dr inż. Urszula Gałązka
dr inż. Urszula Gałązka

Informatyczka, artystka oraz wykładowczyni  i adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa, wykładowczyni z dwudziestoletnim stażem. Ukończyła kilka kierunków studiów w tym, informatykę, gospodarkę przestrzenną, matematykę  a także edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej.

Absolwentka kilku wydziałów w tym wydziału matematyki i Informatyki, wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej a także wydziału Sztuki UWM w Olsztynie.  Doktorat broniła na PJATK w Warszawie. Ma podwójny tytuł magistra i podwójny licencjata. Obecnie kończy studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki. W ramach tego artystycznego dyplomu, przygotowała książkę artystyczną a także animację multimedialną. Oprócz tego przygotowany jest również cykl obrazów olejnych w ramach aneksu malarskiego.  

Zainteresowania naukowo-badawcze ma związane z informatyką i matematyką łącząc je z wizualną i estetyczną stroną świata np. w postaci map, wizualizacji zbiorów fraktalnych czy wreszcie projektów graficznych.

Interesuje się fotografią cyfrową i analogową ze szczególnym uwzględnieniem zdjęć artystycznych lub wykonywanych nietypowymi technikami np. pinhole, cyjanotypia, anthotypia. Maluje obrazy z natury i z wyobraźni, specjalizuje się w martwej naturze i jej relacji względem innych obiektów w przestrzeni. W wolnych chwilach kaligrafuje, wykonuje biżuterię a także inne przedmioty w różnych technikach rękodzielniczych.  

 

Mariusz Popieluch
dr Mariusz Popieluch

2012 University of Queensland | Bachelor of Arts with Honours in Philosophy
Licencjat z filozofii z rozbudowanym programem matematyki (major in philosophy with minor in mathematics), rozszerzony o rok studiów podyplomowych (honours) z filozofii skupionych na badaniach wybranego tematu z zakresu logiki modalnej. Główny temat rozprawki dotyczył kwestii roztrzygalności systemów kresów warunkowych Davida Lewisa. Promotorzy: dr Dominic Hyde

2019 University of Queensland | PhD in Philosophy
Stypendysta APA (Australian Postgraduate Award)
Tytuł rozprawy doktorskiej: Context-indexed Counterfactuals and Non-vacuous Counterpossibles.
Promotorzy: dr Dominic Hyde, dr Toby Meadows, dr Joel Katzav, prof. Deborah Brown.
Recenzenci: prof. Edwin Mares, prof. Franz Berto.


Moja rozprawka doktorska składa się z dwóch wątków dotyczących odrębnych aspektów analizy okresów warunkowych. Pierwszy oferuje wariant semantyki typu Lewisa-Stalnekera unikający problem trywializacji analizy okresów wanunkowych z niemożliwymi poprzednikami, poprzez rozszerzenie dziedziny intencjonalnej (światów możliwych) o „światy niemożliwe” gdzie zdania wyrażające sądy niemożliwe mogą być lokalnie prawdziwe. Drugi wątek oferuje analizę okresów warunkowych – w duchu semantyki Dawida Lewisa – rozszerzonych o parametr indeksu kontekstowego, którego obecność umożliwia adekwatne oddanie różnic kontekstowych przy ocenianiu wartości logicznych okresów warunkowych w tej samej sytuacji.


Zainteresowania naukowe

  • logika formalna i logika nieformalna
  • semantyka formalna
  • semantyka okresów warunkowych
  • semantyka i metafizyka „uprawdziwiaczy” (ang. truthmakers)
  • intencjonalność, hiperintencjonalność

Obecna praca naukowa
Artykuł nad którym obecnie pracuję jest kontynuacją mojej pracy zawartej w rozprawce doktorskiej oraz ostatniej publikacji w Studiach Semiotycznych. Prezentuje w nim system okresów warunkowych z parametrem kontekstowym, gdzie relacja wynikania jest druwymiarowa: do standartowego warunku wynikania (gdzie prawdziwość przesłanek gwarantuje prawdziwość wniosku, ang. validity as truth preservation) dochodzi analogiczny warunek dotyczący indeksów kontekstowych, rozumiany jako zachowanie tego samego kontekstu pomiędzy przesłankami a wnioskiem (ang. information preservation). Semantyka tego systemu jest wyrażona zmodyfikowaną wersją standartowej metody selection functions stosowanej dla okresów warunkowych. Prosty zbiór indeksów kontekstowych stosowany w poprzednich publikacjach jest rozbudowany o operator fuzji, łączący indeksy, czego skutkiem jest algebraiczna struktura zwana półkratą ze złączeniem (ang. join semilattice).

