz

Ekspert w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania jakością oraz komunikacji interpersonalnej i negocjacji biznesowych w organizacjach. Posiada bogate doświadczenie zdobyte we współpracy m.in. z Centrum Rozwoju Energetyki sp. z o.o., Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Regionalnego Systemu Wspierania Innowacyjności WMARR , PESA SA, CRE Edukacja sp. z o.o., DGA Sp. z o.o., Berndson sp. z o.o., , F5 Konsulting sp. z o.o., Alfa Star SA, Fly.pl sp. z o.o.. Ekspert międzynarodowych projektów CUSTODES dla Europy Środkowej i Wschodniej. Ekspert Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w projektach międzynarodowych typu B+R. Właściciel firmy konsultingowo-doradczej Servitour, współwłaściciel Centrum Rozwoju Dziecka s.c. oraz Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Wykładowca akademicki z zakresu zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej. Autor ekspertyz i raportów z zakresu komercjalizacji przedsięwzięć biznesowych, zarządzania jakością komunikacji w organizacjach. Prelegent  wielu konferencji zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Tytuł doktora nauk ekonomicznych o specjalności zarządzanie uzyskał na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.  

dr Zdzisław Preisner

Geograf, podróżnik, fotograf, wydawca, wykładowca. Odwiedził ponad 120 krajów na wszystkich kontynentach, skąd przywiózł ponad 100 tys. slajdów i obrazów cyfrowych. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu geomorfologii, glacjologii, geografii regionalnej świata, geoturystyce. W czasie podróży, obok fascynacji przyrodą, zainteresowany miejscowymi kulturami, historią, architekturą, sztuką, etnografią. Autor publikacji popularno-naukowych, albumów, artykułów podróżniczych i uczestnik audycji telewizyjnych i radiowych dotyczących podróżowania. Członek rzeczywisty Polskiego Oddziału „The Explorers Club” w Nowym Jorku oraz Royal Geographical Society w Londynie.

dr Małgorzata Janowska

Właścicielka gabinetu medikom w Toruniu, świadczącego usługi medyczne i kosmetyczne. Fizjoterapeutka, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w przedsiębiorstwach lecznictwa uzdrowiskowego, odnowy biologicznej i medycyny estetycznej. Lubi aktywnie spędzać wolny czas. Interesuje się działaniami wpływającymi na poprawę samopoczucia, a przede wszystkim zdrowia ludzkości. Do pracy ze studentami nastawiona przyjaźnie. Poza przekazywaniem wiedzy i własnych doświadczeń, z przyjemnością uczy się od innych.

mgr Paweł Bukowski

Całą karierę związany z marketingiem, PR i social media. W sektorze turystycznym doświadczenie zdobywał na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych. Aktualnie doradza obiektom turystycznym, buduje strategie promocji. Prywatnie pasjonat miasta i czynny przewodnik po Toruniu. Miłośnik aktywnego trybu życia, instruktor sportu i rekreacji.  

mgr Alexandra Kunowska

Alexandra Kunowska objęła nowo utworzone stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu w ModraSova. Celem, jaki przed sobą stawia, jest utrzymanie wiodącej pozycji ModrejSovy jako agencji warsztatowej, a także ekspansji na rynki zagraniczne oraz rozwój nowego obszaru współpracy z branżą MICE. Zależy jej na ciągłym rozwoju zarówno firmy jak i swoim. Do ModrejSovy przeszła z Copernicus Toruń Hotel, gdzie przez 7 lat pełniła funkcję Revenue & E-commerce Manager.
 W roku 2016 została laureatką nagrody Hotelarz Roku, w kategorii Revenue Manager hotelu niezależnego w corocznym plebiscycie organizowanym przez branżowy magazyn HOTELARZ wraz z firmą Horwath HTL.
Ola Kunowska posiada 13-letnie doświadczenie w branży MICE i 10-letnie doświadczenie w S&M, związane przede wszystkim z zarządzaniem w hotelarstwie. W czasie swojej kariery pracowała zarówno w sieci hoteli IHG jak i w niezależnych obiektach. Obecnie także wykłada przedmioty specjalnościowe w Wyższej Szkole Bankowej.
Jest absolwentką AWFiS w Gdańsku na kierunku turystyka i rekreacja, studiów podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego do nauczania przedmiotów zawodowych, a także ukończyła studia MBA.
W pracy ceni zaangażowanie oraz ambicje, gdyż to pozwala odnieść wspólny sukces. Rokrocznie zdobywa najwyższe noty od studentów za jakość prowadzonych zajęć.
Mówi biegle po angielsku i hiszpańsku. Wolny czas spędza aktywnie.

Lidia Rabiej
mgr Lidia Rabiej

Dietetyk kliniczny, mgr dietetyki, mgr fizjoterapii. Wykładowca WSB na kierunku turystyka i rekreacja. Nauczyciel praktycznych przedmiotów z zakresu masażu, kinezyterapii i fizykoterapii. Szkoleniowiec, instruktor odnowy biologicznej, certyfikowany trener personalny. Instruktor fitness różnorodnych programów treningowych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Instruktor odnowy biologicznej. Współorganizator warsztatów Aktywnej Rehabilitacji i wieloletni współpracownik Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Prekursorka fitnessu na trampolinach w Polsce i organizatorka kilkunastu maratonów Jumping Fitness. 

„Od kilkunastu lat pomagam moim podopiecznym osiągać ich cele. Przez wiele lat mojej praktyki dietetycznej opiekowałam się zarówno osobami, które potrzebowały zrzucić zbędne kilogramy, jak i tymi, które chciały poprawić stan swojego zdrowia”. 

Justyna Dzięgiel
Justyna Dzięgiel

Absolwentka turystyki i rekreacji Poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Ponad 20 lat doświadczenia w turystyce. Od 2008 roku właścicielka Multisolution, firmy specjalizującej się w marketingu turystycznym wśród touroperatorów i agencji incentive. Wyłączny reprezentant grupy hoteli Beachcomber w Polsce i Europie Wschodniej. Doradca z zakresu planowania i organizacji odpowiedzialnej podróży, współautorka podcastów „Świat w punktach - podcast o organizacji dobrej podróży.”