Planowaliśmy wrócić w pełni do sal wykładowych, niestety pandemia pokrzyżowała nam plany. W związku z zaleceniami ministra i GIS o odległość 1,5 m w czasie zajęć, w 30 osobowej sali możemy zmieścić najwyżej połowę studentów. Znaleźliśmy więc kompromis pozwalający nam zachować bezpieczeństwo a jednocześnie zapewnić studentom kontakt z wykładowcami i swoimi koleżankami i kolegami - zdecydowaliśmy o hybrydowym systemie nauczania.
Co to oznacza w praktyce?
Postanowiliśmy podzielić każdą grupę na pół – na dwie podgrupy.
- W pierwszym zjeździe podgrupa nr 1, będzie realizowała zajęcia na sali z wykładowcą. W tym czasie podgrupa nr 2 będzie realizować program w domu, na podstawie materiałów od wykładowcy przesłanych na MS Teams.
- W następnym zjeździe do uczelni przyjeżdża podgrupa nr 2 a wykładowca powtarza temat sprzed 2 tygodni. W tym czasie podgrupa nr 1 pozostaje w domach i uczy się z materiałów wysyłanych przez wykładowcę.
Dzięki temu każdy student w ramach 8 zjazdów w semestrze ma 4 zjazdy kontaktowe i 4 razy uczy się w domu z materiałów przesłanych od wykładowcy.
Pamiętajmy: w dwóch kolejnych zjazdach wykładowca prowadzi dla obu podgrup TEN SAM TEMAT. Nie ma więc potrzeby uczestniczyć w dwóch zjazdach pod rząd i słuchać dwa razy tego samego.
Zasady podziału na podgrupy
Podzieliliśmy Was na podgrupy zgodnie z miesiącem urodzenia:
- Studenci urodzeni między 1 stycznia a 30 czerwca – stanowią Podgrupę nr 1,
- Studenci urodzeni między 1 lipca a 31 grudnia – stanowią Podgrupę nr 2.
Zobacz prezentację objaśniającą
Zobacz strony dedykowane dla studentów WSB Warszawa:
Spotykając się na zajęciach w budynkach uczelni, będzie obowiązywał nas reżim sanitarny, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne.
Najważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo, dlatego, będziemy obserwować rozwój epidemii i reagować na zalecenia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. W razie zwiększenia zagrożenia epidemicznego Uczelnia jest przygotowana do realizacji wszystkich zajęć w formie zdalnej, tak jak w zeszłym semestrze.
Co oznacza, że zajęcia prowadzone będą w trybie zdalnym?
W wypadku całkowitego przejścia na tryb zdalny, na wykłady i ćwiczenia będziesz się łączył z kolegami i wykładowcami za pomocą MS Teams. Jest to najnowocześniejsza platforma Microsoftu, którą wdrożyliśmy na naszej uczelni od tego roku akademickiego. Każdy student i wykładowca zostanie szczegółowo przeszkolony z jego działania. Platforma pozwala na bieżący kontakt z wykładowcą, prowadzenie dyskusji i zadawanie pytań oraz na pracę w podgrupach nad projektami realizowanymi z kolegami ze studiów. Więcej o korzyściach płynących z wykorzystywania platformy przeczytasz na stronie Naukę wspieramy technologią.
Program studiów realizujesz dokładnie tak, jak w przypadku zajęć prowadzonych tradycyjnie.
Bez względu na formę kształcenia, jako student WSB skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:
- Dostaniesz od nas darmowy dostęp do pakietu MS Office 365, obejmującego popularne aplikacje, takie jak: Teams, Outlook, Word, Power Point, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, bezproblemowo się komunikować i tworzyć zawartość w ramach np. prac projektowych.
- Wiele uczelnianych spraw załatwisz dzięki Extranetowi. Tutaj sprawdzisz swoje oceny z całego okresu studiów, godziny konsultacji u wykładowców, harmonogram i plan swoich zajęć oraz wiele innych tematów studenckich.
Zobacz, jak dokładnie wyglądać będzie kształcenie na: