Kierunkowsk@z

Kierunkowsk@z to cykl bezpłatnych spotkań dla uczniów szkół średnich, podczas których wykładowcy oraz studenci Uniwersytetu WSB Merito Warszawa dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W czasie warsztatów poruszamy tematy bliskie młodzieży, uzupełniając wiedzę zdobytą podczas zajęć dydaktycznych. 

 

Wykłady odbywają się w formie tradycyjnej w Państwa placówce lub w budynku Uniwersytetu WSB Merito Warszawa przy ul. Łabiszyńskiej 25 w Warszawie.

Kierunkowskaz new

Proponowane obszary tematyczne warsztatów

  • komunikacja i wystąpienia publiczne
  • zarządzanie stresem
  • przedsiębiorczość i zarządzanie
  • psychologia w biznesie
  • CV i rozmowa rekrutacyjna

Lista wykładów

Jak dobrze wypaść na prezentacji w szkole i na studiach, w czasie występu przed publicznością, czy ustnego egzaminu?   

Zarówno podczas nauki w szkole, jak i w czasie studiów, czekają nas prezentacje projektów, egzaminy ustne i prelekcje. Kiedy idziemy do pracy, również mamy spotkania sprzedażowe, pokazy i szkolenia. Wszędzie tam mówimy publicznie – choć nie każdy czuje się pewnie w takiej sytuacji. Kluczem do pewności jest WIEDZA, jak mówić, by utrzymać uwagę słuchaczy oraz jak sprawić, by ocenili nas pozytywnie… bo przecież o to chodzi, prawda?  

Prowadząca: Agnieszka Nowakowska-Twardowska - wykładowczyni, praktyk komunikacji, PR i wizerunku.

Savoir vivre w szkole, na studiach i w biznesie.

Savoir vivre to nie teoria rodem z serialu kostiumowego. To narzędzie, dzięki któremu już na początku kariery można być krok przed innymi. Wykład, podczas którego uczestnicy otrzymają pokaźną paczkę konkretnych wskazówek, jakich już nie zapomną. Jak poprawnie witać się z profesorem lub szefem? Jak napisać maila i czy można „witać i pozdrawiać”? Kto pierwszy wchodzi na spotkanie i jak uniknąć efektu „spóźnionego kinomana”? Konkretne rady, które działają sprawnie jak szwajcarski scyzoryk.
Prowadząca: Agnieszka Nowakowska-Twardowska - wykładowczyni, praktyk komunikacji, PR i wizerunku.

Jak zapanować nad stresem i nie dopuścić do wypalenia szkolnego lub zawodowego?

Warsztaty pokazują, jak można zmienić własne postrzeganie rzeczywistości, na nowo obudzić w sobie ciekawość świata, motywację oraz chęć do pracy, oraz jak pokierować stresem, aby mimo negatywnych reakcji, wykorzystać go do rozwoju własnej świadomości oraz interakcji pomiędzy przeżywanymi emocjami a reakcjami organizmu.  

W trakcie warsztatów zostaną zaprezentowane i przećwiczone techniki relaksacji, pozycje rozluźniające oraz zmniejszające napięcia w poszczególnych częściach ciała.

Prowadząca: Katarzyna Tatarkiewicz - wykładowczyni, trenerka, mentorka i praktyk biznesu.

Jak definiować swoje kompetencje i na ich podstawie dokonywać wyborów zawodowych, a także tych dotyczących dalszego wykształcenia?

Przez całe życie stajemy przed koniecznością redefinicji swoich potencjałów, możliwości i kompetencji. W życiu biznesowym, zawodowym czy osobistym musimy poradzić sobie nie tylko z nauką nowych umiejętności, ale również z nauką skutecznego oduczania się tych już niepotrzebnych. Decyzje dotyczące przyszłej drogi podejmujemy już w szkole. Zatem, jak je podejmować świadomie, z pełnym zrozumieniem siebie i swoich potrzeb? Jak nauczyć się elastyczności w zarządzaniu sobą w czasie, aby nie stanąć wcześniej czy później przed problemami depresji i kryzysu?
Prowadząca: Katarzyna Tatarkiewicz - wykładowczyni, trenerka, mentorka i praktyk biznesu.

Arteterapia w walce ze stresem.

