TW
dr Tomasz Wróblewski

Menedżer kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Absolwent Akademii Obrony Narodowej, doktor nauk o obronności w specjalności zarządzanie instytucjami publicznymi. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał w Centralnym Biurze Śledczym Policji, a następnie na stanowisku kierowniczym w Siłach Zbrojnych RP.

Wieloletni nauczyciel akademicki oraz autor publikacji związanych z tematyką bezpieczeństwa.

Zainteresowania naukowe:

  • bezpieczeństwo informacji
  • cyberbezpieczeństwo
  • terroryzm
  • ochrona danych osobowych
Izabela Jankowska - Prochot
dr Izabela Jankowska-Prochot

dr nauk prawnych i dr nauk politycznych. Adiunkt Uniwersytetu WSB Merito w Warszawie  i ekspertka z zakresu legislacji Komendy Głównej Policji. Wiceprezeska Stowarzyszenia Badań and Źródłami i Funkcjami Prawa „Fontes”, recenzentka ogólnopolskich i uczelnianych czasopism naukowych oraz autorka ponad 80 publikacji naukowych z zakresu polskiego i precedensowego prawa karnego, także w ujęciu porównawczym. 

Małgorzata Kochanowicz
dr Małgorzata Kochanowicz

Doktor nauk społecznych, dyscyplina: nauki o bezpieczeństwie. Radca prawny, wpisana na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Ukończyła aplikację radcowską w Warszawie. Ukończyła także studia podyplomowe z „Audytu i kontroli wewnętrznej” oraz „Audytu i kontroli wewnętrznej w jednostkach sektora finansów publicznych”. Doświadczenie zawodowe zdobywała w administracji rządowej, również jako członek rad nadzorczych. Autorka publikacji naukowych z zakresu bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa informacji.
 

 

dr Dota Szymborska
dr Dota Szymborska

Doktora etyki, magistra filozofii i stosowanych nauk społecznych (Uniwersytet Warszawski), wykładowczyni akademicka (Uniwersytet WSB Merito). Zajmuje się etyką nowych technologii, publikuje o AI, prowadzi szkolenia dla biznesu z etyki generatywnej sztucznej inteligencji. Wyróżniona jako TOP 10 Women in Data Science w Polsce w 2024 roku, w 2022 znalazła się w TOP 100 Women in AI. W 2019 roku ze złamaną nogą, ale z uśmiechem miała swojego TED talka w czasie TEDx WUM w Warszawie. Entuzjastka VR. Naukowo zajmuje się etyką generatywnej sztucznej inteligencji i estetyką w VR. Współpracuje z IISL w Onati (Kraj Basków, Hiszpania), gdzie współprowadzi webinary dotyczące etyki w socjologii prawa. Członki GRAI - Grupy Roboczej ds AI przy Ministerstwie Cyfryzacji (od lutego 2024). Maratonka, triathlonistka obecnie uczy się grać w golfa (w symulatorze i na polu).

Irena Malinowska
dr Irena Malinowska

Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Ekspert  w dziedzinie bezpieczeństwa państwa  - zarządzania bezpieczeństwa publicznym  w Polsce i na świecie, zwalczania zorganizowanej przestępczości kryminalnej  i ekonomicznej oraz kryminologii. Oficer Policji w stanie spoczynku – służba w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Wyższej Szkole Policji  w Szczytnie, Centrum Dowodzenia w Legionowie podczas Ogólnopolskiej Operacji Policyjnej „Przymierze” oraz  w Centralnym Biurze Śledczym Policji.Stały mediator sądowy przy Sadzie Okręgowym w Warszawie w sprawach cywilnych, pracowniczych, rodzinnych i gospodarczych.

 

Ekspert ds. zwalczania handlu ludźmi Technical Assistance Information Exchange Instrument of the European Commission (TAIEX) przy Komisji Europejskiej dla przedstawicieli służb zagranicznych.  Rozprawa doktorska obroniona na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na Wydziale Nauk Społecznych o temacie Polityka Instytucji Europejskich wobec handlu ludźmi ze szczególnym uwzględnieniem przypadków Polski.

