Opis kierunku
Studia w formule online (synchronicznie).
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.
Kierunek, który Cię interesuje jest efektem współpracy Uniwersytetów WSB Merito z całej Polski. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.
Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.
Bankowość cyfrowa to kluczowy obszar dla rozwoju sektora finansowego i inwestycji. Banki, aby pozostać konkurencyjne i dostosować się do zmieniających się potrzeb klientów, muszą inwestować w technologie cyfrowe i rozwijać kanały cyfrowe.
Studia Bankowość cyfrowa są odpowiedzią na najnowsze zapotrzebowania i trendy rynkowe w zakresie kształcenia kadr dla sektora bankowego oraz finansowego.
Ich celem jest przekazanie szerokiego zakresu wiedzy z zakresu innowacji technologicznych w sektorze bankowym, procesu transformacji cyfrowej banków, jak również zapoznania studentów z nowym umiejscowieniem podmiotów bankowych w ekosystemie usług finansowych opartych na rozwiązaniach technologicznych.
Uczestnicy studiów zyskają szeroką wiedzę z zakresu strategii cyfrowej sektora bankowego i koncepcji kooperacji z firmami technologicznymi, BigTechami oraz niebankowymi dostawcami usług finansowych. Poznają najnowsze trendy w zakresie rozwoju kanałów bankowości elektronicznej, otwartej bankowości, metabankingu oraz innowacyjnych modeli świadczenia usług finansowych w modelach Bank as a Service oraz Bank as a Platform. Podczas studiów słuchacze zapoznają się ze specyfiką architektury IT instytucji bankowych począwszy od systemów corebankingowych, przez systemy rozliczeniowe, aż po infrastrukturę OpenAPI. Podczas studiów zyskają również wiedzę z zakresu ram regulacyjnych sektora bankowego oraz ich wpływu na model świadczenia usług w bankowości cyfrowej.
Chcesz skorzystać z dofinansowania Bazy Usług Rozwojowych?
Sprawdź nasze usługi w BUR: Wyszukiwarka usług - Baza Usług Rozwojowych - PARP
Jeśli nie możesz znaleźć usługi, która Cię interesuje, skontaktuj się z nami, a wprowadzimy ją specjalnie dla Ciebie!
Napisz: dsp@warszawa.merito.pl
Co zyskujesz?
Uczestnicy:
- Uzyskają wiedzę z zakresu najnowszych trendów w zakresie technologii wykorzystywanych w sektorze bankowym
- Zapoznają się z nową architekturą sektora finansowego i nową rolą banków jako wiodących podmiotów technologicznych
- Zdobędą wiedzę nt. procesu transformacji cyfrowej banków i wiedzę z zakresu tworzenia i egzekwowania strategii cyfrowej instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów bankowych
- Zapoznają się z uwarunkowaniami regulacyjnymi w obszarze bankowości cyfrowej.
- Poznają podstawy metodologii zarządzania projektami technologicznymi w instytucji finansowej.
- Uzyskają podstawową wiedzę z zakresu analityki danych niezbędnej do podejmowania decyzji managerskich.
- Uzyskają umiejętność przeprowadzenia analizy biznesowej na podstawie uwarunkowań technologicznych oraz prawnych oraz krytycznej analizy i kreatywnego rozwiązywania złożonych problemów biznesowych w obszarze technologii cyfrowych.
- Zdobędą wiedzę nt. koncepcji otwartej bankowości, nowych modeli funkcjonowania banków tj.: BaaS oraz BaaP oraz z zakresu funkcjonowania infrastruktury płatniczej oraz systemów rozliczeniowo – rozrachunkowych i schematów płatniczych
- Zapoznają się z najważniejszymi technologiami stosowanymi w gospodarce cyfrowej, rozumie uwarunkowania ich wdrażania i ekonomiczne skutki ich stosowania, w tym: cloud computing, big data, blockchan & DLT, artificial intelligence oraz OpenAPI
- Będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez czołowych ekspertów z branży bankowej, kancelarii prawnych oraz firm konsultingowych współpracującymi z sektorem bankowym na poziomie krajowym i europejskim.
Dla kogo?
Studia kierowane są do:
- osób związanych z bankowością komercyjną i spółdzielczą
- do przedstawicieli firm będących dostawcami usług technologicznych dla sektora bankowego
- do organów nadzorczych i jednostek administracji publicznej.
Program studiów swoim zakresem obejmuje zarówno treści wysoce specjalistyczne jak również elementarną wiedzę z zakresu bankowości i finansów cyfrowych. Dzięki temu słuchaczami kierunku mogą być zarówno wysoko wykwalifikowani eksperci oraz managerowie, jak również dla osób rozpoczynających swój rozwój zawodowy.
Bezpłatne webinary
Uczestnikom naszych studiów podyplomowych dajemy możliwość uzyskania dodatkowych umiejętności przez uczestnictwo w bezpłatnych webinarach z różnych obszarów, np. psychologii, biznesu, marketingu i nowych technologii.
Webinary realizowane są w II semestrze. Szczegółowe informacje przekazywane są przez koordynatora kierunku.
Sektor Bankowy jest obecnie pod wpływem dwóch szybko zmieniających się i silnie na niego oddziałujących procesów. Pierwszym jest niezwykle dynamiczny rozwój technologii informatycznych, drugim natomiast regulacje tworzone przez prawodawstwo unijne i organy nadzorcze, które w znaczący sposób zmieniają warunki świadczenia usług, relacje pomiędzy interesariuszami, a także wyznaczają standardy otoczenia technicznego. Zaistniała sytuacja jest niezwykle interesująca z perspektywy oceny skutków oddziaływania tych czynników na dalszy rozwój i strategię sektora finansowego. Nie ulega wątpliwości, że współczesne wyzwania z jakimi mierzy się sektor bankowy determinują zapotrzebowanie na ekspertów biznesowych, rozumiejących nowoczesne technologię oraz otoczenie regulacje.
Program studiów
Program studiów podyplomowych na kierunku Bankowość Cyfrowa:
Wykładowcy
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA
pobierz bilet w systemie kolejkowym https://bezkolejki.eu/merito-warszawa
Pokój 002 i 003
Łabiszyńska 25
03-204 Warszawa
- 22 256 23 19
- 532 542 237
- 539 269 352
- 539 141 438 studia MBA
- pn-cz: 08:00 - 16:00
- pt: 08:00 - 14:00