Spotkanie poświęcone będzie wykorzystaniu narzędzi sztuki (szeroko rozumianej) w życiu człowieka w następujących obszarach: leczenie, zachowanie dobrostanu (profilaktyka) oraz rozwój osobisty. Fenomenem arteterapii jest jej utylitarność i skuteczność oddziaływania. Arte jest jak powietrze, którym każdy może oddychać. Opowiem o tym, jak z niego korzystać. Będę inspirować, korzystając z wieloletniego doświadczenia psychoterapeutycznego, które łączy arte i terapię.

Prowadząca: Mariola Pietroń-Ratyńska - wykładowczyni, psycholożka, coach, terapeutka, arteterapeutka.

Rola sztuki w życiu człowieka.

Sztuka kojarzy nam się często z aktywnością człowieka odległą od naszego życia codziennego. Podczas spotkania będziemy doświadczać i poznawać, czym ona jest i w jaki sposób wpływa na percepcję, nasze procesy poznawcze. Okryjemy, jak sztuka jest powiązana z naszym istnieniem. Poddamy się eksperymentowi, który pokaże „preferencje mózgu” w zakresie odbioru sztuki.

Prowadząca: Mariola Pietroń-Ratyńska - wykładowczyni, psycholożka, coach, terapeutka, arteterapeutka.

Jak osiągać cele w czasach, gdy wokół wszyscy mają „wywalone”?

Młodzi ludzie z każdej strony zalewani są trendami, za którymi trudno nadążyć. Do tego muszą mierzyć się z presją, aby zadowolić oczekiwania rówieśników i opiekunów, co przysparza im kolejnych trosk i kompleksów. W otaczającym nas świecie dużo trudniej poradzić sobie ze swoimi słabymi stronami oraz wypracować poczucie własnej wartości, pewności siebie. Warsztat ma na celu przełamywanie takich barier społecznych i psychologicznych.
Prowadzący: dr inż. Piotr Dominik – wykładowca, szkoleniowiec, trener w zakresie turystyki kulinarnej.

Rozmowa kwalifikacyjna – jej racje i międzyludzkie relacje.

Celem warsztatu jest przygotowanie absolwentów ostatnich klas do uczestniczenia w rozmowach kwalifikacyjnych. Uczniowie sporządzają algorytm postępowania: przed i podczas rozmowy. W czasie warsztatów dochodzi do symulacji rozmów kwalifikacyjnych. Na podstawie zebranych doświadczeń uczestnicy dokonują autodiagnozy, co poszło nie tak, a co było właściwe. Błędy zostają skorygowane przez wdrożenie odpowiednich narzędzi, postaw i formuł.
Prowadzący: dr inż. Piotr Dominik - wykładowca, szkoleniowiec, trener w zakresie turystyki kulinarnej.

O mocy w działaniu - Rozwój - Automotywacja - Samoświadomość.

Automotywacja i samoświadomość to filar, na którym opiera się nasza efektywność osobista. Warsztat „O mocy w działaniu - Rozwój - Automotywacja - Samoświadomość” dedykowany jest uczniom szkół średnich, którzy w sposób świadomy i w pełni chcą angażować się w realizację swoich celów osobistych, potem zawodowych. Podczas warsztatu przedstawione zostaną techniki automotywacji, odpowiemy na pytanie, jak w oparciu o swoje mocne strony i zasoby wewnętrzne, budować w sobie wysokosprawczość.
Prowadząca: Katarzyna Kasprzyk - wykładowczyni, dyplomowana pedagożka z zakresu emisji głosu, coach, trenerka kompetencji miękkich

Skuteczność uczenia się, zapamiętywania i uważności.

Celem warsztatów jest poznanie niekonwencjonalnych metod przyswajania wiedzy. Podczas warsztatu przedstawione
zostaną techniki szybkiego zapamiętywania, mnemotechniki, ćwiczenia pamięciowe oraz techniki uważności.
Prowadząca: Katarzyna Kasprzyk - wykładowczyni, dyplomowana pedagożka z zakresu emisji głosu, coach, trenerka kompetencji miękkich

Jak umówić warsztat?

W celu umówienia warsztatu prosimy o kontakt z Koordynatorem projektu

Karoliną Pawłowską
karolina.pawlowska@warszawa.merito.pl