 

Autorka blisko 100 publikacji naukowych, w tym monografii w obszarach: bezpieczeństwa państwa, kryminologii, zorganizowanej przestępczości kryminalnej, migracji ludności, tożsamości kulturowej, handlu ludźmi, wspólnych zespołów dochodzeniowo-śledczych.

dr Renata Runiewicz WSB
dr Renata Runiewicz

Doktor Renata Runiewicz jest współpracownikiem badawczo dydaktycznym o zasięgu interdyscyplinarnym. Badania Pani Doktor są także umiędzynarodowione, ponieważ skoncentrowane są na regionie państw bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) i ich współpracą z Polską i Rosją, a to wynika z kwestii badawczych mniejszości narodowej polskiej i rosyjskiej zamieszkałej ww. region.

Jest autorką pięciu monografii i ponad 80 artykułów.


Zainteresowania naukowe:

  • bezpieczeństwo
  • zarządzanie
  • pedagogika
Jacek Sobolewski
Jacek Sobolewski

Ekonomista i logistyk, absolwent m.in. wydziału nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, studiów doktoranckich z zakresu ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych. W latach 1985 – 2003 realizował zadania w pionie kwatermistrzowskim i logistyki Wojsk Ochrony Pogranicza oraz Straży Granicznej na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych. W latach 2005-2007 zajmował stanowiska kierownicze w Policji m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji. W latach 2010 roku do 2019r. Dyrektor Departamentem Budżetu i Majątku Prokuratury Krajowej/Generalnej. Realizował i koordynował m.in. zbudowanie i uruchomienie polskiego Systemu Informacyjnego Schengen (SIS II), zmianę wizerunku polskiej Policji – nowe wzory umundurowania i nowe oznakowanie pojazdów służbowych. Od 2014 roku zajmuje się działalnością dydaktyczną w WSPIA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, od 2022 WSB Merito Warszawa, prowadząc zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ekonomicznego państwa, bezpieczeństwa globalnego, finansów publicznych oraz audytu i kontroli.

 

dr Wacław Brzęk

Doktor nauk prawnych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ. Dydaktyk z wieloletnim doświadczeniem. Prowadził wykłady i ćwiczenia m. in. w Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie, Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie, czy też w Wyższej Szkole Nauk Społecznych Pedagogium W Warszawie. Pełnił funkcje akademickie z wyboru.

 

Autor ponad 60 artykułów z zakresu historii kryminalistyki i medycyny sądowej, a także prawa i administracji. Współautor podręcznika z kryminalistyki. Zastępca redaktora naczelnego International Journal of Legal Studies. Sekretarz Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.

 

dr Małgorzata Helena Kochańska

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, magister nauk politycznych, doktor nauk o bezpieczeństwie, główny specjalista ds. bhp. Ponadto w ramach programu UE Leonardo da Vinci, uzyskała uprawnienia mediatora społecznego. Od lipca 2014 roku posiada tytuł Master Business Rainer Level Superior w ramach ścieżki szkoleniowo-superwizyjnej w Ośrodku Doradztwa i Treningu Kierowniczego w Gdańsku., Kierownik projektu naukowo-badawczego DAFNE w AMW.
Członkini Komitetu Redakcyjnego czasopisma naukowego pn.: Pomorskie Forum Bezpieczeństwa będącego następstwem autorskiej konferencji Forum Bezpieczeństwa Służby i Pracy Formacji Mundurowych z 19 października 2016 roku w ramach kampanii społecznej CIOP-PIB Zdrowy pracownik – zyskiem firmy.
Wykładowczyni w WSB Merito w Gdańsku i w Gdyni, ekspert WSB Merito z problematyki bezpieczeństwa pracy.
Praktyka w prowadzeniu audytów, nadzoru i kontroli warunków pracy w SEKA S.A. od 1997 roku. Kierownik i autorka Projektu dofinansowanego w ramach EFS UE pn.: „Wzmocnienie kompetencji 12 pracowników służb bhp dającym wsparcie 237 przedsiębiorcom w latach 2010-2012 w woj. Pomorskim”
Pełniła funkcję przewodniczącej Komitetu Technicznego Rady Programowej Ośrodka Certyfikacji Osób i Systemów Zarządzania CIOP-PIB w Warszawie, aktualnie Ośrodka Certyfikacji Osób i Doskonalenia Kompetencji BHP do roku 2021.
Mentorka dla wielu inspektorów bhp, absolwentów WSB Merito kierunku menadżer bezpieczeństwa.
Autorka wielu publikacji naukowych.


Zainteresowania naukowe:
•    Bezpieczeństwo pracy
•    Ergonomia
•    Mediacje społeczne
•    Polityka równościowa
•    komunikacja interpersonalna.