M_Kalbarczyk
dr Magdalena Kalbarczyk

Menedżer kierunku ekonomia na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Doktor nauk społecznych (specjalność logistyka) oraz magister ekonomii. Doświadczony adiunkt, wykłada przedmioty związane z logistyką, ekonomią oraz gospodarką magazynową w Społecznej Akadmii Nauk oraz na Uniwersytecie WSB Merito.
W uznaniu za swoją działalność organizacyjną i naukową, otrzymała różne wyróżnienia, w tym Nagrodę Rektora-Komendanta dla nauczycieli Akademii Sztuki Wojennej za działalność organizacyjną.
Poza pracą akademicką interesuje się literaturą, sportem, podróżami, historią, psychologią, numerologią, parapsychologią, biżuterią oraz metodami samokształcenia.

 

dr Artur Fiks
dr Artur Fiks

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia. Absolwent Almamer Szkoły Wyższej w Warszawie. W 2010 roku obronił rozprawę doktorską pt. „Ocena pozycji konkurencyjnej spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w latach 2000-2007” w Instytucie Finansów w Akademii Finansów w Warszawie.
Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął w roku 2001 w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji. Swoje ponad 20-letnie doświadczenie dydaktyczne zdobywał w kilku warszawskich uczelniach publicznych oraz niepublicznych. Doświadczenie to jest dodatkowo wsparte dyplomem Studium Pedagogicznego w Centrum Pedagogicznym przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i dyplomem studiów podyplomowych w Instytucie Finansów Akademii Finansów w Warszawie na specjalności „Metodologia badań naukowych w ekonomii”. Poza pracą dydaktyczną ma on również bogate doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w uczelniach wyższych. Brał również udział w kilku projektach mających na celu zbliżenie nauki i biznesu.
Jego zainteresowania naukowe koncentrują się w obszarze funkcjonowania przedsiębiorstwa w gospodarce rynkowej. Szczególnie interesują go problemy związane z szeroko pojętą analizą oraz zarządzaniem finansami przedsiębiorstwa, jak również problem konkurencji i konkurencyjności przedsiębiorstw, zarówno w sektorze MSP, jak i dużych spółek notowanych na GPW w Warszawie.

Dominik Sieradzki
dr Dominik Sieradzki

Doktor w dyscyplinie ekonomia i finanse, menedżer kierunku finanse i rachunkowość, adiunkt w WSB Merito w Warszawie.

Absolwent informatyki i ekonometrii na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz studiów licencjackich na kierunku matematyka na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stopień doktora z ekonomii i finansów nadany w Instytucie Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 2021 roku. Prowadził zajęcia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a od 2021 roku prowadzi zajęcia w WSB Merio w Warszawie.
Autor i współautor 10 publikacji naukowych. Brał aktywny udział w ponad 20 konferencjach naukowych-krajowych, międzynarodowych, zagranicznych oraz seminariach naukowych.

Oprócz działalności badawczo-dydaktycznej od 2012 roku pracuje w sektorze bankowym, od 2017 roku w obszarze modeli ryzyka.

 

Artur Kwasek
dr Artur Kwasek

Łowiczanin. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2008 obronił doktorat z ekonomii w zakresie z nauk o zarządzaniu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, pisząc dysertacje na temat „Efektywnościowych modeli zarządzania w warunkach gospodarki opartej na wiedzy”.

 

Prace naukowo-dydaktyczną rozpoczął w roku 1994 w Wyższej Szkole Zarządzania / Polish Open University w Warszawie, gdzie przez 20 lat przeszedł wszystkie szczeble i stopnie kariery akademickiej, od asystenta do dziekana. Tu poznał: metodykę otwartego i aktywnego kształcenia (ang. open and active learning), konieczność łącznia nauki i praktyki biznesu, zajęcia warsztatowe, standardy naukowe i akademickie oparte na najlepszych światowych wzorcach, afiliację i walidację programów przez brytyjskie uniwersytety Thames Valley University i Oxford Brookes University.

 

Po włączeniu uczelni POU w struktury Grupy Uczelni VISTULA, kontynuował pracę zawodową na stanowisku badawczo - dydaktycznym w Instytucie Zarządzania, na Wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych, Akademii Finansów i Biznesu.

