Sebastian Agata

W 2003 roku ukończył matematykę teoretyczną na Wydziale MFI UG. W latach 2003 - 2011  pracownik  naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego. Z Uniwersytetem WSB Merito Gdańsk współpracuje od 2011 roku. Członek Komitetu Głównego Zawodów Drużynowych VI Olimpiady Informatycznej dla Gimnazjalistów. Prowadził wykłady na kursie dla nauczycieli doskonalącym umiejętności pracy z uczniem szczególnie uzdolnionym w zakresie matematyki w projekcie: "Pomorskie dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki". Zrealizował kilkadziesiąt filmów edukacyjnych dla maturzystów. Przeprowadził 35 wykładów z  matematyki za pomocą technologii webcastingu w ramach realizacji projektu As Kompetencji. Entuzjasta języków programowania Python i R. W WSB prowadzi laboratoria ze wstępu do programowania, systemów operacyjnych, programowania obiektowego, podstaw sieci komputerowych i baz danych.

Michał Żyłowski

Absolwent Politechniki Gdańskiej kierunku Informatyka. DevOps i programista obracający się głównie w obszarze chmur prywatnych i konteneryzacji. Kilkuletnie doświadczenie projektach WWW w PHP, Wordpressie i Django. Jeden z technicznych opiekunów projektu Opencaching Polska i stron pokrewnych. Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku, przedmiotów takich jak język Python, programowanie obiektowe czy programowanie w chmurze. Pozazawodowo mentor, podróżnik i geocacher.

zdjecie g_kaczorowski.jpg
Grzegorz Kaczorowski

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale MFI kierunek fizyka i informatyka. Specjalizuje się w tematyce programowania w technologii .Net z wykorzystaniem języka C#. Od ponad 12 lat tworzy projekty jako Full Stack Developer. Ukończył studia podyplomowe Senior Web Developer i Developing ASP.NET MVC Web Applications. Posiada międzynarodowy certyfikat Microsoft Supporting Users Running the Microsoft Windows Operating System.
Obecnie wykładowca Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk, nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym w Starogardzie Gdańskim oraz trener programowania gier w języku Python - WOWSchool. Prowadzi szkolenia i warsztaty związane z różnymi dziedzinami programowania: bazy danych, programowanie obiektowe, programowanie gier, projektowanie stron www. Ma styczność z najnowszymi technologiami z zakresu: ASP.Net, NHibernate, WPF, WinForms, Xamarin, PHP, jQuery, SVG, Bootstrap, Angular oraz SQL Server. Uczestnicy szkoleń cenią go za kreatywne i aktywizujące metody prowadzenia zajęć. Entuzjasta uczenia maszynowego i czystego kodu. Prywatnie pasjonat fizyki kwantowej oraz aktywności sportowej.

szymon-kołodziejczyk.jpg
Szymon Kołodziejczyk

Miłośnik Kina Domowego i technologii nowych mediów. Kolekcjoner filmów na nośnikach fizycznych, których posiada więcej niż Netflix w swojej ofercie VOD. Jest fascynatem technologii HDR. Wciąż zgłębia wiedzę na temat obrazu HDR w kontekście filmów.  Już podczas studiów tworzył kino niezależne, o którym mówiły media. Doświadczenie zdobywał na planach filmów oraz praktycznie, m.in. Pełną Parą (reż. Leszek Wosiewicz). Swoje prace konsultował z Jadwigą Zajicek, polską montażystką (Kiler, Hydrozagadka, Janosik), od której dostał solidne lekcje tworzenia filmów. Twórca kilkudziesięciu wideoklipów, w tym największej polskiej produkcji zbiorowej z udziałem 40 artystów (2011).
Stworzył wiele teledysków, w tym największą polską produkcję zbiorową z udziałem 40 artystów (2011). Jest autorem dwóch filmów animowanych dla Muzeum Gdańska, które wykonał jako jeden z kilku artystów w Polsce zaproszonych do współpracy. Jego prace emitowane były na łamach różnych telewizji, a także na portalach internetowych. Obecnie skupia się na klientach biznesowych świadcząc usługi tworzenia filmów i animacji oraz przy obsłudze profili biznesowych mediów społecznościowych.
Chęć zarażania wiedzą na temat tego jak działa język wizualny poprowadził go do stworzenia kanału Youtube: Język Filmu. W swoich materiałach zdradza sztuczki i techniki pracy reżyserów, operatorów i ludzi od postprodukcji. Przybliża młodym widzom stare techniki tworzenia efektów specjalnych w kinie i konfrontuje je z nowymi. Stara się opowiadać jak działają światło, kolor czy montaż na odbiorcę. Mówi językiem zrozumiałym dla każdego widza, bo chce, by każdy zakochał się w języku filmowym tak jak on kiedyś.

 

Dariusz Kralewski

Absolwent a obecnie adiunkt Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Gdańskiego. Wykładowca Uniwersytetu WSB Merito. Autoryzowany trener Cisco, produktów Microsoft. Zainteresowania badawcze związane są z ładem informatycznym, zarządzaniem projektami IT. Specjalizuje się w tematyce sieci komputerowych, baz danych, systemów operacyjnych. Od ponad 15 lat prowadzi swoją własną działalność gospodarczą realizując projekty informatyczne dla dziesiątek firm. Prowadzi szkolenia i warsztaty autoryzowane i autorskie związane z różnymi dziedzinami informatyki, zarządzaniem projektami informatycznymi i zarządzaniem działem IT. Uczestnicy warsztatów i szkoleń cenią go za praktyczne i zarazem twórcze podejście do prowadzenia zajęć.

Filip J
Filip Jesiołowski

Absolwent wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej, od 2005r związany zawodowo z rozwiązaniami informatycznymi dla linii lotniczych. Ex-fullstack, ex DBA, ex sysadm obecnie pracujący w ekosystemie React migrujący w stronę idei web-componentów dla rozwiązań skali enterprise. Od 2015 wykładowca akademicki.