Działalność akademicka poza Uniwersytetem WSB Merito
W swojej działalności akademickiej, poza prowadzeniem badań, współpracuję jako recenzent ze Studiami Semiotycznymi oraz ICAART (The International Conference on Agents and Artificial Intelligence). Współpracuję też z akademikami z Uniwersytetu Warszawskiego, omawiając artykuły które przygotowują do publikacji, oraz uczęszczajac na seminarium Znak-Język-Rzeczywistość organizowany przez Wydział Filozofii Uniwersytetu Warszawkiego, gdzie osobiście miałem okazję dać odczyt w maju 2022 jednej z moich publikacji.

 

Przemysław Frycz
dr Przemysław Frycz

Absolwent fizyki teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Po zrobieniu doktoratu w IPJ Przemek wyjechał do Kanady, gdzie przez siedem lat zajmował się modelowaniem komputerowym zórz polarnych i wykładał na University of Alberta, a przez następne trzy lata wdrażał metodyki obiektowe i zwinne zarządzanie projektami w IBM Canada.
Po powrocie do Polski Przemek zajmował się architekturą i integracją systemów informatycznych, najpierw w Era GSM, a potem w Play. Od września 2024 związany jest z Merito, gdzie przekazuje wiedzę, jak pisać obiektowe programy tak, żeby mieć z tego radość. Jego dewiza, to: Informatyka to więcej niż zawód, to pasja. Łatwo pokochać informatykę, jest ona taka elegancka i daje tyle satysfakcji,

Dominik Sieradzki
dr Dominik Sieradzki

Menedżer kierunku Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa, doktor nauk ekonomicznych i finansowych, adiunkt, ekspert z wieloletnim doświadczeniem w sektorze finansowym.

Absolwent informatyki i ekonometrii na SGGW oraz matematyki na UKSW. Od 2012 roku związany z branżą bankową, gdzie rozwijał się w obszarach analizy danych, modelowania finansowego oraz zarządzania ryzykiem – od 2017 roku specjalizuje się w modelach ryzyka finansowego. Jako menedżer kierunku Finanse i rachunkowość dba o to, by program studiów odpowiadał na realne potrzeby rynku i przygotowywał studentki i studentów do pracy w instytucjach finansowych, bankach, działach controllingu czy analiz.

Autor kilkunastu publikacji naukowych, prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach, dydaktyk z doświadczeniem zdobywanym m.in. na SGGW i Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2021 roku związany z Uniwersytetem WSB Merito Warszawie.

Przemysław Frycz
dr Przemysław Frycz

Absolwent fizyki teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Po zrobieniu doktoratu w IPJ Przemek wyjechał do Kanady, gdzie przez siedem lat zajmował się modelowaniem komputerowym zórz polarnych i wykładał na University of Alberta, a przez następne trzy lata wdrażał metodyki obiektowe i zwinne zarządzanie projektami w IBM Canada.
Po powrocie do Polski Przemek zajmował się architekturą i integracją systemów informatycznych, najpierw w Era GSM, a potem w Play. Od września 2024 związany jest z Merito, gdzie przekazuje wiedzę, jak pisać obiektowe programy tak, żeby mieć z tego radość. Jego dewiza, to: Informatyka to więcej niż zawód, to pasja. Łatwo pokochać informatykę, jest ona taka elegancka i daje tyle satysfakcji,

Dorota Narojczyk
Dorota Narojczyk

Jest absolwentką Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła matematykę o specjalizacjach matematyka stosowana i matematyka finansowa. Jest wieloletnim pracownikiem Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej i WSB Merito w Warszawie, na których wykłada przedmioty takie jak matematyka, matematyka finansowa, matematyka dyskretna, statystyka opisowa, statystyka matematyczna, badania operacyjne, ekonometria. Była również pracownikiem Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej- Państwowego Instytutu Badawczego, gdzie na stanowisku asystenta prowadziła badania naukowe na temat ubezpieczeń rolnych w Polsce. W kręgu zainteresowań naukowych znajduje się zastosowanie matematyki. Jest współautorką i autorką licznych artykułów naukowych publikowanych w monografiach i czasopismach branżowych.