 

Od roku 2018 jest współorganizatorem i koordynatorem pierwszych w Polsce studiów doktoranckich dla menadżerów ochrony zdrowia realizowanych w ramach projektu NCBR (InterDoktorMen), na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Projekt ten realizowany jest pod kierownictwem prof. Michała Marczaka. Prowadzi zajęcia dla UTH w Warszawie i WSB Merito w Warszawie. Prywatnie zajmuje się podróżami, nurkowaniem i sadzeniem lasów.

dr Iwona Chojecka

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), adiunkt (Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu), radca prawny (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie).
W zakresie działalności zawodowej od 2006 r. związana z rynkiem finansowym. Pracuje jako ekspert finansowy dla instytucji, firm i organizacji oraz zajmuje się doradztwem prawnym. Prowadzi szkolenia i badania naukowe w obszarze finansów, ekonomii i prawa.

dr hab. Aneta Ejsmont
dr hab. Aneta Ejsmont

Doktor habilitowany w zakresie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse, zatrudniona na stanowisku profesora uczelni na Uniwersytecie Radomskim im. Kazimierza Pułaskiego na Wydziale Ekonomii i Finansów w Katedrze Finansów, Ubezpieczeń i Rachunkowości a od 1 października 2024 roku na Politechnice Warszawskiej (Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych- Filia w Płocku). Specjalizuje się w badaniu powiązań kooperacyjnych występujących między przedsiębiorstwami, stanowiących główną determinantę dynamiki rozwojowej przedsiębiorstw sektora MŚP. Jest autorką ponad dziewięćdziesięciu, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, publikacji z tego zakresu. Na co dzień ma również do czynienia z praktyką. W latach 2015-2022 była członkiem Rady Nadzorczej w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Zaraz po studiach, w latach 2001-2005 pracowała na stanowisku referenta ds. księgowości w hurtowni mebli "Kamanex" Sp. J. Prowadzi zajęcia z rachunkowości, finansów przedsiębiorstw, problematyki poświęconej szeroko pojętej innowacyjności oraz biznesplanów, oraz handlu międzynarodowego zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
W ramach programu Erasmus + prowadziła wykłady w języku angielskim w kilku uczelniach zagranicznych.

Uczestniczyła w programach europejskich oraz innych programach międzynarodowych i krajowych:

  1. Erasmus+, projekt finansowany ze środków UE, od 2016 roku, Beezr Project- Virtual Student Collaboration Model”, prowadzenie badań nad postawami przedsiębiorczymi wśród studentów z Holandii, Chorwacji i Polski.
  2. Erasmus +, program wymiany międzynarodowej i mobilności nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych, prowadzenie wykładów z finansów przedsiębiorstw w języku angielskim w Sofia Correia Lemos Universidade da Beira Interior w Portugalii, efektem końcowym wyjazdu była wymiana doświadczeń z zagranicznym partnerem.
  3. Erasmus +, prowadzenie wykładów z finansów przedsiębiorstw w języku angielskim w Alytus College na Litwie, efektem końcowym wyjazdu była wymiana doświadczeń z zagranicznym partnerem i rozszerzenie współpracy celu prowadzenia dalszych badań naukowych w przyszłości, doskonalenie swoich kompetencji, poznanie systemów kształcenia, poznanie innych kultur. W ramach niniejszego wyjazdu nawiązana została współpraca międzynarodowa z Chernivtsi Schumpeter Centre, Lørenskog w Norwegii.
  4. Erasmus +, prowadzenie wykładów z finansów przedsiębiorstw w języku angielskim w Adyiaman University w Turcji, efektem końcowym wyjazdu była wymiana doświadczeń z zagranicznym partnerem i rozszerzenie współpracy.
  5. Erasmus +, program wymiany międzynarodowej i mobilności nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku angielskim w Alytus College na Litwie. W ramach niniejszego wyjazdu nawiązana została współpraca międzynarodowa z Adyiaman University w Turcji, z niniejszą uczelnią została podpisana również umowa bilateralna w ramach programu Erasmus+. Zgromadzony dorobek naukowy jest zwieńczeniem aktywnego udziału w licznych konferencjach naukowych, zarówno międzynarodowych, jak i krajowych.
Lewandowski
Dr hab. inż. Piotr Lewandowski prof. UWSB

Dr hab. inż. Piotr Lewandowski, kapitan żeglugi wielkiej, jest profesorem na Uniwersytecie WSB Merito w Warszawie od 2019 roku. Posiada bogate doświadczenie naukowe, dydaktyczne i praktyczne. Wcześniej pracował jako profesor w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej (2018-2019) oraz na Akademii Morskiej w Szczecinie (2002-2018), gdzie był m.in. dyrektorem Instytutu Zarządzania Transportem i kierownikiem Zakładu Ekonomii.

Lewandowski pełnił także funkcje praktyczne, będąc przewodniczącym Sejmiku Zachodniopomorskiego (1998-2007) oraz posłem w Sejmie RP (1997-2001). Był syndykiem w Sądzie Rejonowym w Szczecinie (2001-2006) i ekspertem ds. europejskich projektów infrastrukturalnych w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie (2002-2018). W latach 2000-2006 zasiadał w zarządzie Baltic Sea States Subregional Cooperation. Wcześniej reprezentował konferencję międzynarodową żeglugową Covac w Lagos (1979-1980) i pracował jako ekspert w PIHZ (1984-1994).

Jego kariera morska obejmuje pracę jako kapitan statków dla polskich i zagranicznych armatorów w latach 1968-1994.

dr hab. Joanna Rogozińska-Mitrut

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych; praca habilitacyjna nt. Podatek dochodowy od osób fizycznych jako instrument realizacji socjalnych funkcji opodatkowania, obroniona w październiku 2014 roku w Varna Free University w Warnie. Ponadto w dniu 29 października 2020 roku został nadany tytuł Doktor honoris causa przez: Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan, Bukhara State Medical Institute named after Abu Ali ibn Sino.
Zainteresowania naukowe obejmują dwa podstawowe kierunki szeroko rozumianej dyscypliny zarządzania przedsiębiorstwem oraz trzecia dyscyplina, to nauki prawne i tak też jest postrzegany dorobek naukowy, dydaktyczny i konsultingowy. Z racji drogi zawodowej – przez blisko czterdzieści lat ściśle powiązanej z praktyką zarządzania finansami przedsiębiorstw i prawem pracy – w dorobku można wykazać podział klasyfikacyjny na:

  • ekonomika przedsiębiorstw,
  • zarządzanie zasobami przedsiębiorstw,
  • prawo pracy.

Autorka ponad 150 prac badawczo-naukowych, ekspertyz i opinii naukowych, w tym 21 monografii, 39 rozdziałów w monografii, 6 redakcji naukowych.
Od lutego 2014 roku członek Rady Naukowej Globalization, the State and the Individual.
Od 2016 roku redaktor tematyczny Półrocznika Studium Europy Środkowej i Wschodniej Wydawnictwa Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie.
Członek Senatu kadencji 2017-2020, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Od 01 października 2017 roku Profesor konsultant w Instytucie Studiów Doktoranckich Varna Free University „Chernorizets Hrabar” w Bułgarii.
Od stycznia 2018 roku członek Komitetu Naukowego International Journal of New Economics, Public Administration and Law, Varna-Świnoujście.
Od maja 2018 roku Visiting Professor w National University of Water and Environmental Engineering Ukraina.

 

Wojciech Sieczkowski
dr Wojciech Sieczkowski

W 2007 r. ukończył studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Kard St Wyszynskiego (UKSW), a w 2010 r. uzyskał dyplom z Business Studies (DBS) na University College Dublin (UCD) w Irlandii. Studia doktoranckie w Katedrze Ubezpieczeń Społecznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie rozpoczął w 2013 r., doktorat w dyscyplinie ekonomia i finanse uzyskał w 2022 r. Tytuł Master of Business Administration (MBA) na University of Roehampton w Londynie uzyskał w 2023 roku.
Skoncentrował swoją karierę zawodową specjalizując się w międzynarodowych działach HR i Operacji Finansowych w międzynarodowych korporacjach. Pracował m.in. dla Novartis, Bristol Myers Squibb, Symantec, LinkedIn, Novell, Generali, Verifone, Hotelbeds w Polsce, Irlandii, Guernsey, Hiszpanii i Singapurze.

 

Rafał Pierzchlewicz
Rafał Pierzchlewicz

Praktyk biznesu w obszarach finansów, operacji i sprzedaży z międzynarodowym doświadczeniem na stanowiskach zarządczych, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz pierwszego rocznika Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od wielu lat doświadczeniem swoim wspiera rodzime przedsiębiorstwa w podnoszeniu ich efektywności operacyjnej i finansowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w działach finansowych firmy Ford Motor Company, w Polsce jako Dyrektor Finansowy, oraz w europejskich centralach firmy w Niemczech i Anglii. W Polsce odpowiadał między innymi za sprzedaż samochodów marki Ford oraz za politykę cenową w latach 1999 i 2000. W Niemczech nadzorował finanse i marketing w norweskim startupie wdrażającym samochody elektryczne TH!NKcity. W Anglii, w latach 1995-1996 brał udział w pracach zespołu projektowego samochodu marki Ford Focus, który został samochodem roku w Europie (1999) i Stanach Zjednoczonych (2000). Następnie od 2003 roku brał udział w strategicznych projektach Forda związanych z zakupem zakładów produkcyjnych i pozyskiwaniem partnerów zewnętrznych do wspólnych inwestycji w Polsce i Rumunii. Po powrocie do Polski w 2008 roku przez 8 lat związany był z rynkiem funduszy inwestycyjnych i ubezpieczeniowych ING, a następnie Nationale Nederlanden, gdzie nadzorował międzynarodowe zespoły w 7 krajach Europy Wschodniej i Środkowej w obszarach zarządzania aktywami finansowymi. Wieloletni przedsiębiorca i współzałożyciel funduszu venture capital, zasiadający w zarządach i radach nadzorczych spółek, doradza zespołom startupowym w pozyskiwaniu funduszy od inwestorów prywatnych.

dr Zdzisław Zasada
dr Zdzisław Zasada

Stopień naukowy: Doktor nauk ekonomicznych 1986 Szkoła Główna Planowania i Statystyki /Szkoła Główna Handlowa/
Doświadczenie i dorobek dydaktyczny: Praca dydaktyczna w szkolnictwie wyższym 0d 1977 roku tylko i wyłącznie w obszarze ekonomii i nauk pokrewnych.
Prowadzone przedmioty: Ekonomia menedżerska, Mikroekonomia, Makroekonomia, Ekonomia międzynarodowa, Gospodarowanie nieruchomościami
Grupy dyplomantów: Studia magisterskie i licencjackie

dr Małgorzata Rzeszutko-Piotrowska
dr Małgorzata Rzeszutko-Piotrowska

Ukończyła studia na kierunku prawo na UMCS w Lublinie. Aktualnie pisze pracę magisterską na kierunku anglistyka z modułem pedagogicznym.  Doktorat obroniła w dyscyplinie prawo na Uniwersytecie Warszawskim w 2012 r. Odbyła liczne staże zagraniczne m.in. w Brukseli w Dziale Podatkowym Kancelarii Wardyński i Wspólnicy oraz Central European Law Offices, prowadzonym wspólnie z kancelarią Kocian Solc Balastik z Czech oraz kancelarią Cechova & Partners ze Słowacji; Haskiej Akademii Prawa Międzynarodowego;  na Wydziale Prawa w Cambridge; na Uniwersytecie w Leiden w Holandii.; w Collegium Polonicum w Słubicach we Frankfurcie nad Odrą; Uniwersytecie we Włoszech w Genui (,, European Union and the Law of the Sea” (Imperia/Genova); w Grecji podczas dwóch Szkół - zorganizowanych przez The European Law Students' Association. Pani Doktor pracowała w Polskiej Izbie Gospodarczej Zaawansowanych Technologii w Warszawie, warszawskich kancelariach prawnych w działach finansowych, a także w dziale zamówień publicznych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Pani Doktor jest członkiem organizacji: Komisji Prawa Morskiego Polskiej Akademii Nauk,   Polskiego Stowarzyszenia Prawa Morskiego,  European Association for Security z siedzibą w Krakowie oraz    Young Comite Maritime International. Specjalizuje się w międzynarodowym  prawie podatkowych, prawie gospodarczym oraz  prawie finansowym. Pani Doktor  jest autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych z dziedziny prawa międzynarodowego, podatkowego  i gospodarczego oraz trzech książek naukowych, w tym podręcznika dla studentów pt. "Uchwały prawotwórcze organizacji wyspecjalizowanych ONZ", Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej 2017. Inne publikacje dostępne pod linkiem Małgorzata Rzeszutko-Piotrowska (0000-0002-1081-5938) - ORCID